Atlas mraků (2012)

Všem doporučuji přečíst si prvně knihu než si pustíte tento snímek. Stejně tak jsem to udělal já a jsem více než spokojen. Adaptace je velmi věrná a velmi umě natočená. Bohužel se trochu obávám, že se v tom asi musí běžný divák trochu ztrácet. Stejně tak masky vypadají někdy poněkud divně. Nápad s promícháním rolí je ale velmi zajímavý. Samozřejmě že to nedosahuje hloubky a propracovanosti knihy, ale jde o velmi dobrou adaptaci. 85%

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Trochu příhodně jsem měl "tu čest" vidět jeden díl tohoto skvělého seriálu v čekárně u zubaře. A musím říct, že následné vrtání zubu byla příjemná úleva :-D

2001: Vesmírná odysea (1968)

Prvně jsem četl knihu a ta mi přišla až k neuvěření nudná. Celý děj je o tom, že se někam letí a letí a letí a letí.... A film je naprosto stejná nuda. Jako adaptace knihy je to tedy více než věrné.

Raubíř Ralf (2012)

Velice nápaditý a originální animák. Zvlášť pro pařany :-D. A co víc zvraty v ději nejsou strojené ani předvídatelné a zároveň ani nejsou nelogické. 85%.

Návrat Addamsovy rodiny (1998) odpad!

Kam až může zajít ždímání námětu. Příšerně trapná a uřvaná břečka bez kapky humoru. Navíc se k tomu přidávají příšerné (a vlastně zbytečné) triky. Všichni se tu hrozně pitvoří a Daryl Hannah je tu nesympatická až na půdu (možná je to na oscara dobře zahrané nevím). Ale jeden pozitivní efekt to mělo nutí to člověka sehnat si původní černobílou verzi. 10%

Pravda o dinosaurech (2011) (seriál)

Grafické zpracování fajn, ale nemůžu se zbavit dojmu že je to určené spíš pro děti. Přece jen se tam stále bojuje a někteří dinosauři se chovají jak kámoši ze školy :-D.

Příběh Alvina Straighta (1999)

Myslíte si, že David Lynch je blázen ? Ano. Já si to myslím taky, ale točí ty nejzajímavější filmy co jsem měl to štěstí vidět. Kdo jiný než blázen by dostal nápad natočit film o staříkovi co na sekačce jede do jiného státu navštívit bratra. A jen málokdo to dokáže natočit tak, aby to nebyla fraška nebo trapný sentimentální blábol. Mimochodem scéna se srncem je jak vystřižená z Twin Peaks :-D 85%

Konspirační teorie s Jesse Venturou (2009) (seriál)

Příšerně manipulativní pseudodokument made in USA. Důkaz tvrzením je tu základní prvek všech argumentů. Už jenom střih rozhovorů je dost podivný když nikdy nejsou v záběru oba zúčastnění. Typický příklad je rozhovor s ředitelem firmy kterého nachytají na tom, že chce vydělat na odsiřování komínů a zpracování odpadů. Pro tvůrce: Vydělat je cílem každé firmy. A to jsem zapomněl, že když tato firma chce vydělat je to vlastně důkaz o tom, že chtějí převzít světovládu. A díky tomu mi chudáci amíci budeme muset používat úspornější lepší auta a nebude moct jíst tuny hambugerů. A za tím vším stojí nějaký bezvýznamný americkokanadský bambula, kterého jednou viděli někde na summitu a s někým si podal ruku a bla bla bla ... Škoda času.

Tuningové války (2011) (pořad)

Průměrná pseudoreality záležitost. Jelikož většina konfliktů vypadá dosti hraná a porota mi přišla jako banda blbců made in USA. Ale koukat se na to dá. Jen ty auto by nemusela být upravovaná tak šíleně barevně a přeplácaně. Ale to tunningáři rádi že. 60%