One Tree Hill (2003) (seriál)

Seriál nabitý emocemi, který člověka vláčí světem středoškoláků a rozhodně mu má co dát.Někdy je to přehnané a vyhnané až do extrémů, sem tam mi vadilo, že se v seriálů objevují pořád stejně řešené konverzace typu:za někým přijdu, něco mu řeknu, totálně ho dostanu a hned odejdu.Na druhou stranu působí opravdově vykreslené teenegerovského života a s tím i řešení spousty životních problémů nejen v lásce, zmatenost a z toho vyplývající špatné úsudky.Navíc jako hlavní postavy jsou zde i dospěláci, kteří mají svých problémů taky dost a dost.Když člověk pronikne do světa v Tree Hill, rozhodně mu seriál něco přinese , ale musí chtít, jinak se to bude pak zdát jako ztráta času.A já se přiznám, že jsem do tohoto světa pronikl.

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Nechápu proč na tento pořad někdo kouká.Asi ze zvyku, možná pro atraktivnost moderátorů, možná fanoušek hororů či blesku, ale se seriozností to má velmi málo společného.

Terminator Salvation (2009)

Opět film se slušnými efekty, ale to je asi to nejlepší z celého filmu.Spousta klišé, žádné nové objevy co se týče akce nebo herců, jednoduchý děj bez napětí a spousta nesmyslných scén.Spíš bych tomu dal asi jen 2 hvězdičky, ale už z nostalgie ke starším dílům a taky proto, že Terminátor Salvation vyloženě nezklamal a najdou se v něm světlé momenty, jsem se rozhodl pro tři.Nic na tom nemění fakt, že série ( byť to má být samostatný film -o čemž svědčí i název)má sestupnou tendenci.Detailnější hodnocení za mě vyjádřil Blizzard :).

2012 (2009)

Za co vlastně dávám jednu hvězdičku?Za vcelku kvalitní trikové efekty a za..vlastně to je všechno, nic jiného pozitivního v tomto filmu není.Chvílemi jsem si připadal jak v arkádové videohře, hrdinové lítají s letadly všeho druhu, uhýbají padajícím domům, vlakům,vystřikující žhavé lávě, praskliny v zemi je míjí o vlásek a když už hrdina někam spadne, tak se vítězoslavně vyhrabe zpět a všichni jásají, všude samé rádoby dojemné, byť prázdné proslovy o víře, naději a o tom, jak lidstvo má být pospolu, prezident vykreslen jako odhodlaný bojovník, který chce zůstat do poslední chvíle s obyčejnými lidmi a samozřejmě se zde objeví i postavy s směšným ruským přízvukem, které jsou opravdu jen pro smích.Neviděli jsme tohle všechno už?Podle mě hodněkrát a ještě asi hodněkrát uvidíme.Součástí filmu je i nesmyslné vysvětlování čehokoliv, béčkové herecké výkony, které hraničí s brakem...mají-li se točit filmy, které jsou závislé na tricích a to ostatní je ne ve druhé, ale možná až v páté řadě, tak to pak ať se raději netočí vůbec a peníze se dají na lepší projekty.

Vzhůru do oblak (2009)

Opravdu netradiční animák, který je spíše pro dospělé než pro děti.I přesto, že je chvílemi drsný, smutný a melancholický, tak mu to nebere nic na vyjímečnosti a navíc se postupem času přeci jen změní v zábavu, kde o vtipné gagy není nouze.Prostě ten film má všechno a to se týká i konkrétních postav.Ať už se jedná o starého pána, skautíka nebo roztomile mluvící psy.Vzhůru do oblak je rozhodně jeden z nejlepších animovaných filmů co se dá vidět.

Nezvratný osud 4 (2009)

Film, který hraje čistě na efekt, nepřináší naprosto nic nového od předchozích dílů.Je v něm stejné obsazení rolí-svalnatý ne moc bystrý chlapec co si dělá srandu ze všeho a ničemu nevěří, vyjukaná holka co se má ze všeho strach a hlavní hrdina-klaďas co má nadevše rád svojí dívku nebo nějakou jinou slečnu ke které získá sympatie později.Pořád to samé dokola.Je pravda, že ve 3D tento film dostává trošku jiný rozměr (doslova), proto i ta hvězdička navíc,protože někdy hraničí s odpadem, jinak je to přehlídka nechutností, nesmyslných prvků a velmi špatného děje a herců.

Piráti na vlnách (2009)

Film tak svižný, že mi chvílemi přišlo, že se koukám na skutečné záběry lidí a ne jen herců ve filmu.Navíc humor velmi úsměvný a pohodový a písničky tak chytlavé a energické, že člověk se ocitl přesně na stejné "vlně".Herci neměli chybu a každý zvládl svojí úlohu na jedničku a opravdu bylo na co koukat.Až tedy na ten lehce naivní konec, který mi tam tak nějak nesedl.Možná to tak mělo ale být a i tak se mi film líbil.V konkurenci dnešních filmů rozhodně obstál na výbornou.

Hanebný pancharti (2009)

Tarantino opět oprášil své umění dialogů a naservíroval ho do napětím napěchovaného filmu o chlápcích co zabíjejí "nácky".A opravdu se mu vše povedlo znamenitě.Pittův tupý výraz a výborný přízvuk baví diváky a hlavně film stojí na výborných a napínavých dialozích, které člověk sleduje se zatajeným dechem.Úvodní scéna, nebo scéna v hospodě je toho důkazem.Nechybí zde ani drsná podívaná a řež tak jak jsme na to u Tarantinových filmů zvyklí.Prostě parádní film se vším všudy, opravdu jsem z něho nadšen- jednoznačně film roku.

District 9 (2009)

Podle mě zajímavá realizace scifi filmu, to se musí nechat.Dokumentární prostřihy, které film doplňují se tam velmi hodí a to i přes jejich skryté narážky na klasické klišé různých scifi filmů.Film se musí vnímat spíš jako parodie a ne ho brát vážně.Jinak to snad ani nejde a pak je to také zajímavě natočený počin.

Panika v městečku (2009)

Naprosto souhlasím s komentářem kOCOURa, přesně tak jsem to vnímal i já, začátek byl doslova na slzy smíchu, pak už to malinko upadalo, ale i tak skvělý kousek, který nemá chybu a za nápad a provedení patří tvůrcům obdiv.