Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Poslední recenze (1 197)

plakát

Duna: Část druhá (2024) 

Duna, část druhá... Neřeknu asi nic nového. Je to krásná ukázka filmařského řemesla, včetně CGI a praktických efektů. Dějově je to nabyté, že HBO by z toho udělala celou řadu seriálu - přesto ke konci je znát, že se prostřihávalo. A je to protiklad klasického podceňování diváka, které ještě posílily marvelovky. Postav je tu jak na orloji, ale v centru je samozřejmě Paul, jeho matka Jessica a láska Chani. Jessica je taková máma Jindřicha Tudora - pro synka cokoliv, ale chybí tam přirozená vřelost. Chani je holka od vedle. No a Paul. Nemůžu si pomoct, ale slyším tu hudební téma Kmotra Timothée je borec a jeho dominantní persona... /oh

plakát

Naprostí cizinci (2016) 

Je až s podivem, že tenhle film není založený na divadelní hře... Parta velmi lidských přátel se pošťuchuje, jsou vám sympatičtí, přičemž je vám jasné, že kvůli hře na pravdu to mezi nimi půjde do loje. Poslední pohodový a překvapivě dojemný okamžik je společné focení na balkóně při zatmění Měsíce. Protože od té chvíle všechno jenom vygraduje a divák zjišťuje, že polovina z přátel má slabosti, které jejich partnerům a přátelům snadno ublíží. Pozor, režisér jejich slabosti příliš neodsuzuje a zároveň nikterak neomlouvá. Právě tenhle přístup, jako by to byli skuteční lidé, se mi na filmu líbil nejvíc. SPOILER Film říká, že nekteré věci je pro klid duše lepší nevědět. Nevěra s kamarádem, těhotenství šéfové, orientace blízkého přítele nebo manželství fungující na špatných základech ale není něco, co jde skrývat donekonečna a dřív nebo později skoro určitě vypluje na povrch. I to je ovšem důvod k zamyšlení. Film ostatně netvrdí, že tahle přátelství a manželství tu budou věčně.

plakát

Cesta kolem světa za 80 dní (2021) (seriál) 

Především - tuhle Cestu kolem světa za 80 dní nejde ani nazvat tak, že je inspirovaná knihou Julese Vernea. Je to fanfikce. Specificky tedy působí jako fanfikce psaná bílou mladou západní ženou z 21. století. Feminismus, rasismus, kolonialismus - čekala jsem, že se nakonec objeví i téma práv gayů. To je hlavní důvod, proč dávám dvě hvězdy - jsou zákeřné, tyhle nejmodernější snahy vytáhnout klasiku a snažit se ji překopat k nepoznání podle útlocitnosti 21. století s odůvodněním, že tak tu klasiku chtějí propagovat pro mladší generace. Když víte toto a neodradí vás to, odpovíme si tedy na otázku, jestli se jedná o kvalitně udělaný seriál. I tady vás ale musím zklamat. Seriál neměl rozpočet na to, abychom si lokace doopravdy mohli užít. Místo toho postavy řeší sami sebe, svoje traumata a vztahy. Dobře, jsou to tedy zajímavé postavy? Inu... Phileas Fogg vskutku nepotřeboval jinou motivaci, než že se svým životem doteď vůbec nic neudělal. Seriál mu ale kromě jedné výjimky předepisuje jedinou schopnost, díky které může cestu podniknout - peníze. Jeho životní melancholie nikdy netrvá realisticky dlouho a i na konci má problém ji překonat. Čekala jsem, že mě bude iritovat černý Passepartout, ale nakonec je z něj nezajímavější postava. Co je skutečně iritující katastrofa, tak to je novnářka Fixová. SPOILER Do druhé série mají tedy v úmyslu vzít si na paškál Dvacet tisíc mil pod mořem. Všichni se připravte na vlak, ze kterého se bude plivat na britské impérium.

Poslední hodnocení (3 020)

Argylle: Tajný agent (2024)

14.05.2024

Duna: Část druhá (2024)

14.05.2024

Havěť (2023)

14.05.2024

Naprostí cizinci (2016)

25.02.2022

Smrt na Nilu (2022)

14.02.2022

Cesta kolem světa za 80 dní (2021) (seriál)

07.02.2022

Spider-Man: Bez domova (2021)

03.02.2022

Princezna D. (2021)

03.02.2022

Encanto (2021)

03.02.2022

Reklama