Na pokraji slávy (2000)

Nenápadný film o koncertní šňůře rockové kapely očima 15letého začínajícího reportéra. Krásné party jeho matky Frances McDormand a novinářského guru Philipa Seymour Hoffmana. Má to hloubku a atmosféru. Pro mě lepší než Piráti ni vlnách.

Na programu televize - V hlavní roli múzy (2021) (epizoda)

Dokument zachycuje televizní záznamy československých divadelních představení v mezidobí 1960-1990. Je to historie, kterou málokdo zažil osobně. A vzhledem k tomu, že divadlo jsou neopakovatelné prchavé okamžiky, má zvěčnění toho nejlepšího nevyčíslitelnou hodnotu.

Národní třída (2019)

Skvělý Hynek Čermák povýšil "národního hrdinu" na člověka, se kterým jsem se přes jeho rozporuplnost ztotožnila a sympatizovala s ním. Něco jako Teroristka v chlapském provedení. Výborná hudba.

Národ sobě - kultura tobě (2021) (koncert)

Tohle je pravá kulturní zkouška ohněm. Netroufnu si odhadovat, jak velká část národa to vzdala do hodiny se slovy "proboha, co to ti Pražáci vymysleli a ještě tím znesvěcují naši zlatou kapličku". Na úvod dva neokoukaní a nevážní moderátoři. Šílené geometrické kulisy na pódiu. A po decentním hudebním zahájení nastoupí změť všech možných umělců ve stylu čím větší protiklady, tím lepší. Jenže vesměs v prvotřídním provedení a v dokonalém ozvučení. K vidění řada neznámých tváří a zajímavých hudebních spojení. Vážné umělce střídá symfonické provedení "nevážné" hudby. Pak něco komorního a poté třeba rap. A tak dál celé 3,5 hodiny. Každý si mohl najít srdcovky i slaboty, proti gustu žádný dišputát. Hvězdičku přidávám za přímý přenos, to musela být kláda.

Narostl mu hřebínek (1987)

Těšila jsem se na něco neznámého, co ČT zařadila u příležitosti půlkulatých narozenin Z. Svěráka. Čekala mě mírná komunální satira, poplatná době svého vzniku. Navíc s ošklivou animací..

Na stojáka (2004) (pořad)

Historický předchůdce Comedy Clubu, Tento stand up se zrodil na HBO a poté pokračoval na ČT2 či Primě. Spousta známých tváří si mohla vyzkoušet na vlastní pusu, jaké to je rozesmát publikum. Chce to setsakramentský talent, odvahu a originální image. Postupně se zrodily hvězdy jako Pavlásek, Pazderková, Knor či Kočičková, které se na tuto kategorii zábavy začaly specializovat.

Na titulní straně (1974)

Chuťovka ze zlatého fondu americké kinematografie. Svižná konverzační komedie o posedlosti novinářským řemeslem, prošpikovaná gagy a hláškami. Třešničkou na dortu kniha Rozkoš impotence, nabízená zásilkovou službou.

Návrat do Vánoční zátoky (2018) (TV film)

Uvěřitelný příběh o rodinném usmiřování ve vánočním čase. Sympatický dabing.

Nechte je všechny mluvit (2020)

Meryl Streepová má dar zahrát každou roli tak, že ji věříte pouhé mrknutí oka. Tady představuje osamělou a slavnou spisovatelku, která pluje na lodi do Británie uskutečnit své plány. Literární agentura zaplatila i za spolucestujícího synovce a dvě kamarádky z dob univerzitních studií. A v této malé společnosti během plavby probíhá ona rozmluva z titulku. Děj plyne pozvolna jako vlny za Queen Mary 2 a vlastně se nic převratného neděje. Jenom je každý jiný a touží po něčem jiném. Líbila se mi rada pro synovce: "Neměl by ses stydět za to, že tě někdo přitahuje. Přitažlivost je určující síla ve vesmíru."

Nejtemnější hodina (2017)

Tento film vznikl ve stejném roce a dokumentuje stejné časové období jako Nolanův velkofilm Dunkerk. Na rozdíl od něj jde o komorní pohled do nejvyšší britské politiky. V květnu 1940 Hitlerova vojska anektují západní Evropu a nově zvolený ministerský předseda řeší dilema, zda bojovat nebo vyjednávat. V ovzduší všeobecného strachu a paniky svádí vnitřní i parlamentní boj za správnost svých rozhodnutí. "Úspěch není definitivní, neúspěch není osudný. Důležitá je odvaha pokračovat."