• Krátkometrážní
  • Hudební

Pěšky po Americe (2017) (seriál)

Tak s tímhle pánem bych přešla celou zeměkouli a klidně i bosá..moc pěkný cestopisný dokument.

Divoši (2012)

Moje oblíbená letní popkornovka na oddech.. odehrává se to v božské Kalifornii a tu zkrátka nelze nemilovat.. a herecké obsazení je jako bonboniéra.. až Benicio Del Toro sekne s herectvím, měl by se věnovat zahradní architektuře, tady mu to šlo více než náramně. Ale to co mě tu baví nejvíc, je ta love story..drsný chlap (v tomto případě dokonce dva zároveň) musí zachránit svoji holku ze smrtícího nebezpečí..to je filmová romantika podle mého vkusu. A Taylorovi Kitsch tenhle typ suverénních mužských postav hrozně moc sluší.. takových by v reálu mělo být víc.

Hitlerovi narkomani (2015) (TV film)

Tak o tomhle jsme se na gymnáziu v hodinách dějepisu neučili.

matka! (2017)

Tak teď jsem zralá na panáka. Tenhle počin bych interpretovala jako film o totálním uměleckém vyhoření a to doslova..Možná jde dokonce o Aronofskyho intimní výpověď a potřebu vyrovnat se s vlastní tvůrčí krizí..marné hledání inspirace, upoutání se na jakýkoli podnět, neschopnost nechat odplynout neplodné myšlenky..Chápu to jako příběh o uznávaném autorovi, který je paralyzován vlastním úspěchem a který se permanentně snaží překročit svůj stín, opět vytvořit něco nezapomenutelného, něco ještě silnějšího než vlastní předchozí dílo, jenž je uctíváno jako kultovní..Příběh o umělci, který se nemůže nikde skrýt před kritickýma očima a zároveň se bojí, že bude definitivně odmítnut a zapomenut.. No a já osobně už vím, že bych za muže básníka ani podobné individuum rozhodně nechtěla.. během filmu jsem pořád čekala, kdy se tam konečně objeví nějaký pořádný chlap co má koule a vyrazí s veškerou tou pomatenou a vlezlou pakáží dveře. Nepřišel a mě je z tohoto filmu ještě teď úzko.

Já, Heath Ledger (2017)

Heath Ledger byl ryzí zlato. Jedinečný a široce nadaný umělec s ohněm v krvi, který se uměl dívat kolem sebe a neotřelým způsobem vyjadřovat své vize. A není pravda, že je lepší shořet nežli vyhasnout..alespoň v případě Heatha určitě ne.

Poseidon (2006)

Ano, příběh je nehorázné klišé..ale zatraceně dobře natočené klišé! Nevím, kdy naposledy jsem koukala na katastrofický film s otevřenou pusou a ještě u toho rozčílením nadávala jako dlaždič. No rozhodně bych se nechtěla ocitnout na palubě zrádných Petersenových plavidel.

Woodstock '94 (1995)

Pět hvězd pro NIN. Škoda, že Stephen Hawking nestihl sepsat návod na univerzální stroj pro přesun v čase, jinak by se tam v 94 Trentovi na mikrofonu houpala přinejmenším moje podprsenka.

Ponorka (1981)

Tohle je taková nádhera! Několikrát se mi během toho málem rozskočilo srdce napětím. Teď bych tady musela vyskládat všechna superlativa, co znám. Respekt všem filmařům a hercům, kteří se na vzniku tohoto špičkového filmu podíleli. A ještě větší respekt všem borcům, kteří kdy vstoupili do ponorky a museli bojovat, ať už na jakékoli straně.