Papa no iu koto o kikinasai! (2012) (seriál)

Segawa Yuuta, chudý vysokoškolák, se rozhodne vzít si do svého mini bytu 3 holky, které jsou neskutečně rozmazlené (v některých chvílích), neskutečně chytré (v některých chvílích), neskutečně stupidní (v některých chvílích) - jako kdyby střídaly charaktery. Davová schizofrenie. Yuuta je na druhou stranu po celých 12 dílů neuvěřitelně zneužívaný a prostě chudák na celé čáře. Důležité je (aspoň to tak všem říká), že je spokojen. || Klady: || Na to, že jsem se zevrubně koukl na 1. a 6. episodu a poté jsem tuto sérii odstřelil, mě Larky přesvědčil ji shlédnout celou. Proto jsem si dal záležet, nic jsem neurychloval a ve výslednu jsem rád. Show jsem si užil. Díl co díl se Yuuta potýká s novými problémy, ale nejeví se to "episoidně", takže to má svůj patřičný volný průběh. Scénáristi zabrali a spojili těch 12 episod do 2 kvalitních a 1 ne moc kvalitního příběhu. 1. kvalitní: 1-9, 12 episoda (hlavní dějová linka), 2. kvalitní: 10 episoda - bloncka. 3. nekvalitní: 11 episoda - nejstarší sestra. Celkově však na mě dýchalo toto anime velmi pozitivně a klidně. Malá Hina nebyla tak rozmazlená, ani "tak" roztomilá, jak jsem čekal, což taky bonus. Prostě to s ničím nepřehnali, šli střední cestou a povedlo se jim to. || Zápory: ||Yuuta - neuvěřitelně nerozhodný, ušlapávaný a chudák po všech směrech. Nechá kohokoli si dělat z něj srandu. Místo, aby se vykašlal na své dvě neteře a šel po nich na záchod (napříč jejich stížnostmi), tak si jde ulevit jak pes mimo dům - do supermarketu... Ta nejstarší ho pořád liská i když ho má ráda, prostě klasika v dnešní době anime... Všichni jsou tak stydliví, že se mi to až nechce věřit, ale co mě srazilo nejvíce sérii? Umřeli jim rodiče... Jejich táta a máma... Už je nikdy neuvidí... A už od 2. episody dělají jako že nic... Naprosto nereálné... Jediný, kdo jim tam sem tam vnese záchvěv reality je malá Hina, která se zeptá, kdy už je uvidí. Z mého pohledu je Hina nejinteligentnější a nejcharismatičtější postava v celé sérii. Klobouk dolů. Starší sestra se jen stále směje a dělá hrdinu, ale to je tak vše, co dokáže a nejstarší, ta se ani nesměje a je to tak vše, co dokáže. || Celkově: I přes toto všechno se mi série vcelku líbila, v žádném dílu jsem se nenudil a byl jsem zvědav, jak to skončí. Pro klidné chvíle u jídla či před spaním určitě doporučuji. Není to tak "cute", jak se na první pohled zdá. 65%

Deadman Wonderland (2011) (seriál)

|| Příběh: || Sedící si pohodlně v hodině jako každý den, promlouvajíce k ostatním najednou zpozoruje vznášejícího se červeného Batmana ve 3. patře školy. Blackout. Probuzení na lůžku a názorné zatknutí pro vraždu 24 spolužáků včetně učitelky. Poslán do speciální vězení na doživotí, kde objeví svůj potenciál ovládat krev a setká se s charismatickou a nevinnou dívčinou v přiléhavém bílém oblečku. To je náš Ganta. Od prvního dílu - logický spasitel. || Jak to poté působí? || Po naprosto úžasném začátku, nadějném druhém dílu a ucházejícímu třetímu, přicházejí díly další ~ povětšinou o ničem. Dovolil bych si citovat One Piece: Jeho síla patří k nejnebezpečnějším na celém světě. Koho potká, z toho si udělá přátele. Luffy. . Zdá se, že má Ganta podobnou moc jako Luffy. Ne však svým charismatem, ale díky scénáři... Protože zdravej člověk by tohoto neuvěřitelného - neschopného - ubuleného - histerického - ukřičeného - slabého na místě pleskl a zbil do krve. Co ho vhodit do vězení, kde jsou samí sérioví vrazi? No jasně, všichni si ho oblíbí a bezmezně ho milují. On však jen dál bulí a 11 dílů v kuse nadává, že je neschopný a nedokáže nikoho zachránit. Což má pravdu. Až do konce... Děj skončí ve 12 díle -tak rychle-, že je jasné předpokládané pokračování... || Zápory: || Byly už řečeny. Ganta. Skupina naprosto milujících se vězňů, krvelačných bestií, s nulovým intelektem. Ganta. Dozorci, kteří jen vždy přihlížejí smrti svých kolegů bez toho, aby cokoli udělali. Ganta. Roztomilá Nyuu, která má tak 8 let psychicky, 18 let postavou a 38 let bojovýma zkušenostma. Avšak ta psychika seriál neskutečně sráží. Protože je neopodstatněná. Ganta. Ano ten. Ten ubulený, ubrečený, ... škoda, že ho zrovna daboval člověk, který měl na starosti Edwarda Elrika. Možná by to bulení znělo líp od někoho jiného. Ale pokud má hlavní postava, která chce všechny zachránit vždy půl episody slzy v očích, neuvěřitelně negativní postoj ke všemu (a nejmenuje se Itoshiki Nozomu) a pořád si jen stěžuje... Ne... || Klady: || Ten bez jednoho oka. Ta s prsama. Ta druhá s prsama. Ten s notebookem. Správce lunaparku. "Hry" na začátku série. ZAČÁTEK série... 30%

Parfém: Příběh vraha (2006)

Netušil jsem, že když se na Perfume začnu dívat ve 2 ráno, tak spát půjdu až o půl páté. Neuvěřitelně zajímavý začátek. Čich. Jak nás může nesmírně ovlivnit. Otroctví do toho ještě a nevážení si lidství, to už je kapka do ohně jak ušitá. Poté, co se ještě hlavní hrdina potká s úžasným Dustinem Hoffmanem, bylo mi jasné, že bude tento film něčím neobyčejným a uchvacujícím. Hudba, postavy, příběh, to všechno do sebe skvostně zapadá a medovou vůní se line až ke konci, který byl (první impuls) trochu přehnaný, ale po zamyšlení se - nádherně předvedl finální myšlenku filmu. A naprostý konec? Odchod, který jsem nečekal ani ve snu. Dávám nahoru obě nosní dírky a hodnotím velmi pozitivně. Jednou si opět rád zopakuji. 90%

Black Rock Shooter (2012) (seriál)

Trochu komplikovanější pojetí hodnocení. Rozdělil bych to do tří vrstev. Reálný svět: fraška. Dívka potká dívku, ta má problém. Ten se vyřeší. Ale vznikne nový. Ten se však vyřeší, ale vznikne nový. Jak se vyřeší, vznikne nový, ultimátní. Ten se ale také potom vyřeší. Konec seriálu. Co se mi na tomto světě líbilo? Snad nic. Co se mi nelíbilo? Snad vše. Hrdinky a vztahy mezi nimi jsou naprosto nevěrohodné, ale hlavně přehnané. A to extrémně. Dá se říci, že reálný svět jen jen o bolesti. Bolesti z toho, že se na to musíme koukat. Pravý svět bolesti: zajímavá fraška. Dívka bojuje s dívkou, porazí ji. Pak bojuje s další dívkou, porazí ji. I poté bojuje s další dívkou, i tu však porazí. Poté se tam objeví její reálné já, které porazí onu dívku z tohoto světa. Co se mi nelíbilo: nepochopitelné boje až do konce seriálu, kde je to poté objasněno - pozdě. Co se mi líbilo: boje byly opravdu kvalitní, krásné, ukrutné a reálné. Úžasně zpracované. Charismatická Black Rock Shooter. Kombinovaně - oba světy naráz: a máme zde pointu tohoto seriálu. Světy jsou propojeny a reagují na sebe v závislosti na světě reálném. Vyvedlo se jim to kvalitně spojit? Jistě že ne :-) Je to vidno od prvního dílu. Naprostá idiocie reálného světa se odráží na kvalitnějším druhém a snižuje ho jak jen to jde. Nejhorší díly: 1-7. Nejlepší díl: 8. Dávám středové hodnocení, resp spíše trochu nižší. Nemohu to doporučit prakticky nikomu, byla to nuda. Sem tam zajímavá, ale nuda. 45%

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Další z filmů, kterému prospěje český dabing. Poté jsou hlášky geniální :-D Červeného Trpaslíka, Jistě pane Ministře / Premiére a pár dalších bych v originálních jazycích podhodnotil. Avšak s českým dabingem se z toho stal pro mne kultovní film s naprosto úžasnými hláškami :-D "No, když pojedeš s námi, tak ti nemůžeme říkat Mlíčňák... Jak se jmenuješ?" "Casper. Kámoši mi říkají Bílek" 70%

Mórecu pirates (2012) (seriál)

Moretsu uchuu kaizoku. Už jen ten název vypovídal o tom, že to nejspíš nebude tak špatné. Jaké však bylo mé překvapení, když se mi první a druhý díl líbil. Vše poté opadlo v díle třetím a čtvrtém, kde hlavní dějová linka byla vně vesmírné lodi, ve které to bylo prostě neuvěřitelně nudné a člověk u scén usínal. Nezáživný děj, nezáživná hudba, boje šílené, hlavní hrdinka - to je příběh (nudy a zklamání) sám o sobě. Nevidím zde nic, co by mohlo sérii ještě vyzvednout na povrch. Končím po 4-5. díle. Edit: právě jsem koukl na nejnovější 9. díl - stále stejné, šílená nuda. 25%

Cheonneyonyeou Yeoubi (2007)

Málokdy výsledek předčí má očekávání. U Yobi se mu to ale garantovaně povedlo. Chvilku trvá, než si člověk zvykne na korejštinu a také na jejich malinko odlišný svět oproti klasickému Jap. anime, ale jakmile se vcítí, není co řešit. Yobi je příběhově velmi zdařený film. Co ho však vyzdvihuje je ztvárnění postav a různých dalších elementů. Imaginace, nápady. Zde režisérovi rozhodně nechybělo nic. Byla to úžasná podívaná, kterou bych si neváhal kdykoli zopakovat. 90%

Hagane no renkindžucuši: Milos no seinaru hoši (2011)

Hagane no renkinjutsushi přímo miluji. Jak první verzi, tak i druhou. Conqueror of Shamballa je také naprosto výtečné dokončení prvního seriálu, které ve mně vyvolalo nespočet emocí. Ale co máme zde? ... || Příběh || Po menším Inception hlavní hrdinky nám vyprávění započne útěkem vězně, který si sice měl odpykat jen další 2 měsíce z pěti let, ale najednou použije svou dosud skrývanou alchymii a uteče zachránit sestřičku. Cestou ho ohrožuje Vlkodlak a čistou náhodou potká i bratry Elrikovy. To by nebyli oni, aby se nevydali do Table city a nepodívali se celé situaci na kloub. V průběhu jedné a půl hodiny nás čeká velké množství naprosto předvídatelných zvratů, které uždibují jakýkoli náznak potěšení ze sledování. Co víc, ke konci se věci zamotají tak, že divák absolutně netuší co se děje a jen s otevřenou pusou kouká a nestíhá. || Postavy || Edward i Alphonse jsou takoví, jaké si je pamatuji. Vyzdvihuji tuto věc co nejvýše, protože je to největší síla tohoto filmu. Mustang, Winry a další známí hrají vedlejší role. Záporáci mají gigantický image, ale nepřesvědčili mě o své síle či správnosti myšlenek. Máme zde totiž jednoduchou zápletku ve formě chci ovládnout svět. Co víc, ke konci filmu tam dělají tolik naprosto nepochopitelných věcí, že jen zíráte. || Grafika || Ať už hodnotím prakticky jakékoli anime, tak ji vychvaluji, protože sedí do děje. Ale zde, pokud bych chtěl -porovnat- animaci původního seriálu, filmu, či následovného druhého přepracování, čeká mě opravdu tvrdá rána pod pás. Animace je prostě příšerná. Nehezká, nepěkná, šeredná, levná, sekající se... Hnus se koukat... || Hudba || skoro jsem ji nevnímal, což je velmi dobré, ke konci krásná operní, celkově - hodila se k ději, nemám nejmenší výtky. || Verdikt || Bohužel mi to připomíná kvalitu Naruto filmů, které jsou snad všechny k pláči... Tento nás bohužel mučí hodinou a půl, i když by se děj dal krásně zkrátit na hodinu. Je tam spousta nelogických věcí (propíchnutí osoby = vyteče asi 40 litrů krve...) u důležitých scén, inteligence postav na velmi průměrné úrovni, neschopnost diváka napnout, předvídatelné zvraty, neprocítěné osobnosti... Značně se mi tento film nelíbil v porovnání se seriálem. Pokud bych ho měl hodnotit solo, nebyl špatný. Ale ani ho nedoporučuji shlédnout. 40%

Gantz (2004) (seriál)

Úžasné, unikátní, naprosto fantastické. To byly myšlenky, které se mi dostavily do hlavy při 22. díle. || Nepřátelé || • Mimozemšťan, který se živí jen brokolicí, má neuvěřitelnou rýmu a jeho tatík je vskutku více lidský než většina zdejších postav? • Yuzo-kun! Kantaro, hai! Pták schovaný ve skořepině afro robota? • Budhistické chrámové postavy a jejich bojová mantra :-) Jde vidět, že si autoři opravdu pohráli a vytvořili úchvatné oponenty, které by jim mělo závidět nejedno bláznivější anime. Jediný jejich nedostatek bych viděl v: pomalosti rozhodování / čekání. || "Přátelé" || V Gantzu platí ~ v okamžiku oblíbení jedné postavy se s ní můžete rozloučit. Jakmile vám totiž začne být sympatická, je -velká- pravděpodobnost, že umře. Prakticky celou sérií nás provází hlavní hrdina Kurono Kei, laxní mladík, který až v průběhu seriálu nabývá své dovednosti z dětství a přestane být takový posera a nerozhodný budižkničemu. Moje oblíbená postava od začátku do konce. Katou Masaru, vůdčí osobnost, nedokáže nikomu ublížit, natožpak ho zabít. Tento člověk mě pil krev od začátku až po... Nesnášel jsem ho. Kolik lidí jen mohlo žít, kdyby... Kishimoto Kei, svůdná, neschopná, prsatá děva, která si myslí, že kolem ní budou všichni jen poskakovat, ochraňovat ji a posluhovat. Nehorázně nepříjemná osoba. Za zmínku stojí také znalý Nishi Joichiro, zelenovlasý drsňák, vyžívající se ve smrti a potencionálně nejpravděpodobnější vítěz "hry" a samozřejmě pes, který všem pomáhal, zesměšňoval situace, promlouval ostatním do duše a celkově byl takový anděl. Ok, dělám si srandu. Pes je v seriálu jen pes. || Negativa || Značně! Nedodělané postavy. Jejich reakce, jejich žvanění a hlavně -čekání- je od 10. dílu prostě neúnosné a nedivil bych se, kdyby s Gantzem lidé v této části přestali. První vykřikuje nevíš, jakou cenu má život!, druhý souhlasí, třetí řve tak ho zachraňte, čtvrtý a pátý v pořadí se smějí, šestý brečí, sedmý utěšuje a ten další bojuje o život, řve o pomoc, ale ostatní se jen koukají. To stejné víceméně -pořád-. Všichni jsou neuvěřitelně nerozhodní, i přes desítky mrtvých těl svých kamarádů nejsou schopni vystřelit proti nepříteli, chovají se naprosto nelogicky, neútočí, neutíkají, jen tak tam stojí a ho*no dělají. Kdybych to měl k něčemu připodobnit, vybral bych si opravdu špatně naprogramovanou AI ve hře, kdy křičíte na 3 vojáky "kryjte mě!", vyběhnete do útoku a všimnete si, jak se všichni tři ohnuli a koukaje do země se baví o počasí. || Verdikt || Gantz mě překvapil a to velmi pozitivně. Na neuvěřitelnou stupidnost jsem si po chvíli zvykl a přestal si jí všímat, ba se tomu začal i smát! (jinak bych s tím musel praštit...) Zápletka jako taková mi přišla přímo geniální a nejvíc mě vždy upoutal začátek "akce", kdy se všem nově zjeveným vysvětlovalo, co se děje. Na tu poslední jsem se těšil nejvíc a ... stála za to :-) Doporučuji určitě shlédnout. Sám jsem se odhodlával dlouhé roky, ale poté jsem to slíznul za 2 dny. 85%

Freezing - Season 1 (2011) (série)

Opět zde máme -nevinného- a -neschopného- malého mladíka, který v sobě -odkryje tajemnou sílu-, dostane se opravdu blízko k -nejnepřístupnější- ženě z celého seriálu a poté se na něj začnou -nabaloval další- ženy. To vše je podtrženo nesmyslnými boji, které vždy skončí stejně = polovyslečené / poloroztrhané oblečení na ženách (chlap je vždy řádně v nepoškoditelném oděvu), jehož zbývající cáry vždy přikrývají bradavky a rozkrok "na naprosto nejvíc vhodném místě", jak to vidí dnešní producenti. . . Kde jsou ty časy Ranma 1/2 nebo další podobné, kde se lidi nestyděli za nahotu... Chtěl bych dát odpad ale myšlenka freezing se mi trochu zalíbila (ta technika), proto jedna hvězda. 15%