Jak se tančí brumbambule (1985) (TV film)

Viktore, Viktore....je sice hezké, že máš mluvícího ptáka, ale to má vlastně občas každý z nás. A ten tvůj ti měl určitě pošeptat, že lepší Dášin rozkrok v srsti, než-li ten princeznin na střeše. Jinak nejlepší byl tentokrát Jan "The Afekt" Přeučil a jeho stoprocentně čtyřprocentní taneční mistr. Myslím, že se měl dát dohromady s panem Kopřivou, dalším tanečním maestrem z básníků, a společně vytvořit velice "plodné" duo. Alespoň choreograficky plodné. 60%

Jak svět přichází o básníky (1982)

Slovo příjemný mi vždy vyvstane na mysli. A taky udělaný přesně tak jak měl být. Humor zde má hned několik tváří, od chytře sarkastického mudrování Štěpánova, přes nezapomenutelně maloměšťácky přízemního Emila Nádeníčka v podání Oldřicha Navrátila, či neodolatelně arthomosexuálního choreografa Luďka Kopřivy. A to nemluvím o hrozivé to hrozbě energetického stupně vyřčené správcem Lubomírem Kostelkou....Lodyha, LODYHA!!! 80%

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974)

V komedii o vodě a vodnících se mi nejvíce líbí ultrasuché hlášky. "Tak nám navždy odešel, takový velikán!!!....Asi jste ještě neviděla prádelní hrnec." "Takovéhle srandičky, na to vás člověk užije." "Kam ho vezete?....Na patologii, máte snad nějakej jinej návrh slečno?" 80%

Já, legenda (2007)

Velmi milé překvapení. Dobrý je už název...naštěstí nedošlo k tradičnímu zparchantění při českém překladu....žádní mrtví, žádná temnota. Film měl působivé trikové zpracování, napětí a k tomu až nekomerčně kvalitní herecký výkon Willa Smithe. 80%

Jamamba (1985) (TV film)

Když se objevila Jamamba, a začala svou básničku připomínající recepturu na výrobu vícedruhového masného výrobku, děti měly co dělat, aby udržely svou vylučovací soustavu v rámci podmíněného reflexu, koneckonců Trávníček taky. Paní Svatava Simonová zřejmě dostala od Národního Podniku Textilana zaúkolováno, aby zavdala podnět ke zvýšení poptávky na výrobu plen a spodního prádla. Zvolila sugestivní pohádku pro nejmenší, v níž paní Adamová žere lidi, krávy, psy, hrochy, pásovce, šmouly, sovy a bůhví co ještě. Jen ta Veronika Jeníková mi jako subtilní japonská dívenka Jukiko nepřišla se svými šestkami in natura zrovna nejvěrnější, ale co bychom jí to neodpoustili. 60%

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Nevěřte kritice. Tahle komedie je sice notně hrubozrná, ale Carrey se tu hodně přibližuje své nejlepší formě. Prakticky každý jeho počin je prostě vtipnej a tady se rozhodně nedrží zpátky. Za plejtváka, zasranej neutron a nezdolnou krávu.80%

Jana Eyrová (1996)

Charlotte Gainsbourg je tak něžná a éterická, že to snad víc nejde. Těch pět hvězd je za ní. 90%.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Dovolte úvodem malou báseň, takový návrh na epitaf. Tahle Olga Hepnarů bůh osobního to zmaru........ aby vyřešila svoji trágu půjčila si starou Pragu........ a zcela mimo jízdní řád za to tak nějak napořád....... nabrala na zastávce čekající nedočkavce........ Celkem vzala svojí přídí za své osudem osmi lidí...... Přišla tím o svou svobodu a lízaní poševních ochodů...... neboť tato Olinka jak už to tak vypadá...... odřená svá kolínka kvůli pánům měla nerada....... Byla dlouho odvážná s neohrožeností Spartaka..... aspoň tedy až na chvíli, kdy se náhle vykaká..... při své cestě k šibenici začala prskat hrdá mici...... aby jako každá ženská za volantem odjela v peklo za svým Dantem....... K filmu: Olszanská zahrála zajímavě duševně se trápící dívku, samozřejmě zda zahrála dobře skutečnou Olgu se už nikdy nedozvíme. Film není amatérský, není však ani bůhvíjak artový, byť se o to některými táhlými scénami či ČB pojetím jistě snaží. Finále s Pragou bylo zřejmě záměrně uspíšené. Je však otázkou, zda to bylo taktické, vyseparovat moment, kdy Olga z důvodu nízké produktivity poloprázdné zastávky zařadila kolečko navíc po pražských pamětihodnostech. Přijde mi to jako dost zásadní fakt reálné předlohy. Jinak k Olince asi to, že dle psaného projevu nebyla hloupá, možná místy i zajímavá, nicméně nešťastných lidí je spousta, možná i nešťastnějších než tato slečna, naštěstí ne každý vyřeší svou introvertní zoufalost takto extrovertní formou. 60%

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Vlastenecká rovina, která se zdá být hlavním motivem filmu, mě osobně sice naprosto míjí, přesto však tento film začleňuji k nejzajímavějším. Velmi silné jsou hlavně scény, kdy Cimrmann spílá a přeje zánik Habsburskému rodu a ve stejný moment se smutně otcovsky loučí s jeho dětskými pokračovateli. Také konec filmu, kdy Pan Učitel běží pryč ze svého celoživotního pole působnosti, byl dojemný a nepomohlo mi ani záměrné zlehčení v poněkud morbidním dovětku s Valérií Kaplanovou. Chtěl-li bych doporučit film, který čerpá jen ze své vlastní specifičnosti a nevykrádá nic co bylo předtím, film jež se opravdu vymyká, aniž by se však pro tuto snahu snížil k naprostým nesmyslnostem, film jež se až na pár momentů vyhnul lákavé snaze být slátaninou best of nápadů Cimrmanovského divadla..pak zvolím film tento. 90%

JCVD (2008)

Takže si to shrňme. To že se JeanClaude poměrně přesvědčivě rozbrečel při výčtu vlastní sebelítosti a připomněl svým fanouškům, že celebrity nejsou ani zdaleka elitou svých národů, je sice chválihodné, ale rozhodně to nečiní film uměleckým, či alespoň umělecky vyšším, než je u tohoto herce obvyklé. Na tohle Van Dammemu rozhodně skákat nebudu, zvláště když průvodní motiv filmu s přepadení pošty byl totálně chybný a nezáživný. Celkový dojem filmu pak působil jako zrod siamských dvojčat... nečekané, jiné, ale v konečném důsledku spíše nešťastné a neopodstatněné. Rozhodně žádný art.To ani omylem. 30%