Gangs of London (2020) (seriál)

Celkom zaujimava gangsterka, zasadena do moderneho Londina. Prva seria mozno nenadchne ale urcite neurazi. Odporucam priaznivcom zanru. 7,5/10

Hlava 22 (2019) (seriál)

Serial Hlava 22 je modernou adaptáciou knižnej klasiky od Josepha Hellera. Kde sa prepletajú úžasné herecké výkony Georga Clooneyho a Christophera Abbotta. Seriál vo mne vyvolal zmes emócií a s nadšením som hltal každú novú epizódu. Hlava 22 je miestami tragická, miestami humorná a sem-tam až absurdná. Vrelo odporúčam aj náročnejším divákom na spríjemnenie dlhých zimných večerov. Jediné sklamanie je pre mňa zakončenie, od záveru tejto mini série som očakával viac ako len otvorený koniec. Za mňa 8/10.

Deadpool 2 (2018)

Ďalšia vynikajúco spracovaná komiksovka od Marvelu. Deadpool vám nedá vydýchnuť od prvej minúty filmu po poslednú, drží sa overených postupov z prvej časti a pridáva ešte čosi navyše. Presne ako jeho predchodca má ratting R, ktorý filmu sluši a bez ktorého by sme si nášho anti-hrdinu už ani nevedeli predstaviť. Ostré katany, nože a všemožne strelné zbrane v kombinácii s ešte ostrejším humorom, to je presne to čo sme čakali, chceli a aj dostali. Ešte spomeniem, že vo filme sa nám po prvý krát predstaví aj X-force (máte sa na čo tešiť). Summa summarum Deadpool 2 nesklamal a funguje ako má. 8,5/10

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Na Batflacka som sa ako jeden z mála fanúšikov batmana tešil a môžem povedať že som nezostal sklamaný. Ben Affleck je možno pre niektorých až nadmerne nasvaleným predstaviteľom pána Wayna, ale jeho stvárnenie mi prišlo vernejšie komiksovej predlohe ako ktorékoľvek iné v posledných dvoch dekádach. Henry Cavill ako superman takisto neurazil a Gal Gagot tiež príjemne prekvapila. Bohužiaľ ma sklamal scenár a réžia s ktorou si neporadil ani Zack Snider. Nehovoriac o záverečnej bojovej scéne, ktorá na mňa pôsobi len ako chaos na zelenom plátne a tzv. "Marta scéna" mi tak povediac skazila zážitok z filmu, ktorý mal v mojich očiach najväčší potenciál z celého DCU. Mimochodom odporúčam prečítať si komiks od Franka Millera Dark Knight Return, ktorý bol použitý ako predloha. 6/10

Zaklínač (2019) (seriál)

Sapkowského witchera pozná azda každý "pravý" fanúšik fantasy, či už skrz knižnú alebo hernú predlohu od CD Project RED (hry začínajú tam kde knihy končia). Netflixovské spracovanie zaklínača nieje brilantné, ale funguje skvelo ako náplasť po staršej poľskej adaptácii a je určite príťažlivejšie pre mladšieho diváka aj keď niektoré efekty nepôsobia zrovna prvotriedne, ale za to môže asi budget ktorý serial dostal. Henry Cavill je ale skvelý Geralt a po prvej sérii, ak nie epizóde, som si v roly Geralta nevedel predstaviť nikoho iného. Tak isto dobrá je aj Anya Chalotra ako Yennefer. Jedna z mála vecí, ktoré by som vytkol je, že divák ktorý je vo svete zaklínača nováčikom môže byť spočiatku zmätený z časových línií v prvých niekoľkých epizódach. Hlavne diváci, ktorý nečítali knihy, ale nezúfajte do štvrtej časti by ste mali byť v obraze a veci vám začnú dávať zmysel. Ešte by som rád spomenul Nilfgardskú "zbroj" ktorá sa líši od akejkoľvek predlohy a pôsobí na mňa ako tŕň v oku vždy, keď ju vidím. Nezostáva než dodať, že aj keď som si neodpustil nejakú tú kritiku, witchera som si užil a teším sa na druhú sériu ktorej by sme sa mali dočkať v roku 2021. 7,5/10

Joker (2019)

Konečne trefa do čierneho od DC. Joker je skvelo spracovaný film s "R" rattingom(18+). Fanúšikovia komiksov si prídu na svoje pretože Joaquin Phoenix je ozajstným princom gothemskeho podsvetia a z jeho prevedenia Jokera som mal zimomriavky aj na miestach, kde som nevedel, že sa to dá! Mimochodom príbeh sa odohráva pár desiatok rokov späť, v období kedy Bruce Wayne a.k.a Batman ešte ťahal káčera. Takže Gotham uvidíte v sedemdesiatkovom prevedení a môžem povedať, že mu to sluší tak ako už dlho nie... 8,5/10