Zahrada slov (2013)

Přesně tak, jak zde všichni přispívají, animace byla (trefně k tomuto pomalému příběhu) dokonalá, pětihvězdičková. Avšak celý film se musí hodnotit i dle jiných kritérií. Jako černá k bílé, zakončení příběhu byla opakující se pěst do oka od boxera Ippa. A ty bolí dost. 30 minut se děj rozvíjí naprosto dokonale, pomalá tendence a déšť k tomu jen přispívala. Ovšem prakticky z minuty na minutu po nás film chce, abychom sebrali nastřádanou půl hodinku pocitů a propadly v pláč a brek, chce po nás, abychom ronili slzy jako silný tajfun? Bohužel. Ono zakončení mi dalo přímo facku a já jen tupě hleděl, jestli to myslí vážně a prakticky mi to pokazilo velmi dobrý dojem, který se v průběhu 3/4 filmu nesl. Kotonoha no niwa by potřebovala minimálně další půlhodinu a neuspěchat tak povedený start. Pokud bych hodnotil prvních 30 minut » 85%. Celý film však: 55%

Rozen Maiden: Träumend (2005) (seriál)

Pokračování původního Rozen Maiden bylo poněkud silnější, to se mu upřít nedá. Dokonce to kolem 6. episody dosti gradovalo, ale zakončení bylo jaksi... Jak to říct... Čudné. Kdo viděl, ví. Kdo neviděl, no, ať si ohodnotí sám. Malinko lepší, zvedám proto hodnocení. Na Rozen Maiden: Ouvertüre to však dozajista nemá. 60%

Rozen Maiden: Ouvertüre (2006)

Jak je již zvykem, většina seriálů má flashbacky, které představují některé hlavní či vedlejší postavy. I u Rozen Maiden to platí a velmi zdařile zde přezentuje první Rozen Maiden, Suigintou. Její tragický začátek, putování, seznámení se Shinku a důvod, proč se vlastně obrátila proti všem. V ten okamžik, kdy jí do očí Shinku řekla ... ... ... mě proběhl mráz po zádech. Tak úžasně ta scéna byla zpracována a já se nedivím, že se v Suigintou nahromadila všechna zloba a touha Shinku rozdrtit. úžasná série, velká škoda, že je to pouhý speciálek, a že se v tomto duchu neodehrávala celá první série. Ještě mě čeká Rozen Maiden: Träumend. 85%

Rozen Maiden (2004) (seriál)

Konečně se Rozen Maiden dočkal mého pohledu a ... vcelku zklamal. V plánu jsem měl shlédnout všechny 3 série, proto zhodnotím během několika dní i další. Rozen Maiden má snad jednu jedinou kladnou vlastnost. Tou je temný příběh zasazený do krásného panenkovského prostředí. V okamžicích, kdy se tam všichni smějí a nadávají, je to velká nuda. Ale jakmile nastane 11-12. díl, věci začnou být opravdu zajímavé. Bohužel příliš pozdě. Mnoho dílů je zde, jak už bylo řečeno, spíše fileroidních. Dosti se mi líbí, že hlavní postava není žádný hloupý školák, jen má své mouchy. Shinku je sympatická nesympaťačka, tím snad výčet zajímavých postav končí. Za zmínku možná ještě stojí Souseiseki. Její sestřička Suiseiseki už je spíše nervové stvoření a ještě hůře je na tom Hina-Ichigo. Tato série na mě dýchá jen dojmem jakéhosi představení postav, nic zajímavého se tam však moc neděje. Suigintou je sice záporačka největší, ale nepůsobí vůbec takovým dojmem, chybí jí minulost. To je však plně nahrazeno v Rozen Maiden: Ouvertüre :-) 40%

Kotóra-san (2013) (seriál)

Pokud rádi někoho, kdo čte myšlenky, Yakumon ze School Rumble je o dost lepší varianta. Po prvním, z poloviny dokonalém díle, kdy jsem měl přes celou první polovinu zatajen dech, se vynořila polovina druhá, a pak dalších 11 dílů prakticky o ničem. Anime nebylo dokoukáno, tak ani nehodnotím. Ovšem viděl bych to tak na 30%

Suisei no Gargantia (2013) (seriál)

Se Suisei no Gargantia je to těžké. Nebo spíše lehké. Vypadá to krásně, stále to vypadá krásně, vypadá to nádherně, ale po pár episodách je to vše, co to je. Vypadá to. Najednou se vůbec netěšíte na další episody, prostě jen sledujete, jak se to vyvine. Ale přitom se vám to stále líbí. Graficky. Konec. 50%

Nekomonogatari (Kuro) (2012) (seriál)

Po naprosto oprávněně velmi úspěšném Bakemonogatari a přeceňovaném, šíleně nudném ecchi Nisemonogatari sequelu, zde máme prequel Nekomonogatari. Jak si tedy stojí na rozmezí těchto dvou počinů? || Příběh ||: Zpracováno bylo dosud utajených 9 dní při Zlatém Týdnu, kdy se Hanekawa Tsubasa stala prokletou kočkou poté, co pohřbila bezocasé bílé koťátko, přejeté na cestě. Proměna to byla nádherná, vidíme ji pouze ve spodním prádle. Toho jsem se nejvíce děsil, ale autoři to zpracovali povedeně. Ecchi se tu nachází, ale v podobném množství, jako v Bakemonogatari = tak nějak akorát = super!. || Postavy ||: Araragi, Tsubasa a další charaktery jsou na tom podobně jako v Bakemono sérii. Jediná výjimka tvoří první díl, který je prakticky jen telenovela mezi bratrem a sestrou, kde při každém novém slovu vyvstává na povrch nějaká sexuální narážka. Trochu zklamání. Mohli to zpracovat lépe. Nechybí zde ani můj oblíbený Oshino, super exorcista s křížkem v Hawaii triku. || Hudba ||: Tak, jak si vzpomínám na hudbu z Bakemono a nedovedu si vybavit ani jednu skladbu z Nisemono, zde je hudba v pozadí velmi příjemná, osvěžující, dobře zvolená, nemám výtky. Pasuje do děje, neruší, ještě ho umocňuje a přesně takto to má být. || Animace ||: Zpočátku mne v prvním díle dosti vyděsila, protože takové transformace tváří v jedné minutě nedovede ani chameleon před běžícím filmem v kině. I po zbytek série, ač se drží spíše Bakemono, než Nisemono, není na takové úrovni, jako prvně zmíněný. Ovšem je o dost lepší než Nisemono, kde byla abstraktní animace jen na obtíž. || Závěr ||: Nekomonogatari je určitě anime na velmi dobré úrovni, s parádním (už předem "známým") dějem, které potěší hudebně i graficky, zalíbíte si postavy a pokud vám nevadí (ne-li upřednostňujete) zajímavý způsob konverzace, tak je to jasná volba, která by vám neměla chybět. Nejspíše bych ještě řekl, že dle mého názoru nezáleží na pořadí, na které se podíváte. Jestli napřed Neko a poté Bake, nebo Bake a poté Neko. Jsou to "dva" samostatné příběhy. 85%

K - Season 1 (2012) (série)

Larky velmi dobře začal, cituji: "jestliže patříte mezi ty, jejichž nároky na Anime jsou spíše skromnější..." a takto se dá v jedné větě charakterizovat [K]. Tak, jak mne u Index a (již zmiňovanou hrou) Mirror Edge uchvátila grafická podoba z hlediska čistoty a tvořivosti bílé barvy, tak i zde bylo prvních pár dílů, které stály ZA TO. "Prosím zemřete" však znělo z nejednoho uklízeče odpadků, nejspíše narážel na tempo děje, které bylo patetické. Než se tam něco stalo, rozhoupalo, zjistilo, byla snad episoda 8. Do té doby se tam ČervenýKrál jen procházel, ModrýKrál jen morálně vyhrožoval, BílýKrál byl kdovíkde, BezbarvýKrál (wtf?) se choval jako idiot a dělal naprosto nepochopitelné věci a OstatníKrálové se na scéně "neobjevili" vůbec. Těžko těžko, zlatá rybko. || Příběh ||: se točí jen a pouze kolem králů, králů a králů. Protože král je super duper postava a z podivného důvodu se všichni nacházejí v Japonsku. Co víc, nejspíše i v Tokiu. Jako by zbytek světa neexistoval. Putujeme s bílovlasým človíčkem, jehož život stále ohrožuje černovlasý človíček a musím říci, že po celou dobu jsou to jen a pouze tito dva, kterým se nějak tvořila osobnost. Nic - moc. Kolem 8. dílu je na nás vyklopena minulost Adolfa K. Weissmana, dle kterého je tento seriál pojmenován, a to bylo tak nějak vše zajímavé. || Postavy ||: které tvořily podstatnou část děje na začátku, nehrály absolutně žádnou roli ke konci, i když se tam pořád ti lidé vyskytovali. Nikdo se nedozvěděl nic nového, nepoučil se z ničeho, všichni jsou takoví, jako na začátku. A to je dle mého špatně. Co velmi preferuji a hodnotím v pomyslné stupnici na stupni vysokém, je právě vývoj postav. Podívejte se na OnePiece a budete vědět, o čem mluvím. Zde je mrtvo. Pamatuji si jen Kuro, Shiro a Neko. (jen kvůli černým vlasům, bílým vlasům a kočce). || Hudba ||: ze začátku velmi krásná, určitě super poslouchání, když se někdo potřebuje učit. Klavírní tóny tam hrají čistou melodii. Tak jak v prvním díle, tak v posledním. Naprosto stejná.... Vybavuje se mi -jen jedna- melodie, ani opening, ani ending (a to jsem to teď dokoukal). Slabé, velmi slabé. || Závěr ||: Co říci závěrem. Nechci toto anime moc hanit, proto jsem vynechal spoustu věcí, avšak nemohu ho ani moc vynachválit. Je to průměrná, nezáživná show pro skromnější, kteří nepotřebují při koukání jakékoli překvapení, napětí, zajímavé postavy a nechají se uchvátit slaboduchou grafikou, vhodně podstrčenou muzikou, "tajemnýma" kecama a episodou s pohledem do minulosti (to vždy zvedá score alespoň o 1*... ne u mě) ~ což bylo velmi dobře zpracované u seriálu Tenjou Tenge. Nemohu jinak a alespoň za ne takovou nudu: 45%

Tōi sekai (1999)

Jakožto počáteční dílo opravdu bravurní kousek. Ovšem lehce matoucí smysl snímku, kde prostě není snad žádná nápověda o tom, co by měl vlastně představovat. Nechal bych tedy hodnocení na průměru.

Sword Art Online (2012) (seriál)

Znáte ten pocit, kdy vám zavolají, že jste vyhrál miliony a máte hned nasednou do auta, jet 120km a částku si vyzvednout? S nadšením nasedáte, když v tu chvíli Vám zazní telefon, že je to ještě více. Rozjíždíte auto, po 5 minutách se z hands-free ozve, že se omlouvají, ale částka je jen 1,2Mil. Po dalších 50km už jen 600k, protože se našlo více lidí se stejným losem. Kilometr před cílem vám sdělí, že je to vlastně "pouze" 200k. A když dorazíte na pobočku, otážou se vás "pan Smith?" "ne, House. Gregory House" "Ach tak, spletli jsme si asi číslo. Omlouváme se. Naschledanou. Inu takové pocity ve mně SAO vyvolalo. Příběh zde byl řečen už mnohokráte, proto ho nebudu opakovat. Je to stálá, jistě klesající křivka. S daleko větším spádem od dílu 15. Avšak volba dalšího prostředí si myslím nebyla špatná. Jen byla dost nešťastně zpracovaná. Naskytlo se tam až moc náhod. (sestra / žijící dítě / klíč k adminovi / admin ó velký / deus ex machina) Hudba průměrná. Nic, co by se mi zarylo do hlavy, jako u sérií .hack//, kde je bravurní. Postavy na začátku silné, Kirito byl tajemný, sólista, ale potom potkal Asunu. Která mu totálně podkopala nohy. A když Kirito potkal svou sestru, tak to bylo ještě horší. Přirozená tajemnou vystřídala podivnou - nucenou záštitu, vše bylo zkrátka nepřirozené. Konec velmi předvídatelný, nic šokujícího, klasický scénář "vše je super, ach! nebezpečí, vyřešeno, vše je super" a prakticky nulový chtíč se těšit na další episody od nějakého 15-16. dílu. (dokoukáno jen ze zvědavosti, "jak že to jen dopadne?") Závěr: Pokud bych měl někomu doporučit, bylo by to jen prvních 14-15 dílů. Nebo anime celé, ale připravil bych člověka na to, že ho to zklame. Protože po super akci dvanácti dílů nastane jakýsi propad kvality. Na druhou stranu pvních 12 dílů hodnotím -velmi- pozitivně, byla to super akce, špica, nichijou ze světa online her. 65% [UPDATE 25.04.2017] - Sword Art Online Abridged: je v nynější chvíli 11 dílná, volně přístupná na Youtube, předělávka první poloviny série lidmi, kteří SAO mají rádi, ale cítili, že by to šlo ještě líp. A ono to šlo! Show plná vtipů, uhozených hlášek, naprosto převrácených charakterů postav (Kirito je zm*d), dodatečných efektů, které přispívají vtipům a celkově... Naprosto famózní a geniální projekt. SAO Abridged: 90 %