• Pohádka

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Ano, bylo to v temném tónu i díky skvělé hudbě a já říkám, že je tomu tak jedině dobře. Tahle naše specialita přesluníčkovaných a ušišlaných pohádek byla snesitelná možná tak jednou, ale více už mi opravdu není třeba. Když se podíváte na literární podoby starších pohádek, tak temné prostě byly. Byly to příběhy s ponaučením, u kterých se nikdo nepitvořil a rozhodně není nutné se u každé pohádky za břicho popadat (což beztak dokáže jen málokterá). David Švehlík byl skvělý, pro mne momentálně je tohle ten pravý Krakonoš. Ondřej Sokol měl také konečně o něco více smysluplnou postavu, než tomu bylo v předešlých pohádkách a zahrál ji skvěle. Za mne spojení Bebjak + Sokol prostě funguje. Tato tak trochu zádumčivá pohádka se mi přesně trefila do noty a dokonce i dětem se líbila. Takže není co řešit jasných 8/10.

Star Wars: Klonové války - The Final Season (2020) (série)

Dávám plný počet, ale defacto ten je jen za poslední 4 epizody. 1 - 4 80% Co napsat k e 5 - 8... viděl jsem je a byla to nuda, chvílemi až utrpení, ale pak přišlo velké finále, které tím nejdůstojnějším způsobem zakončilo epos Klonových válek.