Legion - Season 2 (2018) (série)

Noční můra skončila. Co následuje? Samozřejmě... Konec světa! Bikkuri! 80 %

Legion - Season 1 (2017) (série)

Noční můra, která nikdy nekončí. Nebo ano? Bu! 70 %

Carole & Tuesday (2019) (seriál)

[Po 12 ep] Je to příjemný refresh ve změti toho, co nám jarní sezóna v roce 2019 přinesla... Příjená hudba, postavy i příběh. Mnoho lidí to však srovnává se starým anime Nana a absolutně se jim nedivím. Až na lehké odlišnosti je to velmi podobná věc, akorát začleněná do "dnešní doby", kdy světem hýbou hitparády a tweetování s instáčem místo hraní po zapadlých klubech s tunou cigaret v puse. I když jsou tam písně pěkné, jejich skládání je více než úsměvné. "Hej Carole, taky nemůžeš spát? Co takhle na zítřejší soutěž složit další písničku" "Ok, super nápad!". Mám tedy jednu radu pro ty, kterým se toto anime líbí... Mrkněte na Nanu. Je po všech stránkách lepší. I ta hudba je značně odlišný level. Pokračuji ve sledování. [Po 24 ep - konec] Hurá, konec... Shrnout se to dá do "umělá inteligence dělá hudbu, my ji uděláme ze srdce a bude lepší. A hádejte. Je lepší." Čím víc se to blížilo konci, tím to bylo více trapnější a čitelnější, konečný song je hodný Superstar 5. dílu a to, že tam všichni brečí ještě neznamená, že by to mělo vyvolávat nějaké emoce, pokud je to napsané, jak je to napsané... Autor si řekl "co by se líbilo lidem - underdog potká rich underdog - na povel píšou písně, které jsou TOP - ale nesmí se jim dařit hned! Časem ale utkví v srdcích - ukazovat radost a pláč, to zabírá - časem si je lidi oblíbí - nejlepší favoritce se stane něco hrozného - to však překoná kvůli protagonistkám - zpívámě všichni současně - lepší to být nemůže". My god... Příběhová lajna Angely byla od začátku do konce neskutečně nudná. Carole a Tuesday též, jen se usmívaly, plakaly nebo dělaly vtípky s jejich gay kamarádem. Prakticky jediná postava, co to tam zachraňovala, byl Erdogan, který si vyslouží mé chvály. Poslední episoda prakticky výsměch. Koukněte na Nanu, pokud si chcete užít podobnou tématiku, popřípadě na Nodame Cantabile, pokud jen klasickou hudbu s inteligentním humorem, který vás rozloží... Toto nedoporučuji nikomu. Vývoj postav na bodu mrazu, vše strojené, hudba se nedá krom C&T poslouchat (krom songu F*CKING BULL*HIT, který mě naprosto položil :-D). We copy! 25 %

Tate no júša no nariagari (2018) (seriál)

Tate by se dal shrnout do několika málo výrazů. Harem. Justice Porn. Generic Shounen. Ale to bych ho až moc shazoval. I když se zde tyto elementy nacházejí, jsou vcelu pěkně obměněny. Harem - hlavní postava má sice kolem sebe prakticky jen ženy, holky a loli dívky, avšak o nic se nepokouší a nevznikají trapné, 100x opakované ecchi blbosti. Justice Porn - začátek a prostředek nebyl prakticky o ničem jiném, než o obviněních, pomluvách a jak se to pak všechno vyřešilo (není spoiler). Nejprve jsem se bál, že bez Justice Porn bude zbytek obsahu mdlý a fádní, ale pletl jsem se. Pěkně se rozvinul příběh, konečně to nebylo jen o jedné věci, nastala diskuze, důkazy, prostě se to rozjelo. Generic Shounen - zde bych také křivdil, do příběhu se dostala pěkná politika, jiné světy, zvraty v ději, zajímavé postavy, najednou to nebylo jen o dobru a zlu, o dobrých a zlých, vše se pěkně zkomplikovalo. Co na to tedy říkám? Tate bylo jedno z mála anime v této sezóně, které jsem sledoval a na které se i, bože chraň mě, těšil. Naplno si uvědomuji, že to není nic převratného, ale to tomu neubírá na zajímavosti. Rozhodně je lepší než Sword Art Online, Log Horizon, Overlord. Slabší prostředek ho ale přecijen sráží dolů, kdy jsem nad "nedorozuměními" prostě vrtěl hlavou a prskal na obrazovku "jak je to možné!!!"... Protože pěkných 3-Start Shield 72 %

Purgatony (2017) (seriál)

Taková milá, pěkná třešnička ke snídani. Pozorovat "život" Tonyho a jak se mu "vede" prostě vzbudí konstantní úsměv. 12-minutové episody tomu jen přidávají, 24 by bylo moc. Super zpracována byla i "Smrt". A vcelu překvapil poslední díl. Měl hloubku jakou žádný předchozí. Uvidíme, jestli někdy bude další sezóna :-) Čas zde postrádá smysl 70 %

Dororo (2019) (seriál)

Takové příjemná oddychovka, v leckterých věcech předvídatelná, ale nic jí neubírá na srdceryvném příběhu, dobrých protagonistů, antagonistů a dalších postav, která tato roztomilá dvojka na své cestě potká. K tomu hraje příjemná hudba. Z hlediska celistvosti je to prostě fantasy. Nehledejte tam žádnou logiku, na druhou stranu tam není mnoho děr, kde byste si řekli "proč? proč udělal toto? to nedává smysl!", což velmi chválím. Dororo je postava k sežrání :-) Je realistická a přitom velký snílek. Prostě radost pohledět a cestu jsem si s nimi užíval. Zakončně také velmi pěkné a ucelené. Nemám nic proti. Z moderních "počinů", které se kolem roku 2019 vyskytují, je to naprostý favorit. Avšak když se na to podívám obecněji, je to spíše průměr. Příběh, který za pár let zapomenu a nebudu mít nutkání se k němu vrátit. Tak jako například k Samurai Champloo. Vím, není to dobré přirovnání (doba sedí), avšak to je přesně můj důvod ke končnému hodnocení. Závěrem tedy: Dororo rozhodně neurazí, najde si určitě své skáloplné fanoušky, ale určitě se najde i masa, které se nebude líbit pomalejší styl příběhu a možná až moc jednoduchý příběh (jak se jeví ze začátku, ale nabere později na otáčkách). Za mě tedy pěkných snílkových 70 %

Hicugi no Čaika - Avenging Battle (2014) (série)

Obchodnice s Čajem a Kávou útočí nanovo. Tentokráte tvrději a cílí na aromata. Povedla se jim taková příchuť, která dokáže vzbudit i mrtvé. Pěkné zakončení. Mňau Mňau 72 %

Hicugi no Čaika - Season 1 (2014) (série)

Tak pěkný příběh o čaji jsem nečekal. Začíná to uvedením dívky, Čajky, odbornici přes čaje a Coffin - Kávu. Po vzoru Spice & Wolf cestují po světě a shánějí přísady do Kávy, aby obohatili tajnou recepturou Čaj natolik, že vznikne něco naprosto nového. Dimenze doposud nepoznaná. Netušil jsem, že mě to tak chytne, respekt. Konec byl malinko urychlený, ale co se to říká. Důležitá je cesta, ne cíl, že ano. Takže ať už byla výsledná chuť Čaje a Kávy dobrá či špatná, ingredience, které cestou nacházeli a obchodníky, které potkávali (červenou Spice girl, Černou Blackberry girl) byli natolik zajímaví, že si ode mne vyslouží zasloužených Mňau 72 %

Shazam! (2019)

Uvažoval jsem mezi 2 a 3, ale pak jsem si vzpomněl, že je to film spíše pro mladší obecenstvo se vším tím poučením, hloupým záporákem a tak. :-) Příjemné odreagování, nic jsem od toho nečekal, moc mě to tedy ani nezklamalo. Ke konci už to mělo pár scén, které připomínají komixovou předlohu. Musím říct, že volba Shazama byla výborná. Jde z něj cítit mládí, chtít se předvádět, špička. Volba Billiho, no nevím. Nonstop depresivní, zamračený, ublížený, pak vykřikne Shazam! a najednou se směje, je asi jediná věc, co bych v tomto snímku po mládež, ne dospělé vytknul. Za mě šokujícíh 70 %