Mařenka a Jeníček v lese hrůzy (2020)

Film je natočen fakt hezky. Co záběr, to obrázek. Rozhodně je film spíš atmosférický, než děsivý. Co mu brání od lepšího hodnocení je děj, který ke slabý a polopatický. Skork si říkám, že pokud by nám vlastně neřekli o co šlo, a jak to bylo tak by byl film lepší. To vysvětlení na hulváta film činí horší a zanechává polovičatý dojem, tudíž polovičaté hodnocení.

Bezstarostná jízda (1969)

Jakožto motorkář jsem se s pocitem povinnosti na tento film podíval když se naskytla příležitost. Moje hodnocení možná není fér protože evidentě nejsem správná generace ani kultura pro kterou byl film natočen. Ke konci filmu jsem pochopil o co jim šlo, to ale nic nemění na tom, že se mi tento film prakticky ničím nenadchul. Film končí docela ... ehm, nebudu to kazit, ale končí způsobem který ve mě měl vyvolat nějakou odezvu ale bylo mi to úpřimně jedno. Když to shrnu, tak je film o tom jak jsou všichni američtí sedláci zlý a ošklivý na dlouhovlasé drogové dealery protože jim závidí jejich svobodu. K tomu máme miliardu záběrů jak jedou týpci na chopprech asi tak 20km/h. Nejsem si jistý zda si tento film opravdu zaslouží status klasiky, protože klasika by dle mého názoru měla být nadčasová a měla by oslovit jakoukoliv generaci. Nepopírám, že tento film určitě inspiroval mnohé, ale sám osobě pro nového diváka v dnešní době již není relevantní.

Batman (1992) (seriál)

I po 30ti letech je za mě tohle dosud nejlepší stvárnění postavy. Kevin Conroy je definitivní Batman a Mark Hamill je definitivní Joker. TEČKA.

Temný rytíř (2008)

Svoje původní hodnocení jsem  ubral z 5 na 4. Důvodem je, že s odstupem času si uvědomuji, že ačkoli je to objektivně velmi dobrý film, jakožto film o Batmanovy má silné nedostatky. Vůbec nemám pocit, že sleduji film o Batmanovi, ale spíš že koukám na kompetentní akční film kde shodou okolností běhá týpek v Bat-Obleku. Gotham působí moc sterilně, jako normální město. Detektivní aspekt postavy není ztvárněn dostatečně. Sorry jako, ale rekonstrukce otisku prstu z náboje ve zdi je fantasmagorie mimo co jsem ochoten připustit, a to jsem obecně fanoušek fantasy a komixovek. Začátek filmu působí jako jakákoli vloupačka, akorát se tam zrovna objeví Joker. Heath Ledger a jeho geniální herecký výkon je prakticky jediný důvod proč se na tento film tu a tam podívam znovu, ale obecně nolanova trilogie na mě vždy působila divně. Při diskuzích s lidma který tento film povyšují do nebes, mám vždy dojem, že jde o lidi co chtějí prostě akčňák ale postava Batmana jako takového je moc nezajíma. Je to produkt pro masy a tento film rozhodně řadim níž než Burtonovy Filmy a DALEKO níž než kterékoliv animované ztvárnění. Mám rád Nolanovy filmy, a mám rád Christiana Bale-a jako herce ale toto rozhodně není mím oblíbencem ani od jednoho z nich (Inception nebo Memento od Nolana, Americké psycho nebo Le Mans od Bale-a)

Batman (2022)

Když oznámili Roberta Pattisona jako dalšího Batmana, pamatuji si tu vlnu pochybností a negativity online, jako vždy (Heath Ledger - Joker). Osobně jsem ale zůstal optimistický a držel jsem mu palce, protože jsem prostě chtěl dobrý film s postavou co tak mám rád. Film mě nezklamal. Můj názor se třeba časem změní, ale po dvou shlédnutích filmu v kině mohu říct, že toto je asi můj oblíbený hraný Batman. Jeho pomůcky, postavy a akce jsou všechno realistické přičemž si film zachovává Batmanovskou atmosféru na rozdíl od Nolanoých filmu které působí (nenalézám pro ten pocit lepší popis) sterilně.  Gotham je tmavý a gotický, akce je brutální, přičemž Batman sám dostává zabrat a lze ho přesílit kdýž ho nopadne víc oponentů najednou.  Není to nepřemožitelný nadčlověk ale někdo s odhodláním a sílou vůle aby šel dál. Co je nejdůležitější, konečně jsme se dočkali detektivního příběhu. Batman je konec konců především nejlepším detektivem na světě. Tento aspekt postavy byl však v předchozích reinkarnacích odstaven na vedlejší kolej v prospěch akce a demonstraci síly. Co nesmím při recenzi opomenout je nádherná kinematografie, hudba a zvuk. Shlédnutí auto honičky a slyšet hřmění toho motoru v Dolby Atmos bylo fyzicky vzrušující. 3 hodiny jsou dlouhá doba ale klidně bych strávil další 3 hodiny v kině zatažen do tohohnle světa. Celkově tento film hodnotím na 15/10, což csfd neumožňuje, tak holt dávám jen 5/5 hvězd.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Film jsem si pouštěl s absolutně nulovým vědomím o co jde kromě vtipného názvu a George Clooneyho na obrazu. Dojmy jsou řekl bych absurdní, pobavené, skoro až psychedelické. Praštěná pitomost která mi ale hodně sedla a pobavila. Musím říct, že jsem z toho měl podobné dojmy jako když jsem četl životní příběh blogu jednoho kolegu, co se hlásí k víře v jednu sektu. S tím rozdílem, že pomatené postavy ve filmu jsou fiktivní...

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Lepší James Bond film s lepším Bondem než celá Daniel Craig série dohromady. Holywoode, Obsaď Cavilla!

K zemi hleď! (2021)

Bavil jsem se, to jo, ale film je zapomenutelným trendy výstřelkem o kterém se zrovna hodně mluví a každý ho musí vidět, ale za rok si na něj nikdo nevzpomene a pochybují, že by si ten film kdokoli s radostí pouštěl znovu.  Vzpomínáte na seriál o Černobylu? Já taky ne...

Volání divočiny (2020)

Mrkněte raději na film Togo, podobná tématika ale mnohonásobně lepší spracování. Tahle ptákovina je ukázkou toho co je dnes špatně v holywoodu. Buď to mohli udělat celé jako animaci ale tenhle polotovar s přehnanou personifikací psů je spíš k smíchu.

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

První sérií jsem dal 4/5 tak udělám nyní to samé i když mám pocit, že je to někde mezi 3 a 4. Podobně jako u první série některé věci supr, nad jinými jsem kroutil hlavou. Jelikož se to jenom stěží drží knih a vyprávění není zvládnuté úplně nejlíp tak jsem byl často poměrně zmatený nad tím co se děje. Jsem asi naivní a hledím na věc jak hurvínek na válku, ale proč ten děj musí měnit když dějová předloha fungovala? Holt se musíme smířit s tím, že Netflix witcher není zfilmování knih ale originální příběh "inspirován" knížkami. Jsem ale rád, že jisté prvky a scény zfilmovali, např. to jak Triss sepsula zaklínače, že Ciri krmí houbičkami a nedbají na její dny... Některé nové prvky představují dle předlohy docela veliké problémy ale na druhou stranu je vidět, ale podobnou situaci z první série vlastně vyřešili tak snad pro tyto změny mají plán. Mám na mysli to kdy Yen v první sérií použila ohnivou magii jakoby se nechumelilo, ale v této sérií vlastně vidíme že tato akce měla následky nějak je musí řešit.  Pravidla které v kontextu knih tedy "rozbijou" se snaží dotáhnout do konce. První díl je geniální a v těch dalších jde víc o dobré momenty. Henry, Ciri, Marigol a Yarpen jsou obsazení dobře. Vesemir vzhledově dobrý, chováním je ale jiný od předlohy, podobně jako byla Calanthé změněna v první sérií. Co se mi tedy nelíbí je segregace elfů. V knižkách je taky, ale zobrazená komplexně, realisticky. V seriálu je situace přehnaná a zjednodušená, kdy všichni nenávidí elfy protože je nenávidí. Jde se rovnou k elfímu holokaustu aniž by byla dostatečně vystižena gradace která k tomu vedla.