Tajný život mazlíčků (2016)

Taková dětská pohodovka. Občas nějaký ten lepší gag. Ale nenudí to ani to není moc uřvaně infantilní. 70% P.S. Gidget má v originále skvělý hlas.

Stranger Things (2016) (seriál)

Jak příjemné je vidět seriál, ve kterém se ani jediná postava nechová jako debil. Všichni jednají tak jak by jednal každý normální člověk. Pro mě rozhodně nejlepší seriál co jsem letos zkouknul. Výborná hudba včetně několika skvěle vybraných dobových songů a skladeb (Vangelis a Peter Gabriel potěšili) 90% Zatím zkouknuto pět dílů druhé série A co k tomu říct. Prostě to šlape jak má. všechny postavy jsou důležité a mají svůj smysl. Je skvělé když u pokračování jsem ani na chvíli nepřemýšlel, že bych snížil hodnocení. Zatím super. A už ani nepřemýšlím. Těším se na třetí sérii. Tak i po třetí serii zůstává hodnocení beze změny. Neverending story duet kdo by čekal, že to bude fungovat aniž bych se ošíval nebo cítil trapně. Sakryš asi stárnu :-D. Tak mám za sebou i první půli 4. série a takhle to má vypadat. Tenhle seriál je prostě skvělý ve všech ohledech. První várka 4. serie za mnou. a kdo má sakra teď zase čekat 14 dní. 95%

Blood+ (2005) (seriál)

Především je to až hrozivě rozvleklé na to jak málo se v tomto anime stane. Navíc je to i hodně předvídatelné. A i přesto se mnoho věcí nedozvíte ani na konci. Na druhou stranu to má i svoje světlé momenty a malé náznaky, že by to mohlo být i zajímavé. Scény s Irene, smrt Rika mě i překvapila a Ruská odbočka byla i poutavá. Když už jsem, ale asi po dvacáte slyšel "my jsme tvoje rodina" chtěl jsem s tím seknout. Pak je to jen klišé na klišé, nesnesitelná Diva, souboje kde padnou jen ti kteří víte že zemřou, a spousta řečí stále o tomtéž. Přidejte si k tomu odpudiví český dabing a 50 dílů je prostě moc na to, abych to hodnotil kladně. Ostatně čekat tak dlouho jen na to, aby se stalo to o čem se mluví celý seriál od asi páteho dílu je dost děs. 40%

Příběh života (2014) (seriál)

Začít život skokem ze stometrového útesu to je teprve adrenalín. Sithský master and aprentice mě dostali :-D 100%

Star Trek: Do neznáma (2016)

Dvě hodiny akčních záběrů a přihlouplých dialogů o ničem. 45%

Kingsglaive: Final Fantasy XV (2016)

Vizuálně zajímavé. Ale bohužel to je vše. Ve zbytku se jen těžko člověk vyzná. Navíc mě trochu štvali i některé nedotažené detaily kde auta zůstávají bez škrábance i po dlouhých skocích a broušení svodidel (vím je to blbej detail ale prostě to vypadá divně). Na druhou stranu musím ale říct, že jsem nenudil tolik jako u jiných akčních filmů poslední doby. Teleportační kukri jsou fajn nápad. A kdyby mi bylo 12 budu asi nadšen. Má to vše: obří roboty obří monstra, magii, teleportaci, honičky a přestřelky v autech, rytíře, princeznu, štíty, mobily, létající lodě, a v podstatě i vše ostatní :-D 60% P.S. Sean Bean to zase nedá :-D.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Jedna věta z filmu to vystihuje přesně. Its bigger this time. Ano je to větší, ale nuda. A to prvních cca 15 minut vypadalo zajímvě kam se lidstvo dostalo za 20 let užívání nové technologie. 40%

Lov (2015) (seriál)

Modrá velryba (plejtvák Obrovský) mizící v modrých hlubinách, lov kosatek a smečka psů hyenovitých na lovu. Tři nejlepší scény viděné letošní rok. A jako bonus je tu opět modrá proplouvající kolem kameramana (všude jinde by tohle byl ten nejlepší záběr v seriálu a tady je to pouze v bonusech, Tohle si skutečně může dovolit jen BBC :-D). Hudba 100% Obraz 100% a Davidův komentář 100%. Postavy 100%. Herecké výkony 100%

Claymore (2007) (seriál)

Prvních cirka 10 dílů mělo nájezd na plný počet. Atmosféra svět ve kterém se vše odehrává a temná aura všude kolem. Bohužel je posledních cca 6 dílu trochu vata s over the top souboji a tak trochu otevřený konec ve kterém je spousta věcí nedořečená a nevysvětlena. Ale jinak za první polovinu si seriál ty 4* zaslouží 80%. Uvítal bych 3 dílný after end. Mimochodem nejzajímavější část seriálu je úvodní flashback s Teresou. Tak jsem nakonec přečetl celou mangu a musím říct že manga je skutečně o třídu lepší a to včetně konce. No snad to někdy celé dokončí.