Zóna soumraku (1983)

No, čekal jsem od toho víc. Žádná z povídek, možná vyjma té poslední, mě zas tak moc nebavila. Příběhy jsou známé, řekl bych že i ze Simpsonů a možná právě proto bylo moje očekávání jinde. Nápady hezké, ale prostě tomu dost věcí chybělo. Hvězdičky jsou v podstatě za jména, známost povídek a pár bodů získává dílo za poslední povídku. 3*!

Čínská čtvrť (1974)

Velmi kvalitně a čistě udělaná detektivka kterou už nikdo nikdy nedokáže svou "čistotou" napodobit. Jasný děj, příjemní herci, decentní provedení, ale přitom to má jiskru. Také oceňuji poměrně realisticý konec. Zkrátka pohodlně dávám 5 z 5!

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Hodně překvapující film ve smyslu dějovém, tak je asi ten základ, na kterém film staví. Jen si nejsem jistý, jestli se tohle rozuzlení dalo z nějakých nápověd během filmu odhalit. Pokud tam nějaké drobné byly tak jedině dobře a já jsem asi slepý. Každopádně herecky, režijně i příběhové dobré, není to dokonalost, trochu mi tam v prostřední části chyběl nějaký ten šmakózní prvek, po kterém bych si řekl "No to byl teda film"..., ale nakonec jsou z toho u mě lepší 4*!

Muži v černém (1997)

Skvělá, dobře vymyšlená i zahraná sci-fi komedie pro lepší večer. Jako oddechovku nelze než doporučit, často jsem se opravdu od srdce zasmál. 5*!

Ďáblův advokát (1997)

Opět musím překopat svou tabulku, řekněme, TOP 50 filmů. Přijde mi, že zde bylo všechno a všechno jako by vyšlo téměř dokonale. Al Pacino naprosto geniální, scénář geniální, efekty geniální, hudba geniální. Ano, trochu mi nesedí Keanu Reeves na tento typ hlavní role, ale částečně se na to možná i hodí. Není to ideální, ale mohlo být určitě hůř. Velmi solidní výkon všech zúčastněných!

Minority Report (2002)

Hodně dobré sci-fi se zajímavým nápadem a hvězdou v hlavní roli. Chvílemi mi některé věci přišly z logiky filmu chybné, ale nakonec se asi všechno vysvětlilo, takže ani zde bych neviděl problém. Není to pro mě top top film, ale na 5* to úplně stačí!

Tajemství (2006)

No, je to takový dvousečný a plusů i mínusu má dokument spousty, takže zůstane s hodnocením někde uprostřed, a když zjistím, že vše dokonale funguje, tak klidně hvězdičku přidám. Jinak taky jsem rád, že jsem nečekaně objevil inspiraci k dalšímu dílů Simpsonů, což jsem skutečně neočekával... Co se týče filmařské stránky - je to natočený podle mě hrozně - celé ve stejné barvě, ilustrační opakující se obrázky jako z teleshopingu a i ty věci, co se tam říkají, tak jsou jednoduše vymývání mozku neustálým opakováním. Výjimečně ale nebude moje hodnocení založeno většinově na provedení, ale na myšlence. Myšlenka pěkná, ale našel jsem tam pár chyb, o kterých bych si klidně podebatoval, každopádně nějaký ten point to má. I kdyby tento dokument oslovil 1% diváků a ti by si začali víc vážit sami sebe a toho co mají a začali by pozitivně přemýšlet, tak by se ten dokument vyplatil. Nevěřím na to, že mi vesmír přinese kolo, když v něj budu věřit, ale věřím, že když budu přemýšlet pozitivně (také nevěřím, že se musí myslet pozitivně pořád, jinak se na nás vesmír vykšsle), tak se mi budou dít víc pozitivní věci a bude mi daleko lépe, než když budu přemýšlet negativně. Je to na delší rozvahu, každopádně filmařsky 1*, myšlenkou 5*, subjetivní pravdivostí 3* - podtrženo, sečteno 3*!

Klub poslední naděje (2013)

Docela příjemný film o vážném tématu, ale ne tak vážnou cestou. Trochu mi chybělo něco, co by mě víc přitáhlo k obrazovce a chvíli mi taky trvalo si zvyknout na styl natočení, ale jinak všechny ostatní stránky takové, jaké by u kvalitního filmu být měly!

Zlo s lidskou tváří (2019)

Docela se divím, že je tento film aktuálně v modré zóně. Mně to nepřišlo špatné. Trochu mi vadilo, že uvedení do děje a obecně práce s časem byla taková hodně matoucí a ten začátek se prostě moc zpracovat podle mě nepovedl. Ale zbytek filmu byl přesvědčivý a kvalitní, škoda jen, že jsem se uprostřed filmu omylem dověděl konec. Herecky mi nic nevadilo, naopak i vzhledem ke skutečným zjevům byl přesvědčivý, téma pro film kvalitní a i když žádná vražda nebyla vidět, tak atmosféra byla taková, jaká měla být. Dlouho a dlouho se neví, jak to skutečně bylo a oceňuji, že se to na konci potvrdilo. Z mého pohledu 4* ideální hodnocení!

Kód Enigmy (2014)

Zase po delší době něco, co mě chytlo u srdce. Úžasně zahrané a filmařsky provedené, a samozřejmě skvěle životem napsané tak, že to je zároveň krásné a zároveň tak strašné. Silný zážitek, doporučuji!