1245. hodnocený film: Ukažte mi film, kterej si z případného válečného kontfliktu a následné radioaktivity dělá větší srandu. Při dotazu prezidenta USA, jak dlouhá by radioaktivita byla, mu dr. Divnoláska odpoví suše asi 100 let (konkrétně to má být let 93) a někdo tuto situaci bere humorně, někdo zcela vážně a s obavami. Skvělé herecké výkony, obrovská nadsázka a perfektní scénář, to je zkrátka jasných 5* a jen mohu doporučit. Skvěle jsem se bavil zvláště při setkání hlav u kulatého stolu s prezidentem a také ve scénách při obléhání kanceláře s Peterem Sellersem. Navíc nezapomenu na hlášku: "Víte co vás čeká, když se nedovoláte prezidentovi?" Ne. "Čeká vás soud se společností Coca-Cola." Fakt vynikající záležitost. 5*

Drive (2011)

1189. hodnocený film:

Dr. No (1962)

První Bondovka a rovnou takovýhle super majstrštyk. Podle mě byl Connery s Brosnanam tím tím správným představitelem agenta 007. Bezesporu byl však Connery tím nejcharizmatějším. Film má vynikající spát a úžasný příběh - jednoduchý, avšak účinný. Hýří skvělými akcemi a hláškami a také Ursulou Anders, která byla skutečně úchvatná. Skutečně nutno uznat, že první bondovka nasadila laťku skutečně vysoko, takže uvidím, jak na tento útok dokáží zareagovat další snímky o agentovi s oblibou v martiny. Nesmím zapomenout také na pár tónů, které Connery zapěl společně s Ursulou Anders (hodně mě to mile překvapilo). 5* pro prvního Jamese Bonda. 5*

Drsný Harry (1971)

1048. hodnocený film: Výbornej film o drsných praktikách policisty, kterého ztvárnil Clint Eastwood. Těžko říct, jestli byl tady Eastwood v dobách své největší slávy, protože on dneska hraje jako pán Bůh, ale tahle role mu sedla skvěle a určitě bych se s ním tehdy nechtěl potkat jako s řadovým policistou. Příběh je parádní a má i spoustu skvělých honiček, výhrůžný dopisy mě moc bavily a hodně tenhle film musím pochválit za dokonalou zápletku. 5* tomuhle filmu přeci jen uniká, protože mi až moc připomíná Bullitův případ a ten je pro mě jedinečný. 4* jsou tedy skvělou vizitkou tohoto krimi. 4*

Drtivá porážka (2008) (pořad)

899. hodnocený film: Na doporučení mojí Péti jsem se na tenhle zábavně soutěžní pořad kouknul a musím říct, že to bylo rozhodně to lepší, ne-li jedno to z nejlepších, co v tomto žánru můžeme shlédnout. Jistě, Pevnost Boyard a ani Hry bez hranic, to nebyly, ale je to fajn a dá se na to koukat. 3* jsou rozhodně dobrým hodnocením. 3*

Drž hubu! (2003)

1714. hodnocený film:

Duel Frost/Nixon (2008)

782. hodnocený film: Tak tohle je skutečná bomba. Neviděl jsem dlouho nic tak dokonale a perfekcionisticky zpracované, jako byl tento film. Naprostá bomba a jestli má někdo chuť pustit se do zpracování faktických událostí a šmrncnout to pak napětím, pak by měl shlédnout Duel Frost/Nixon. Vynikající zpracování, strhující výkony obou představitelů a hlavně lidskost, se kterou film proráží až k divákům do křesel jejich obýváků. Jestli to někdo popsal dokonale, tak to byl právě POMO. Není co vytknout a dokonce musím jenom chválit, jak byl podán příběh o jedné z největších afér amerických dějin někomu, kdo třeba moc nebyl do této problematiky zasvěcen. Bravo, 5* je na místě a mě zastřelte, jestli tohle není pecka. 5*