Muž na Měsíci (1999)

Tato na první pohled komedie, má něco úžasného a přitom citlivého, do sebe. Je v ní vidět, jak tenká hrana je mezi oblíbeností a nenávistí veřejnosti. Chvíli je těžké poznat, zda je Andy tak bláznivý nebo tak geniální. Na tom si v podstatě film i zakládá. Tou největší měrou tomu přispívá fenomenální Jim Carrey. O tom, že je Forman nejlepší český režisér snad nemusí být řeč. Muži na Měsíci dávám 80%, lepší čtyři hvězdy.

Attila (2020)

Mě se dokument o skutečném bojovníkovi moc líbil. Je to možná tím, že jsem o Attilovi před Zápasem století nic nevěděl, takže mnoho informací bylo pro mě nových. Nejvíce se mi vždy líbí záběry ze zákulisí, z tvrdého tréninku atd. Velký obdiv, co tito sportovci musí zvládnout a vydržet. Hlavně po prohře musí být složité se připravit na další zápas, který je mnohdy až za x týdnů či měsíců. Ve fotbale máte další týden nový zápas, tak se nemůžete tolik trápit předchozí porážkou. Attilovo chování je mi daleko sympatičtější než Karlosovo, takže zpět jsem rád, že v Zápase století vyhrál. Na sportovních dokumentech se mi líbí ta nejistota na začátku natáčení, že nevíte jaký vlastně bude mít konec. Tento dopadl dokonce s dvěmi happy endy. Hodnotím za 80%, čtyři hvězdy.

Výjimeční (2019)

V prvé řadě chci smeknout před všemi, kteří pracují s postiženými lidmi. Musí na to mít určitě trpělivost i srdce. Pro peníze to dělat ani nejde. Moc se mi líbil Bruno a Malik, s jakým klidem a nadhledem pracovali. Všechny herecké výkony byly skvělé a konec filmu zamyšlující. Hodnotím za 4 hvězdy, 78%.

Vyproštění (2020)

Akce skvělá, efekty také, kulisy výborné, příběh průměr a reálnost nula. Klasický akční snímek 1 proti 100, kde efekty vyhrávají nad vším ostatním. Extraction se mi líbilo, ale že by se jednalo o originální velkofilm, to rozhodně ne. Hodnotím za lepší tři hvězdy - 70%.

Afrikou na pionýru (2019)

Vždy jsem sledoval příběhy a filmy s trabantem. Těžko říct, zda je jednodušší jet v trabantu nebo na pionýru, výkon budou mít dosti podobný :-))). Nicméně ani na jednu cestu bych neměl odvahu. O to více obdivuji tuto skupinku dobrodruhů, kteří nevěděli, co se může po cestě stát a vyrazili na strasti plnou cestu. Na druhou stranu závidím, co vše viděli. Myslím, že některá místa ve vás zanechají stopu do konce života. Dokument od Marka Slobodníka se mi líbil, někdy jsem se bál za ně (malárie, noční přejezdy,...) a někdy jim záviděl. Chválím i to, že si vše "režírovali" a natáčeli sami. Dávám 80%, čtyři hvězdy.

Maradona v Mexiku (2019) (seriál)

Maradona byl skvělý fotbalista, o tam jaký je člověk se vždy vedly spory. Nicméně fotbal miluje a dokázal svoje nadšení přenést na hráče Dorados. Výsledky měly dobré, avšak ta finální tečka jim utekla. Nejlepší na sportovních dokumentech je právě to, že nemáte jistotu, zda vše dopadne dobře. A to je na tom možná to nejlepší. Tento dokument se mi líbil, přiblížil mi situaci v Culiacánu, místní fotbal i atmosféru okolo. Hodnotím za 80%, čtyři hvězdy.

Conor McGregor: Notorious (2017)

Nejvíc ze všeho se mi líbily záběry ze zákulisí zápasu a tvrdý trénink Conora. Už teď je to legenda bojových sportů, který si avšak svoji slávu pečlivě vybojoval. Dokumentu dávám 80%, čtyři hvězdy.

Make Us Dream (2018)

Hezky zpracováná fotbalová cesta jednoho z nejlepších a nejoddanějších fotbalistů historie. Stevie byl vždy můj fotbalový vzor a stále jsem jeho velkým fanouškem. Jemu dávám určitě 5 hvězd. Tento dokument se mi také líbil, byl hodně emotivní a skvěle sestříhaný, ale k pěti hvězdám mi tam něco (nového) chybělo. Dávám 80%, čtyři hvězdy.

Gentlemani (2019)

Další film od Guye Ritchieho, který prostě musíte vidět. Hvězdné herecké obsazení je zárukou úspěchu. První polovinu filmu jsem se trochu ztrácel, ale poté se začalo vše usazovat, vyjasňovat a vygradovalo to skvělým závěrem. Mám rád sofistikované plány a děje, takže jsem si přišel na své. Gentlemanům dávám jasné čtyři hvězdy - 80%.

Prokletý klub (2009)

Zajímavý fotbalový příběh jednoho velkého trenéra. Dobové záběry byly velice dobře natočeny, Michael Sheen vyzařoval ty správné emoce, stejně jako představitel Dona Revieho Col Meaney. Sportovnímu dramatu dávám 75%, lepší tři hvězdy.