Des gens qui s'embrassent (2013)

Francouzské ŽIDOVSKÉ komedie (toto,1,2,3 apod.) jsou jen o jednu slabou hvězdu lepší než francouzské ARABSKÉ komedie - 1,2,3 aj. (ačkoli i ty jsou pořád lepší než celé kanadské kino), obě však kulhají na všechny čtyři ve srovnání s obyčejnou "BÍLOU" francouzskou produkcí.

Jaque Mate (2024)

Rozpočet filmu o superagentech s akčním polem po celé zeměkouli je s jiným mnohem komornějším jihoamerickým akčňákem Sumergible viděným s chutí o pár dní dřív asi nesrovnatelný. Penězům navzdory tady však oproti oné kolumbijsko-ekvádorské spolupráci kulhá nápad, provedení i herci. Šach, mat je regulérní hollywoodské béčko (holt Amazon, co naděláš) s nedokonale stínovaným kungfukarate a - co mne tedy u kinematografie, jež jinak prezentuje jednu sexy kost za druhou, zarazilo nejvíc - i s tlusťoškami.

Kolonie (1981)

pro dyfura: když už chci něco kritizovat a zesměšňovat, měl bych si o tématu něco zjistit. Takže do Chile skutečně utekli nacisti, skutečně tam založili fanatickou sektu (Colonie Dignidad), skutečně tam měli mučírny, skutečně na objednávku Pinochetova režimu věznili a vraždili komunisty a další levicové aktivisty, kteří se nakonec zasloužili o to, že se o těchto zvěrstvech dozvěděla světová veřejnost atd. atd. Ostatně v roce 2015 byl natočený další hraný film o téže Kolonii. Nemluvě o dokumentech (1, 2, či jako série).

Kyberúnos (2022) odpad!

Sorry, ale k očištění vlastního jména v tomhle filmu nikdo umět programovat nemusí. Dnes pomalu každé pětileté dítě všechno hned natáčí mobilem, tak proč dva "puberťáci" vynechali příležitost natočit z pěti metrů vraždu/popravu? Anebo - když už jsme u těch mobilů - i já vím, že dotykáče mají funkci nahrávání hovorů ... a tady hlavní hrdince hlavní padouch říká do telefonu, že ona nezabíjela a když udělá, co chce, očistí ji. Co by chtěla víc?   +++   Píčovina, jejíž jediný úkol je ukázat veřejnému mínění, koho mít rád a koho ne, kdo je aktuální nepřítel (o dva roky později zase Holanďani davu objasnili, koho nenávidět pro změnu v Jižní Americe). Na druhou stranu Česká televize tohle vše dokáže ještě tupěji - neměl bych tedy jít s hodnocením o chlup výše, abych si nechal prostor pro domácí tvorbu?

Úděl (1976)

Jak že se to říká? Každá dobrá věc musí být po zásluze potrestána? Manolache přežil válku a našel svoji ženu s jiným, pak potkal děvče, které ho miluje a přišel o ni i jejich syna, zachránil hospodářovi majetek a je nařčený z jeho vraždy ...

Seile am Sandstein (1970) (TV film)

on-line: https://www.youtube.com/watch?v=hvOQDl02w1w

Otcové a dědové (1982)

"Chceš-li se dozvědět něco negativního o ženě, začni ji chválit před kamarádkami."

Ett sista race (2023)

Vím, že Audi jsou "4 kroužky pro homoušky", ale že Mercedes jsou "Hitlerovy sáně" je pro mne novinka.   +++   Tohle je asi první případ, kdy remake (a to dokonce až druhého dílu úspěšné komedie - Børning 2) dopadl stejně zábavně jako předloha. Nicméně je mi záhadou, jak se tady mohly objevit i scény z Manta, Manta - Zwoter Teil?

Časové pásmo bylo změněno