Divoká řeka (1994)

(-) Příliš mnoho feminismu v podobě téměř nadlidské superhrdinky (+) velmi dobrý výkon této superhrdinky coby herečky Maryl Streep (-) povrchní, nepřekvapující, nudná zápletka (-) příliš mnoho průměrnosti (+) nové prostředí, netradiční a zajímavé (-) Kevin Bacon se pravděpodobně probudil z komatu těsně před natáčením, protože jeho herecké výkony jsou nulové ==> * * *

Dokonalá bouře (2000)

Nic nového pod Sluncem, celý děj poněkud nudný, ostatně, není to trochu katastrofický film? :)

Flash Gordon (1980)

Trojka čistě z nostalgie a z úcty k hudbě The Queen. Nicmene, pro me Flash Gordon nikdy nebyl ten pravy "savior of the universe".

Kill Bill (2003)

Do videopůjčovny příjde nenápadný chlápek. Začne se rozhlížet a působí trochu roztržitým dojmem. "Dobrý den," ozve se pán středního věku, který v oné videopůjčovně zjevně pracuje. "Mohu pomoci?" zeptá se. "No, víte, hledám totiž velmi speciální film, který mi doporučil přítel," odpoví chlapík a dodává "Problém je, že nevím, jak se ten film jmenuje. Vím jen, že nemá skoro žádný děj, zápletka je typičtější než v jakémkoliv jiném filmu a co hlavně, tak že 99% celého filmu zabírá máchání mečem do vzduchu. Jo a co ještě vím, tak, že tam zemře víc Japonců než za druhé světové války... což mne tedy překvapilo..." "Hmmm... co by to mohlo být? Nevíte o tom filmu ještě něco? Zatím si opravdu nejsem jist, který film máte na mysli," odpoví obsluhující. "Ano, vzpomínám si, že ten film je natočen nějakým dobrým režisérem, a proto jej prý někteří lidé mají tendenci hodnotit dobře, víte, právě kvůli tomu režisérovi." "Moment!" vykřikne pán z půjčovny "Nemyslíte vy Kill Bill?! Ale to je přeci parodie... a mezi námi, trochu nepovedená, já jsem se opravdu nesmál. Ale prosím, tady jej máte. Berte to jako pozornost podniku, jsem rád, že se toho zbavím."

Fahrenheit 9/11 (2004) odpad!

Dámy a pánové, vrcholné vyhlášení dnešního večera je před námi. Tři kandidáti. Vyhrát může jen jeden. Bude to Vasil Biľak? Bude to Joseph Goebbels? Ne! Cenu za celoživotní přínos propagandě získává americký tvůrce rádoby-dokumentu MICHAEL MOORE!!! Cenu předává pan senátor John Kerry. *Moore přechází s cenou v podobě vycpaného skunka k řečnickému pultu, cestou ještě dojídá zbytek hamburgeru a utírá si mastnou pusu* "Děkuji, děkuji. Vůbec sem nečekal, že bych se moh´ umístit před lidma jako jsou tydle dva. Fakt sem na to pyšnej. Jo, ale mám tady lísteček, máma říkala, že prej kdybych vyhrál, tak to mám přečíst. Tak teda. Děkuju mámě, tátovi a demokratům Spojenejch Států, že mi celej život dávali tolik peněz, abych si moh točit svý filmy. Jo a taky mám pár novejch nápadů, jak napsat o nějakejch teroristech - našel jsem strašně moc špíny na nějakýho Jan Pavla II., Dalajlamu a taky na nějakýho Gandhiho a jeho dceru. Tak dybyste je někdo chtěl trochu pošpinit, tak já vám dám vizitku, tak mi cinkněte a domluvíme se na penězích, jo? Děkuju." *odchází a drbe se na zadnici* Dámy a pánové, to byl Michael Moore. Prosím o ještě jeden potlesk...