Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Podotýkám, že toto je ten film, který mně donutil si založit profil na ČSFD, protože již potřetí jsem svědkem toho, jak Disney przní něco tak legendárního jako je sága Star Wars. I přesto jsem se však vydal na předpremiéru. Z posledních tří filmů je pro mne tento asi největším zklamáním a měl jsem potřebu to někde říct/napsat. Po "létající" Leie v díle minulém přišlo spoustu dalších nových nesmyslů, které si režisér či scénárista vymyslel. Nerad bych spoiloval, ale schopnosti, o kterých 8 epizod bylo záludně mlčeno se najednou objevují. Jsem si jist, že tu nebožtík Qui-Gon Jinn mohl stále být, kdyby se Obi-Wan naučil to, co dokázala Rey. Naprosto nesmyslný opětovný vzestup Palpatina, který měl dozajista přitáhnout fanoušky prequelů, byla věc při níž jsme se již neubránili hlasitému smíchu. Od věty "Ty jsi Palpatine" jsem film absolutně přestal brát vážně a doufám, že všechny tři epizody byly pouze zlým snem Luka Skywalkera, který byl po zničení druhé hvězdy smrti natolik unavený, že se mu zdál takto dlouhý sen. Dvě hvězdy dávám pro celkem dobré efekty a poměrně dobrou první polovinu filmu, i když fyzikální zákony občas příliš nefungovaly.