Nechte je všechny mluvit (2020)

Meryl Streepová má dar zahrát každou roli tak, že ji věříte pouhé mrknutí oka. Tady představuje osamělou a slavnou spisovatelku, která pluje na lodi do Británie uskutečnit své plány. Literární agentura zaplatila i za spolucestujícího synovce a dvě kamarádky z dob univerzitních studií. A v této malé společnosti během plavby probíhá ona rozmluva z titulku. Děj plyne pozvolna jako vlny za Queen Mary 2 a vlastně se nic převratného neděje. Jenom je každý jiný a touží po něčem jiném. Líbila se mi rada pro synovce: "Neměl by ses stydět za to, že tě někdo přitahuje. Přitažlivost je určující síla ve vesmíru."

Nejtemnější hodina (2017)

Tento film vznikl ve stejném roce a dokumentuje stejné časové období jako Nolanův velkofilm Dunkerk. Na rozdíl od něj jde o komorní pohled do nejvyšší britské politiky. V květnu 1940 Hitlerova vojska anektují západní Evropu a nově zvolený ministerský předseda řeší dilema, zda bojovat nebo vyjednávat. V ovzduší všeobecného strachu a paniky svádí vnitřní i parlamentní boj za správnost svých rozhodnutí. "Úspěch není definitivní, neúspěch není osudný. Důležitá je odvaha pokračovat."

Největší dar (2022)

Přidávám hvězdičku s ohledem na dětského diváka. Osmiletá vnučka chtěla pustit znovu.

Někdo to rád zahalené (2017)

Tip od kamarádky, naštěstí to reprízují v televizi. Předesílám, že francouzské komedie mě nikdy nebraly, jejich humor je ztřeštěný a prvoplánový. Dala jsem si říct a nelituju, protože jsem se pobavila. Věděli jste, že SIM karta obsahuje vepřovou želatinu?

Nelíbej muže ve vánočním svetru (2020) (TV film)

Milý příběh s nadprůměrným scénářem. Jeden z mála z těch romantických vánočních, na které bych se i podívala znovu.

Neobyčejné životy - Daniela Kolářová (2013) (epizoda)

Paní Kolářová je pro mě nesmírně sympatická a mnohovrstevnatá bytost. V mládí vyvolávala dojem křehké naivní herečky, což ovlivňovaly role, do nichž byla obsazovaná. Ale i když pro ni herectví bylo od dětství velkým magnetem, neskončila jako diva, která "kumštu" obětovala celý život. Založila rodinu, angažovala se ve vysoké politice. V medailonku k jejím kulatinám k nám promlouvá milá a neokázalá žena, která si v mnohém zaslouží obdiv.

Neobyčejné životy - Ladislav Frej (2010) (epizoda)

Zuzana Maléřová má dar přivést oslovené herce, ať už v knižních nebo natočených rozhovorech, do stavu upřímné zpovědi. Vyznají se před ní ze svých životních slabostí, pochybení i hříchů.

Neortodoxní (2020) (seriál)

"Když zapomeneme, kdo jsme, přivoláme Boží hněv". Nevěřila bych, že judaismus může být ke svému společenství, a k ženám především, tak omezující.

Nepodepsaný knoflík (2003) (TV film)

Po letech jsem si zopakovala tuto televizní detektivku. Má dobrý scénář, prostředí a atmosféru. Oldřich Vlach v hlavní roli je naprosto uvěřitelný.

Newmanovy modré oči (2021) (TV film)

Zdařilý průřez hercovou filmografií i jeho životem.