Zmizení (2013)

Úžasný thriller s takovou atmosférou, že jsem se častokrát přistihl při dlouhém vydechnutí. Hugh Jackman a Jake Gyllenhaal vydali ze sebe úplně vše a nutno říct, že aspoň Jackman si toho Oscara zasloužil. Scénář na jedničku a kamera výborná.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Celý film je obrovský fan-servise. Doslova OBROVSKÝ. Každého fanouška Marvelu tohle bude bavit. Je to něco, na co se chce člověk podívat. Pozitivní pocity a to že mě film celou dobu bavil je něco extrémně dobrého. Ale zároveň mám pocit, že to je skoro pouze jenom fan-service a že se jinak ničím extra neliší od jiných blockbusterů (tuhle větu prosím berte s nadsázkou). Film ještě mírně snižuje místy pitomé chování postav (především Spider-mana). Třeba kdybych měl srovnat Infinity War s tímto, tak Infinity War je pro mě něco o hodně lepšího. A to mi brání dát 5 hvězd. Možná až se na to znovu kouknu za dva měsíce tak si už řeknu '' Jo, tohle to si zaslouží plný počet'', ale zatím to nehodlám udělat.

Zaklínač - Zrnko pravdy (2021) (epizoda)

Upravená povídka ze knižní předlohy, ze které vylezlo něco, co je vážně dobré. Bojování s monstrem vypadá dosti dobře a to i pokračuje v dalších dílech.

Red Notice (2021)

Prostě klasický Netflix, který se snaží udělat super akční zábavu a nakonec z toho vyjde pouze zábava.  Samozřejmě herecky vysoce obsazené, což ale moc nepomohlo. CGI se vůbec nevyznamenalo a např. scéna s býkem pro mě byla velice slabá. Příběh pořádně neví čím a kde se chce upínat a nakonec to vyrostlo v dle mého nesmyslný a neoriginální zvrat. Naštěstí film měl i pár světlých stránek jako kamera, která byla koukatelná a akční scény byly aspoň něčím zajímavé. Jak jsem na začátku zmiňoval, tak humor je výborný a Ryan Reynolds to svými vtipy a hláškami tahá.