• Pohádka

Pekelná díra (2022)

U tohoto filmu jsem byl potrestán za svoji naivitu a přehnané očekávání. Film začal velmi dobře, zápletka zajímavá, atmosféra skvělá, postavy přesvědčivé. Přiznám se, že jsem dlouhý čas žil v klamu, že sleduji něco, jako „Jméno růže“, přenesené do doby nedávné. Co se asi v tom šíleném klášteře děje, jaký to má všechno cíl? Až po krvavý rituál v podzemí velmi dobrý film. Po závěrečném prozření při vylíhnutí onoho predátora z nebohého příslušníka milice došlo k velké úlevě. Tak komedie to byla!

Život pro samouky (2023)

Jelikož průměr z pěti je dva a půl, dávám tři hvězdy a možná ještě o půlku víc. Je to svěží dílko, u kterého nemám pocit trapnosti, jako u mnoha českých počinů tohoto typu za poslední roky. Herci z Dejvic jsou sázkou na jistotu a skvělá komediantka Plodková mě fakt baví.

Zákony vlka (2023) (seriál)

I když už samotná existence falešného policajta je silně přitažená za vlasy, tento seriál nepostrádá napětí, zajímavý příběh i tu správnou atmosféru s trochou toho tajemna. Za normálních okolností bych dal tři, ale ta Rybová je prostě nádherná...

Případy mimořádné Marty (2022) (seriál)

Mám rád Tatianu Dykovou i Marka Najbrta, ale toto je fakt moc. Snad není nutno, aby se všichni zúčastnění chovali jako absolutní idioti. Možná to má být humor... Asi stárnu, ale nepochopil jsem.

Invalida (2023)

A potom, že to nejde...Od filmu Invalida jsem, přiznám se, moc nečekal. Z kina jsem však šel s pocitem nevyhozených peněz, jako často po českých komediích. Mnohé nelogičnosti tentokrát odpustím (v díle tohoto typu asi musí být) a pochválím to důležité – vtip. Komedie se točí proto, aby se člověk zasmál. A když scénárista dokáže vtip naroubovat na něco v podstatě tak smutného, jako je zmrzačení člověka odpornými podvodníky, klobouk dolů. Nemůžu se vyhnout srovnání s českou „Teroristkou“. I přes nesporné herecké uměni paní Janžurové, Invalida mi vychází poněkud lépe. A Godla mě skutečně bavil.

Buď chlap! (2023)

V současné nadprodukci českých vztahových komedií člověk neustále čeká, že přijde něco, nad čím by mohl říct, že "toto" se konečně povedlo. O novém kousku "Buď chlap!" se to ovšem říci nedá. Co se nepovedlo? Oznámkujme si nejdůležitější složky filmu. Režie - dobrá. Herecké obsazení - chvalitebné (trochu můj problém s Prachařem). Scénář - nedostatečný. A to je kámen úrazu většiny současných českých komedií. Absolutní absence vtipu. Naprosto stupidní příběh o stárnoucím mamánkovi, který se vydá na jakýsi výcvikový tábor, vedený stejným ztroskotancem, jako je on sám, aby jsa zocelen, získal srdce své dávné dětské lásky!!! A když se ztratí ve slovenských hlubokých hvozdech a jeho poslední hodina se blíží, vydá se ho dotyčná hledat s doprovodem rodinného zájezdu, kytarou a věncem buřtů k táboráku. Oba se nakonec šťastně setkají za přispění tolerantního medvěda a jsa nesežráni šťastně žijí dodnes.