Moje učitelka chobotnice (2020)

Pro mě úžasný dokument, který zdokumentoval něco nového - vztah člověka s chobotnicí. Neskutečné záběry zpod hladiny doplněné o krásný výklad hlavního hrdiny. 85 minut sledování uteklo jako voda a já sledoval v úžasu. Dávám 90%, pět hvězd a věřím, že i tento dokument přiměje některé lidi více přemýšlet o životním (mořským) prostředí.

Zrození fénixe (2020)

Silný dokument skýtající řadu neskutečných příběhů u kterých se mi draly do očí slzy. Úžasná síla paralympioniků, kteří našli novou sílu a vzpruhu a jsou vzorem pro mnohé ostatní. Stejně jako pro mě. Velice silný dokument, kterému dávám 85%, lepší čtyři hvězdy.

Piano (1993)

Kruté drama s němou ženou v hlavní roli. Kdo by řekl, že herečka, která neřekne ve filmu ani slovo bude tak opěvovaná za svůj herecký počin. Stejně tak chválím malou Annu Paquin za její herecké ztvárnění nelehké dětské postavy. Filmová místa byla skvělá, na své oblíbené pláži Karekare Beach jsem byl několikrát a také jsem se do ní zamiloval. Neskutečná plocha černého písku lemovaná skálou je dechberoucí. Do toho nekonečné vlny od australského kontinentu. Nedivím se, že si ji tvůrci tohoto díla vybrali k natáčení. Filmu z roku 1993! dávám slabší čtyři hvězdy - 70%.

Havel (2020)

Čekal jsem od filmu určitě více. Žádný velký vrchol ani velká scéna. Václav Havel byl neskutečný člověk, kterému můžeme děkovat za to, v jaké době žijeme. Viktor Dvořák ho ztvárnil skvěle, stejně jako Geislerová Olgu. Kulisy byly také podařené, avšak celková kvalita filmu mi přišla průměrná. Dávám 50%, horší tři hvězdy.

Vánoční výsadek (2020)

Příjemná romantická komedie s vánočním nádechem z krásného ostrovu. V příběhu bylo minimum zápletek a děj byl velmi předvídatelný. I tak bylo sledování milé a nenáročné. Tradice to je velice hezká a doufám, že se dodržuje dodnes. Dávám 40%, lepší dvě hvězdy.

Boratův navázaný telefilm (2020)

Borat si dokáže dělat srandu z věcí nenápadných, ale i velice vážných. Velmi rychle zareagoval na celosvětové téma koronaviru a závěr filmu byl na celém dílu to nejpovedenější. Velice originální dílo, kterému avšak chyběl zajímavější střed. Jinak některé fórky byly podařené. Hodnotím za 60%, tři hvězdy.

Chicagský tribunál (2020)

Skvěle natočený soud, který se udál v roce 1968. Před filmem jsem si nějak nedokázal představit Sachu Baron Cohena v takto vážné roli, ale přesvědčil mě o tom, že je to velký herec, nejen komik. Ostatní členové komise i soudce zahráli své role skvěle. Po zhlédnutí tohoto díla od Aarona Sorkina ve mě převládala naštvanost na soudní systém a nespravedlivé zacházení. Věřím, že se to v dnešní době již neděje. Hodnotím za čtyři zasloužené hvězdy, 80%.

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Úžasný dokument plný neskutečných záběrů a vět, který dávají smysl v podání neoposlouchaného hlasu Davida Attenborougha. Naprosto s ním souhlasím a po zhlédnutí toho dokumentu mám zas větší tendenci dělat něco pro planetu Zemi. Je potřeba změnit myšlení velkých korporací, světových zásad a lidských priorit. Jak říká pan Attenborough - "Lidé si upravili zemi pro lidi". Zapomněli přitom na to nejzákladnější a to je naše příroda. Tomuto dokumentu dávám 93% - pět hvězd a smekám klobouk před životem a názory tohoto muže.

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Film blbost, ale nic extra jsem nečekal. Naopak mi to splnilo to, co jsem čekal. Zábavu, hezké písničky, vtipné scény a skvělého Willa Ferrella. Písničku Ding Dong jsem si zpíval i po konci filmu. Příjemná oddychova - 55%.

Hra z Anglie (2020) (seriál)

Hezky dobově natočeno, jen ten příběh byl víceméně očekávaný. Dobro vyhrálo nad zlem. Hlavní postavy své úlohy zvládly skvěle. Zklamaly mě samotné zápasy, které byly jak ve filmu Blafuj jak Beckham a hlavní hrdinové si dělali, co chtěli... vše moc "filmové". Jinak jsem rád, že takovýto seriál o nejstarší klubové fotbalové trofeji vznikl. Dávám 60%, tři hvězdy.