• Krátkometrážní
  • Hudební

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Blue Valentine patří zcela Michelle Williams, je zde skvělá a až bolestně autentická..zásadní roli v tom jistě sehrála smrt jejího bývalého partnera pouhé dva roky předtím.. Sama Michelle totiž řekla světu, že se z jeho smrti nedokázala vzpamatovat a tento film je toho krutým důkazem. Ty nešťastné skleněné oči totiž pořád ještě plakaly za Heatha Ledgera. Tady zkrátka zafungovala Stanislavského metoda i kdyby ona vůbec nechtěla.

Euforie - Série 1 (2019) (série)

Seriály pro mládež se od dob Beverly Hills 90210 dost změnily.. První řada Euforie je až překvapivě hluboký a křehký obraz životní reality dnešních dospívajících. Vizuálně velice líbivé a s krásnou muzikou, obsahem místy dost znepokojive..

Černobyl (2019) (seriál)

Černobyl je seriál úplně podle mého vkusu, do posledního detailu. Všechno je na správném místě a ve správné míře.. pragmaticky strizlive, elegantní a inteligentní. Pro mě osobně je to bezkonkurenčně nejlepší televizní počin za poslední dekádu. Jsem teď hodně namlsana a myslím, že si na další věc, která by mě uspokojila v takovém rozsahu, počkám zase hodně dlouhou dobu..ale snad nebudu muset čekat až do další nukleární katastrofy..

Tanečník (2016)

Krása a osobitost se rodí jen z hnusu a bolesti.

Černobyl - Open Wide, O Earth (2019) (epizoda)

Trvá mi čím dál delší dobu než po těch šedesáti radioaktivních minutách přijdu k sobě. Nejlepším scenaristou je vskutku realita sama.

Černobyl - 1:23:45 (2019) (epizoda)

Z té sovětské debility a arogance je mi zle. Postaví si jadernou elektrárnu, aniž by vůbec věděli, na jakém principu funguje, nad tím zůstává rozum stát. A totálně nevzdělaní občané s libostí pohlíží na hořící elektrárnu, ze které tryská uran..však taky jinou zábavu na výběr moc neměli že.. Na seriál jsem se moc těšila a věřím mu.. je totiž zřejmé, že autoři na rozdíl od pomatených soudruhů ví, co dělají.

Pozůstalí (2014) (seriál)

Uplynulo pět let od premiéry první řady tohoto seriálu a mně se při vybavení si některých scén doteď svírá krk. Miluju, když mě film či jakékoli jiné audiovizuální dílo překvapí či nějakým způsobem vnitřně změní a Pozůstalí ve mně tyto pocity probouzeli díl od dílu. S příběhem jsem se tehdy dost ztotožnila a vnímala ho velmi intenzivně. Následující série už trochu utíkají směrem k bizarnosti, ale pořád je to velice originální seriál, který má v metaforické rovině co předat, pokud je tedy divák ochoten se nechat unést tak trochu houbičkovou fantazií.