Simpsonovi - Ve víru vášně (1990) (epizoda)

Pověz mu, že jedu do auta se ženou, kterou miluji a že se určite nevrátim do desěti minut!

Špičák (2009)

Dogtooth je chorý, zvrátený, desivo fascinujúci, prekvapujúco vtipný morbídny spôsobom, no zároveň strašidelne strohá sociopolitická čierna komédia o hlboko zakorenenom rodičovskom milovaní a vyrastaní v podmienkach, ktoré dúfam, že len málo ľudí muselo zažiť pred dospelosťou. Film je odvážny a neúnavný vo svojej celkovej dynamike, rozpráva o hnusnom príbehu tým najúprimnejším a najmenej vykorisťovateľským možným spôsobom

Papež a jeho vliv v historii (2018) (seriál)

Keby som sa zameral hlavne na tie historické nepresnosti, tak by som váhal to ohodnotiť čo len dvoma hviezdičkami. Ale nakoniec som sa rozhodol zamerať na ten odkaz, ktorý táto dokumentárna séria nesie. Chcem dodať, že som charizmatický katolík, čo má veľký vplyv na celkový dojem k seriálu. Môžem povedať, že ako veriacemu mi táto dokumentárna séria pomohla sa vzdelávať o histórii a vývoji cirkvi a viacej pochopiť činnosť pápežov. Počas prvých troch až 4,5 epizód je cirkev veľmi kritizovaná, dokonca servítku pred ústa si nedávajú ani ľudia priamo zo súčasného Vatikánu, opísali a priblížili cirkev taká aká bola, vzbudzovalo to takú "nevieru" voči cirkvi a odsúdenie voči ich konaniu a rozhodnutiam. No a po zvyšku tých ostávajúcich epizód by som povedal, že je pochopiteľné prečo v prvých epizódach bola cirkev takto otvorene kritizovaná. Už viacej nebudem prezrádzať. Pre fanúšikov histórie odporúčam, aby sa na tie historické nepresnosti moc nezamerali a zas pre veriacich odporúčam, aby počas prvých 3 epizód boli všestranní. 8/10

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Tak začnem tým, že nebol to zlý film, ale na druhej strane nebol taký skvelý ako každý z nás to očakával. Keď bolo známe, že v tomto filme sa objaví Kang, tak sme mali všetci veľké očakávania, lebo Kang mal predstavovať hrozbu hodnej Avengers a žiaľ nebol tu ten Kang, na ktorého sme čakali, dokonca ani potitulková scéna nedokázala pomôcť k tomu, aby sme na tento film pozitívnejší postoj. Ale inak Paul Rudd stále stvárňuje Scotta Langa tak ako má, takisto aj Evangeline Lilly. Zase sa mi nepáčilo prevedenie MODOKA, ako áno je to postava z komiksov, ktorú na filmové plátno je ťažko stvárniť, ale čakal som trošku viac. CGI a ďalšie vizuálne efekty boli slušné, film mal mnoho farieb. Rozhodne film zahviezdil hlavne po tejto stránke. Za mňa 6/10.

Uteč (2017)

Film je v podstate o rasistických problémoch a názoroch v dnešnej modernej dobe. Takže začnem výkonmi hercov, ktoré boli prvotriedne, najviac ma oslnili samozrejme hlavní predstavitelia - Daniel Kaluuya a Allison Williams, a takisto aj Caleb Landry Jones, títo traja herci sa fantasticky vžili do svojich postáv a ich prevedenie bolo autentické. Hudba si zaslúži veľkú pochvalu, mala veľký podiel na slušnej atmosfére, takisto aj ako ostatné technické prvky (kamera, strih...). Detaily sa tvorcom celkom vydarili. Atmosféra počas filmu zvyšuje to znepokojivé napätie. Prechod z psycho-mystery na hororový thriller sa mi páčil. Takisto chválim, že koniec ostal otvorený, lebo si môžete odpovedať na svoje sami, myslím, že bol to dobrý ťah, lebo ako to v hororoch býva, ujasnenie tajomného sa nie vždy podarí. 8/10.