Happy End (1967)

Tento film mi doporučil kamarád a snažil se mi vysvětlit, v jakém časosledu je natočen. Absolutně jsme se nepochopili a závěrem řekl: "to musíš vidět". Ze zpracování jsem nadšen, některé scény jsou právě díky kombinaci dopředné a zpětné časové posloupnosti velmi vtipné. Když jsem pak chtěl film doporučit, teprve jsem pochopil, že tento film se popsat nedá, ten se musí vidět.

Kin-Dza-Dza! (1986)

Nádherně absurdní dílo typu "trash sci-fi". Na film jsem narazil naprostou náhodou a říkal jsem si, dám tomu 5 minut. V momentě, kdy se na scéně objevil pepelac, nemohl jsem od obrazovky odejít. Ještě dlouho po shlédnutí, jsem ostražitě sledoval projíždějící popelářské vozy :) Film si buď zamilujete, nebo se vám líbit nebude. Herecké výkony, zejména "mimozemšťanů", jsou dokonalé. Zejména s jakou samozřejmostí si jedou v "mimozemských" pravidlech a zákonech.

Maniak (1996)

Film s úžasným nástupem. Příběh se z psychologické stránky jeví jako perfektně reálný, avšak závěr mě trochu zklamal, zejména proto, že realitu opouští. Buď měl být film o pár minut kratší a nechat konec na fantazii diváka, nebo delší a po "a" říci i "b".