Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Hmm,tak z takového filmu opravdu máme radost.Herci a dialogy..to je největší síla, která válcuje vše ostatní.Nezapomenutelné hlášky, bizarní situace a specifický humor.Navíc film je natočený netradičně a vyšperkovaný skvělým střihem. Co víc si opravdový fanoušek filmu může přát?Snad jen skvělý soundtrack?Jenže ten je přímo geniální.Hmm, tak to už je něco.

Forrest Gump (1994)

Skvělý snímek Roberta Zemeckise mě dostal.Doslova jsem hltal Forrestovu pouť životem a žasnul, jak Tom Hanks doslova zářil v roli chlapce, který sice nebyl žádný genius, ale srdce měl na pravém místě.Jak bylo řečeno:pro hlupáka, každý hlupák:-).Příběh pohladí na duší, je v něm spousta vtipných scén, ale i vážných.Nádherná hudba navíc přidala na atmosféře, takže ani moje oko nezůstalo suché.Jeden z nejlepších filmů co jsem viděl.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Brilantní dílo.Takovému filmu se nedá naprosto nic vytknout.Má všechno co by měl vynikající film mít a právem je tak hodnocen jako jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší.Poprvé jsem ho viděl už hodně dávno a už tehdy mě upoutal.Tim Robbins ve své životní roli a další nezapomenutelné herecké výkony jsou zárukou, že se prostě tento film bude líbit snad úplně každému.A nic na tom nemění ani fakt, že se odehrává ve vězeňském prostředí.5 totálních hvězdiček.