Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Dobrodružný
  • Animovaný

Poslední recenze (1 196)

plakát

Naprostí cizinci (2016) 

Je až s podivem, že tenhle film není založený na divadelní hře... Parta velmi lidských přátel se pošťuchuje, jsou vám sympatičtí, přičemž je vám jasné, že kvůli hře na pravdu to mezi nimi půjde do loje. Poslední pohodový a překvapivě dojemný okamžik je společné focení na balkóně při zatmění Měsíce. Protože od té chvíle všechno jenom vygraduje a divák zjišťuje, že polovina z přátel má slabosti, které jejich partnerům a přátelům snadno ublíží. Pozor, režisér jejich slabosti příliš neodsuzuje a zároveň nikterak neomlouvá. Právě tenhle přístup, jako by to byli skuteční lidé, se mi na filmu líbil nejvíc. SPOILER Film říká, že nekteré věci je pro klid duše lepší nevědět. Nevěra s kamarádem, těhotenství šéfové, orientace blízkého přítele nebo manželství fungující na špatných základech ale není něco, co jde skrývat donekonečna a dřív nebo později skoro určitě vypluje na povrch. I to je ovšem důvod k zamyšlení. Film ostatně netvrdí, že tahle přátelství a manželství tu budou věčně.

plakát

Around the World in 80 Days (2021) (seriál) 

Především - tuhle Cestu kolem světa za 80 dní nejde ani nazvat tak, že je inspirovaná knihou Julese Vernea. Je to fanfikce. Specificky tedy působí jako fanfikce psaná bílou mladou západní ženou z 21. století. Feminismus, rasismus, kolonialismus - čekala jsem, že se nakonec objeví i téma práv gayů. To je hlavní důvod, proč dávám dvě hvězdy - jsou zákeřné, tyhle nejmodernější snahy vytáhnout klasiku a snažit se ji překopat k nepoznání podle útlocitnosti 21. století s odůvodněním, že tak tu klasiku chtějí propagovat pro mladší generace. Když víte toto a neodradí vás to, odpovíme si tedy na otázku, jestli se jedná o kvalitně udělaný seriál. I tady vás ale musím zklamat. Seriál neměl rozpočet na to, abychom si lokace doopravdy mohli užít. Místo toho postavy řeší sami sebe, svoje traumata a vztahy. Dobře, jsou to tedy zajímavé postavy? Inu... Phileas Fogg vskutku nepotřeboval jinou motivaci, než že se svým životem doteď vůbec nic neudělal. Seriál mu ale kromě jedné výjimky předepisuje jedinou schopnost, díky které může cestu podniknout - peníze. Jeho životní melancholie nikdy netrvá realisticky dlouho a i na konci má problém ji překonat. Čekala jsem, že mě bude iritovat černý Passepartout, ale nakonec je z něj nezajímavější postava. Co je skutečně iritující katastrofa, tak to je novnářka Fixová. SPOILER Do druhé série mají tedy v úmyslu vzít si na paškál Dvacet tisíc mil pod mořem. Všichni se připravte na vlak, ze kterého se bude plivat na britské impérium.

plakát

Poslední noc v Soho (2021) 

Dlouho jsem přemýšlela, jestli dát tři nebo čtyři hvězdy, nicméně nakonec se přikláním k lepšímu hodnocení, protože celkový dojem je pozitivní. Jedná se o nevyrovnaný film postavený na atmosféře, který neustojí analýzu. Atmosféra šedesátek je kouzelná a nerealistická a film to nijak nezastírá. Je to zajímavé téma pro dnešní dobu - minulost, kterou máme sklony vidět jako lepší než to, v čem žijeme. Poslední noc v Soho říká, že to tak není. Nicméně by stálo za to aspoň krátce adresovat důletější otázku - proč je dnes tolik lidí, kteří dobu minulou, kterou nazažili, vidí jako lepší. Wright jeno žánrově osciluje někde na pomezí duchařiny a krimi. Ta duchařina je lepší, nicméně Wright rozhodně není hororový režisér, takže předvádí hlavně kamerové švenky a zvukové efekty a děsivé to zrovna není. Co funguje perfektně, tak to je kamera a herci. Všehovšudy film s nenaplněným potenciálem, který by byl lepší v rukách někoho trochu přemýšlivějšího.

Poslední hodnocení (3 017)

Naprostí cizinci (2016)

25.02.2022

Smrt na Nilu (2022)

14.02.2022

Around the World in 80 Days (2021) (seriál)

07.02.2022

Spider-Man: Bez domova (2021)

03.02.2022

Spencer (2021)

03.02.2022

Encanto (2021)

03.02.2022

Ulice strachu – 3. část: 1666 (2021)

13.12.2021

Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

13.12.2021

Ulice strachu – 2. část: 1978 (2021)

13.12.2021

Reklama

Reklama

Reklama