Coco (2017)

Ano, brečela jsem v kině plnym dětí.

Con Air (1997)

Nebýt toporného Cage, na jehož místě si spíš umím představit Bruce Willise, kterému by role sedla jak ... na hrnec, dala bych s klidem silné čtyři.

Crash (2004)

Když jsem viděla tenhle film poprvé, přišel mi jako nejlepší film o rasismu. Už jen kvůli skvěle vystavěnému scénáři, který graduje tak, jak má, a kvůli - mému tehdy hodně oblíbenému - Ryanu Phillippeovi, který tu zahrál víc než dobře... Ale pak jsem viděla Kult hákového kříže a oproti němu na mě Crash najednou začal působit jen jako polosladká limonáda.. Pořád silné a pořád výjimečné, ale už zdaleka ne tolik. Doplněk: Ne, lhala bych. Nedávno jsem Crash viděla znovu a žádná limonáda to teda není!!! Vracím zpět pět hvězdiček.

Černý Petr (1963)

Slyšíš ten rozdíl? Ahooooj. - Hoj.

Četa (1986)

Nejlepší film Charlieho Sheena, který byl na začátku a zároveň i na vrcholu své kariéry, a hlavně jeden z mých nejsilnějších filmových zážitků. Na konci mi bylo tak špatně, jako ještě po žádném jiném filmu. Takhle přesně si představuju válku a peklo, které v ní člověk zažívá - peklo, které člověka zničí, které mu vezme schopnost rozlišovat, co je správné a co špatné. Navrch nelze nezmínit absolutně vynikající a dechberoucí hudbu v čele se skladbou Adagio for Strings. A Oliver Stone je frajer. Všechno, VŠECHNO do posledního detailu jsem mu sežrala.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Osobně nevím, co si o tom mám myslet. Moji oblíbení herci z mého oblíbeného divadla přicházejí s mým oblíbeným - a televizí dopředu avizovaným - suchým, ironickým, černým humorem. To bude pecka, což? Nebyla jaksi. Ano, chvílema čůrám smíchy. Ale těch chvil, kdy se zdviženým obočím zírám na obrazovku a nechápu, čemu se mám smát, je víc než dost. Nakonec jsem ani neviděla všechny díly a moc toho nelituju. U Čtvrté hvězdy jsem čekala tu pátou jasnou. Asi jsem zklamaná, nevím. Ale jo, asi jsem. A tak nakonec dávám jenom dvě.

Deadpool (2016)

Tak jsem po letech tenhle kousek dokoukala a... stále nechápu, jak je možný, že to má tak vysoký hodnocení. Sorryjako, odpad to sice neni, ale jinak mě to ani trochu nebavilo. Reynolds je vyloženě sympaťák a chápu nadsázku a že to jako má bejt parodie a haha hihi, no a to je právě ten problém. Zasmála jsem se asi dvakrát a zbytek času mi to přišlo taaaak trapný...

Den zrady (2011)

Brutálně dobrej film. Nenápadně, skvěle gradující. Gosling je naprostej král.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

"Prodal svoje játra na černým trhu za nějaký reprobedny nebo co!" Moje oblíbená komedie. Začínající Heath Ledger, který měl už tehdy měl ten okouzlující úsměv :-) a emancipovaná až lehce feministická postava Julie Stiles, která je mi hodně moc blízká - dokonce tolik, že mám v některých scénách pocit, jako by snad byla napsaná podle mojí osoby :D... Navrch výborné vedlejší postavy - Gordon-Levitt (je tady prostě ještě dítě, ale roztomilý), Susan May Pratt (je rozkošná a její zálibě v Shakespearovi rozumím :-) ) a nemůžu zapomenout na Allison Janney s Reginaldovým chvějícím se údem :D . Konec je sice klišé, ale jinak je to prostě nebetyčně vtipný! :D Vždycky když jsem hodně vytočená, pustím si Ten Things I Hate About You. "Dneska je den kreténů."

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Teprve po dnešku konečně plně chápu, proč se tolik ženských s Bridget identifikuje, proč je celá série tak úspěšná a co na tom vlastně všichni vidí. A vůbec - myslím, že až po dnešku dokážu Bridget poprvé plně docenit. Třetí díl je o dost jiný než předchozí dva a rozhodně je nejlepší. Rukopis Emmy Thompson je znát (a její postava je tou, která celý film táhne a koření), takhle mě pobavit a dojmout zároveň už se docela dlouho žádnému filmu nepovedlo. A Renée perlí. Nikdy jsem nečekala, že se budu u Bridget takhle dobře bavit. Fakt skvělý.