Batman (2022)

Do půlky skvělá noir detektivka, ale potom už je to batmanovo chození a dívání se na různé věci trocha nuda. Kdyby to prostříhali na 2h film, tak by to asi ničemu neuškodilo. Na roli BW/Batmana by se hodil někdo tak o 30 let starší, Zoe Krawitz půvabná a skvělá a všichni mafiáni úžasní. Po vizuální stránce dobré - furt tma jak v 7.

Smrt na Nilu (2022)

Předchozí Vražda v Orient expressu byla ve všech ohledech skvělá, napínavá a měla překvapivé rozuzlení (pro ty, co nečetli knihu a neviděli předchozí filmové zpracování - třeba já). Tento film je opak. Nezajímavé nesympatické postavy, Poirot, který bez důkazů dokáže vymyslet "jak to doopravdy bylo" i když mnimálně mě a manželce bylo jasné kdo bude mrtvola a kdo vrah ještě předtím, než našli tělo, takže vlastně proč ne. Ale možná, že to je předlohou...nevím, opět jsem nečetl. :-) Kamera a CGI úchvatné.

Není čas zemřít (2021)

Zdlouhavé, ukecané, ubrečené, nudné. Všechno, co od filmu s Jamesem Bondem neočekávám. Záblesk ve tmě byla část, ve které byla na scéně Ana de Armas. Bohužel to byla jen chvilka.

Sebevražedný oddíl (2021)

Na rozdíl od předchozí verze jsem se celou dobu bavil, i když hodně/většina fórů byla "na sílu". Margot Robbie a digitální Shark King jednoznačně táhnou celý cirkus ostatním chybí charisma. Zápletka není důležitá. Soundtrack se snaží být cool jak u Strážců Galaxie (retro songy), ale nepovedlo se.

Mistrovská úroveň (2020)

Provařené téma, ale bez zbytečností a super sympatickým hlavním hrdinou. Oddychovka jak má být.

Black Widow (2021)

Film obsahuje Marvelovský standard lišící se od ostatních stájových snímků tím, že v něm hrají jen tři muži - "friend without benefits", šašek a "me-too evil Bond villain". Scénář je jednoduchý - 1. část je okopčený Bourne a 2. část víceméně bezduchá digitální akce s dojímačkama. Rachel Weisz je stále krásná, David Harbour je super sympaťák a zbytek obsazení nebyl trapný.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Díky úctyhodné stopáži se divák trochu hlouběji seznámí s postavami, které nemají předchozí sólo film, dá se konečně pochopit, proč jednají jak jednají a proč se co děje. Film je hodně temný a vážný tak, že to někdy je až nechtěně vtipné (mudrování nad užitím krychle k oživení you-know-who). Postavy, které se nějak projevují jsou Cyborg, Flash a Quaman - ostatní jsou jen stafáš bez emocí házející "ksichty". Celkově ale slušně natočené a patří k top DC Comics filmům (takže WW1 a tohle). Zpomalovaček je ale opravdu příliš a otravují podobně jako lens-flairy ve J.J.A. prvním StarTreku. A plus hvězdička za vyhození scény záchrany ruské rodinky a jiných dojímacích scén!

Velký Gatsby (2013)

Hvězdičku dávám dole za soundtrack - ten se do mého vkusu fakt netrefil a celou dobu mě iritoval. Jinak dobrý film. Lea opravdu můžu.

Wonder Woman 1984 (2020)

Nudné, ukecané a blbé. Jestli to je způsob jak DC studio odlišit od Marvel studios, tak se to dost povedlo. A ne jen tímto filmem, ale vidím určitý trend.