Michail Gorbačov (2011) (TV film)

Mimořádný člověk, mimořádný život.

Mimořádná událost (2022)

Recenze nelhaly. Po Vlastnících další přesně umístěná sonda do lidského počínání v mikroprostoru jednoho vagonu, jakož i do reakcí těch venku. Zábavné, trefné, skvěle zpracované a vygradované.

Minišou Karla Šípa (2021) (pořad)

Přátelské povídání a vzpomínání na vzdálenost 2 metrů. Po dvou pánech osmdesátnících přišel na řadu šedesátník Nohavica. Moje věková skupina. Usedala jsem před obrazovku s rozpaky, přece jenom jeho obraz není tak ryzí jako pánů Suchého a Svěráka. Ale nakonec byl tento rozhovor nejpůsobivější a v závěru nejdojemnější. Děkuji a přeji šťastnou ruku při výběru dalších hostů.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Nic jiného než plný počet si tenhle film nezaslouží. Nechválím ho ani tak za děj nebo herecké výkony, ale za všechny kaskadérské kousky, které v době přehnaných speciálních efektů upomínají na staré dobré řemeslo.

MI-5: Vyšší dobro (2015)

Příjemné překvapení jednoho televizního večera. Film byl natolik strhující, že jsem ztratila pojem o čase. Troufám si srovnání jak s agentem 007, tak s Mission Impossible.

Mladá dáma (2024)

Kvalitně natočená hororová pohádka pro velké kluky, i když je označená 13+. Můj desetiletý vnuk to strašení tmou a ohněm nedával, zato manžel ocenil dračici i všechny eskapády, které s Elodie prožily.

Modrá krev - Zejdlicové ze Šenfeldu (2023) (epizoda)

Tenhle díl mě ze všech dosavadních asi nejvíc oslovil. Asi proto, že se i přes danou linii scénáře vymyká a předchozí nějak přesahuje. Jméno rodu jsem slyšela prvně. Počátky za Rudolfa Habsburského, perzekuce po Bílé hoře i po roce 1948. Nedisponuje obrovskými majetky, naopak ještě v 90. letech doplácel státu zbytek nesplacené pradědečkovy "milionářské dávky". Praděda i děda souzeni a vězněni. V pořadu vystupují žijící zástupci tří generací rodu. A teď bych mohla vyjmenovat dlouhou řadu ušlechtilých vlastností, které ze všech vyzařovaly a kterými si získali mé sympatie. Takhle si představuji reprezentanty "modré krve".