Marie Rottrová (2007) (TV film)

Naprostá srdcovka. Velmi osobní dokument o stálici české hudební scény, obdivované a oblíbené generacemi posluchačů.

Marta (2019) (pořad)

Pár dílů jsem zhlédla, třeba ten s Ivou Janžurovou a Pavlínou Štorkovou. Líbí se mi, že Marta má o hosty živý zájem a snaží se je i něčím potěšit/překvapit. Většina pozvaných je natolik známá a vedení hovoru natolik povrchní, že se nemám co nového dozvědět.

Marta a Věra - Série 1 (2014) (série)

Mám pocit, že Petr Kolečko je pseudonym anonymní ženy z kanceláře. Přece jinak, než vlastním prožitkem, nemohl dát na papír tolik pitoreskních příhod. Bavila jsem se velice u každé epizody této série a vychutnávám si i tu druhou.

Matilda Roalda Dahla: Muzikál (2022)

Tenhle film jsem pustila vnučce a už jsem neměla šanci jít vařit oběd. Kdybych mohla, dám sedm hvězdiček. Za naprosto šílenou Emmu Thompson v roli ředitelky Kruťákové, za geniální Matildu, za fantastický příběh Roalda Dahla, za všechny děti z Drtičovy školy, jejich nasazení, energii a skvělé taneční provedení, za typický britský humor, za pěvecká čísla a v neposlední řadě za poselství všem dospělým.

McDonaldová a Dodds (2020) (seriál)

Nový britský krimi seriál těží z malebného prostředí lázeňského města Bathu a z nesourodé dvojice vyšetřovatelů - nadupané mladice McDonaldové a rozvážného Doddse před penzí. Po dosud odvysílaných dvou epizodách hodnotím jako povedené. K rozuzlení případu pokaždé přispěje Doddsova všímavost a dedukce. Takže logika nade vše, tak to mám ráda.

Medvěd (1985) (TV film)

Při vší úctě ke Stelle Zázvorkové a Janu Werichovi, v tomto obsazení se mi Medvěd líbil víc.

Meky (2020)

Na Žbirkovi jsem nikdy neujížděla, ale pamatuju, že v době mé první velké lásky hráli v rádiu pořád dokola Biely kvet. Dokument pokládám za vydařený, jeho historické pasáže vypovídají mnohé o tehdejších poměrech. Víc než distinguovaný hlavní protagonista se mi líbil rovný a věcný Laco Lučenič. Hlavně jeho hláška, že Lehotský je jednotkou egoismu.

Mělas to vědět (2020) (seriál)

Spokojenost, ale víc než scénář hodnotím režii a herecké výkony, počínaje Noahem Jupe až po Donalda Sutherlanda. Předpokládám, že i knižní předloha je takhle rozvleklá.

Mentalista (2008) (seriál)

Asi už stárnu, ale tenhle rošťácký nepolicista s mimořádným talentem mě nepřestává bavit ani ve 2. sérii, pročež zvedám hodnocení a pokračuju ve sledování. Líbí se mi celý tým kolem agentky Lisbonové. Líbí se mi i scénáře, které na krátké ploše dokážou přinést zajímavý případ s neotřelým rozuzlením. Krátká stopáž mi vyhovuje čím dál víc v době, kdy jeden díl utrápeného Endeavoura trvá 2 hodiny a Vraždy na Shetlandech se vyšetřují na x pokračování.