12 podmínek k dědictví (2006)

Zaujímavý a podnetný námet, ale neskutočne gýčovité prevedenie. Najlepšia scéna: budenie elektrošokom.

Bitva u Vídně 1683 (2012)

Oceňujem snahu zachytiť tieto udalosti, avšak dôveryhodnosť tohto filmového spracovania je nízka. Nakoniec, aj samotná rozhodujúca bitka sa odohrala, ako som zistil, až 12. septembra. Nedokonalé kulisy miest (Istanbul, Viedeň) by sa snáď dali ospravedlniť nízkym rozpočtom, ale to, že Halleyho kométa letí (!) po oblohe, to je hrubá neznalosť.

Dárce (2014)

Pochopiteľne, mnohé veci sú tu príliš zjednodušené a záver filmu je utopistický, no jeho základná myšlienka je stále aktuálna. Nenechajme si vziať farebný svet!

Deštivý den v New Yorku (2019)

Milý a vtipný film o tom, ako sa udalosti môžu vyvinúť inak, než si človek plánuje. Samozrejme, dialógy a situácie sú voči realite značne prehnané a prehustené, stále sa deje niečo mimoriadne. Ale keď to slúži účelu, tak prosím.

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Ambiciózny podnázov "pravdivá história" nutne vyvoláva zvýšené nároky a očakávania, ktoré sa tomuto filmu zjavne nepodarilo naplniť. Možno, ak by tie ambície boli skromnejšie, nebolo by ani sklamanie také veľké, lebo - aspoň podľa mňa - je film spravený umelecky celkom zaujímavo. Strieda sa v ňom realistické, miestami až brutálne podanie skutočnosti s trochu zvláštne pôsobiacimi snovými víziami. Musím však tiež podotknúť, že samotný Jánošík sa mi javí dosť umelý. Stále sa tak nejako chápavo usmieva, čo je na jeho mladý vek podivné.

Cesta do středu Země (2008) (TV film)

Ak odhliadneme od toho, že film sa nedrží literárnej predlohy, ale ide si svojou cestou, tak je to celkom v pohode.

Angelika a král (1966)

Kým začiatok Angeliky vyzeral ešte zaujímavo, jej pokračovania sa dostávajú na úroveň priemernej telenovely. Romantika naberá na gýčovosti, dej je predvídateľný a únavne zdĺhavý.

Srážka s láskou (2019)

Ktože by nechcel mať takú prezidentku? Český názov je trochu zavádzajúci - nejedná sa o žiadnu klasickú romantiku, ale o značne uletený kúsok okorenený aj istou dávkou vulgárnosti. Pokiaľ však máte tú správnu náladu, tak vás tento film rozhodne pobaví.

Jsem nesmělý, ale léčím se (1978)

Príjemná, nenáročná komédia. Samozrejme, nesmelému hrdinovi som držal palce, nech mu to vyjde. K samotnému filmu snáď len dve pripomienky: 1. Niektoré vtipné situácie boli zbytočne predlžované; 2. Neustále sa opakujúca melódia pôsobila trochu vtieravo.

Půjčovna mozků (1992)

Jednotlivé skeče sú vynikajúce a originálne, no ako celok je to len nesúrodý zlepenec.