Linaroth

okres Olomouc

homepage
Twitter: Paranadhrncem

• 25.6.2019  23:30
    Joogoonui taeyang (TV seriál) (2013)

Dobře řemeslně odvedenou práci snižuje několik neskutečně hloupých lapsů a lenost scénáristů v posledních dílech. Na začátku se začala pěkně budovat atmosféra, střídat hlavní dějová linie a epizodní duchařské historky. Atmosféra nakonec s každým dílem mizí do prázdna a zůstane tuctová soap opera postavená na klišé. K tomu tři předposlední díly, které byly jen o tom, že hlavní postavy vlastně nevěděly, co a proč vlastně chtějí... a jestli... a jak... a s kým. Frustrující. 3,5 *

• 28.4.2019  21:58

Spíše než epické vyvrcholení série komiksových filmů různé kvality byla Endgame povinné zakončení několika linií a otevření linií nových. Několik WOW momentů vyvažuje minimálně stejné množství WTF momentů.

• 17.2.2019  14:31
    Ailiseu (TV seriál) (2009)

Děravý scénář, levná akce, zoufale nevyřešené motivace postav. Kamera používá zhruba tak pět různých druhů záběrů stále dokola. Někdy je vidět, že nevyšel záběr, ale stejně prošel do finálního střihu, protože nezůstal rozpočet na dotáčky. Jeden a půl hvězdy za sympatické herecké obsazení a prvních pár dílů, které jakžtakž dávají smysl a dá se na ně koukat. Druhá polovina seriálu pro mě byla doslova bolestivá, závěr už jen čistý cringe a poděkování bohu, že mé utrpení skončilo...

• 16.4.2018  22:22
    Maentumaen (TV seriál) (2017)

Nejdelší reklama na vlněné svršky, co jsem kdy viděl (kdo absolvoval, pochopí). Přes nesvéprávný casting až na díry ve scénáři, za které by se styděli i tvůrci indických Hvězdných válek, je to jedna velká slabota. Jediná hvězdička za pár silnějších okamžiků a sympatické pošťuchování mužských hlavních hrdinů.

• 30.4.2017  15:01

Herzog natočil dokument tak, jak by ho nikdy počítač nenatočil. Části poskládal víceméně intuitivně, vyhnul se prostému jmenování argumentů pro a proti na obou stranách a vše obohatil vlastním jízlivým komentářem. Odvážný autorský počin.

• 18.9.2016  01:32
    Komorná (2016)

Výpravou krásné, obsazením výborné. Tímto končí chvála. Bez ohledu na krásu obou hereček, jsem si jistý, že by k udržení tempa filmu pomohlo vystřihnout nebo zkrátit některé erotické scény. Závěr by taky zasloužil trochu kultivovat. Vzhledem k tomu, jak jsou budovány jednotlivé linie příběhy (zmínky o sklepu, choutky strýčka, ničení šunga, atp.), jeden by čekal, že vše bude mít patřičnou dohru. A nemá. A je to škoda. Za pořádný konec a stopáž pod dvě hodiny šel bych světa kraj, šel s hlavou odkrytou a šel bych bosý. A hodnotil bych za 5*.

• 4.8.2016  23:38

Nevím proč, ale tahle parta mě za srdíčko nechytla. Film je podivně stříhaný a má divný rytmus, jako by mu tu a tam něco chybělo. I těch logických lapsů je tu nějak víc než by se slušelo. Občas to příjemně zajiskří, občas se podaří správně načasovat vtip a ukázat pěknou choreografii, ale většinu času ne. Škoda. Jokerův gangsta-nigga-blingbling-look na mě nefunguje.

• 25.7.2016  01:33
    Barva kouzel (TV film) (2008)

Filmařům rozhodně nemůžu obrat dvojí: odvahu a schopnost i s minimálním rozpočtem natočit koukatelné epické fantasy. Paradoxně tady nejvíc občas drhne to, co by problém ani v televizi dělat nemělo: herecké výkony (Sean Astin a spousta menších rolí), přešlapující scénář a nedotažený casting (plusové body za Davida Bradleyho jako Cohena).

• 20.6.2016  01:12
    One Punch Man (TV seriál) (2015)

Post-anime s panem Vajíčkem v hlavní roli. OnePanMan posbíral žánrová klišé a těží je ad absurdum, protože přece stejně víme, jak to dopadne, tak proč se v tom moc hrabat. Budu rád, jestli to už nebude mít žádná pokračování a udrží si to nabitých 12 dílů bez zbytečných omáček. V opačném případě hrozí, že se z OnePanMana stane přesně to, co paroduje.

• 20.6.2016  01:02

Žánrovka, která překvapí jen tím, že si vypůjčuje narativní styl korejské My Sassy Girl. Bohužel, ve chvíli, kdy jsem dostal naservírované vysvětlení filmu, už my byly hlavní postavy celkem ukradené. Částečně za to může přehrávání hozené hodně přes čáru, částečně mi film znechutilo vrstvení jednoho klišé za druhým. Bonusové body za scénu, kde se objeví Andy Lau.

• 20.6.2016  01:01

Úžasně animovaný kus, věrný originálu (Taketori monogatari) jak většinou narativu, tak i poetikou. Takahata dokázal ze staré pohádky o Měsíčňance z bambusu vykřesat hřejivý zážitek, který možná není pro celou rodinu, ale alespoň je proložený zapamatovatelnými postavami, silnými obrazy a působivou smutnou atmosférou. Takřka každý záběr filmu by mohl bez ostudy viset v galerii.

• 20.6.2016  01:00

Ač byl film zařazen do série Nikkatsu Noir distribuční společnosti Criterion Collection, těžko o něm říct, že je čistým noirem. Džó Šišido sice hraje tvrďáckého málomluvného anti-hrdinu, který v pomstě likviduje mafiánské podsvětí, ale tím nám veškerá žánrová podobnost v podstatě končí. K vykonání svého úkolu má totiž po ruce bandu outsiderů, doplněnou o nejlepšího kamaráda a dívku, která rozhodně není typová femme fatal. Po stránce režijní, narativní i technické těžko něco vytknout - film svých devadesát minut pěkně odsype hodinami. Bohužel, jediné zrnko písku, které vám z něj zůstane v hlavě, bude mít pravděpodobně zjizvený obličej Džó Šišida.

• 20.6.2016  00:59
    Mentolky (1999)

Příběh, s leitmotivem života jako kolejí, pozpátku rozmotává důvody, které vedly k sebevraždě zkrachovalého Yongha. Délka filmu nevadila, každý časový úsek přinesl nový dílek skládačky. Pozorný divák se nakonec dozví, proč Youngo místy kulhá, proč umírající Sumin donesl peprmintky, nebo proč štěkal na dítě v restauraci. Největší pozornost si zaslouží vývoj hlavní postavy. Lee Chang-dong nám ukazuje hlavní spouštěče - zlomové body moderních korejských dějin, které vedou k nevyrovnanosti "hrdiny" (masakr v Gwangju, práce u policie atd.) Aby vše dávalo smysl, jeho každodenní život musí domyslet sám divák. Velmi dobře promyšlené drama, které nemusí každému sednout.