Chůva v akci (2010)

Chůva v akci mě lákala hlavně kvůli obsazení hlavního herce, a to Jackieho Chana. Na toho se dá koukat prostě pořád. Jeho skvělé akrobatické kousky s prvkem parkouru jsou vždy číslem jedna ve filmech, ve kterých hraje. Konkrétně ale tento od Briana Levanta nebyl zcela dějově podařený. Samozřejmě vyhrál velice lehce předpovídatelný a očekávaný happy end, ale jinak zklámání. Jak řikám, velice předpovídatelné a až moc sci-fi pro hloupé. Když to povím takhle na ostro. Opravdu pár scén mi přišlo jak z doby o deset let pozadu a byl tam vidět i trochu amaterismus. To jsem se divil u režiséra Levanta, který už má něco za sebou. Přesto jsem se nenudil, párkrát pozasmál, ale musím dát 40% - dvě hvězdičky.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Poslední díl Shreka už mi přišel trochu nadbytečný. Toto pokračování krásného vtipného animáku mi přišlo už dost zbytečné, ačkoliv jsem ho uvítal. Zelený zlobr se chtěl vrátit na začátek své cesty a o to se snažil i režisér Mike Mitchell. Nevím jestli se mu to povedlo nebo ne, ale pro mě je tento díl určitě z celé čtyrsérie ten nejslabší. Na první dva prostě už nikdo stejnou mincí neodpoví a možná je to škoda, že končí jedna povedená série jednoho skvělého animáku, který po celém světě získal na velké popularitě. Ale už je těžké vymýšlet něco nového. Za čtvrté pokračování Shreka dávám 60% - tři hvězdy.

Red (2010)

RED je takřka klasický americký film, kde jedinec nebo skupinka přemůže desítky protivníků a ve stylu akčních hrdinů vše vyřeší. Pochválil bych skvělé herecké zastoupení včele s Brucem Willisem. Naopak bych pokáral předvídavost. Jinak vše tak nějak v normálu, dávám 60% - tři hvězdy.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Velice rozporuplný film od Edgara Wrighta. Podle mého toto dílo buď diváka baví a líbí se mu a nebo si myslí, že jde o absolutní blbost. Zařadil bych se právě do té druhé škatulky. Vše mi přišlo jako velký trapný výplod režiséra. Humor jsem nepochopil a zcela jiný vizuální design a kamera také nepatřilo pro mě jako dobré zpestřaní. Jak říkám, tento film jsem moc nepochopil a ačkoliv se herci snažili, dávám jen 20%.

Američan (2010)

Pro mě průměrné akční drama v hlavní roli se skvělým Georgem Clooney, který patřil k tomu lepšímu v tomto filmu. Děj mi nepřišel až tak zajímavý, jak sem čekal. Možná nápad špatný nebyl, ale realita lehce pokulhávala. Ostatní herci také průměr, nezazářili, nepotěšili. Takové nemastné neslané na které brzo zapomenu. Hodnotím tedy průměrně - 50%.

Dál než se zdálo (2010)

Velká romantika od Nanette Burstein, pro níž je to první velké dílo se mi vážně líbila. Děj plný setkání a lásky byl doplněn docela podařeným humorem, hlavně dvou kamarádů Gerretta, kteří byli správně ujetí. Dále jsem se zasmál u pár vtipných trapných scén a v neposlední řadě bych vyzdvihl skvělý soundtrack, složený z velkých celosvětově známych pecek a z pár méně známych písniček, které mají také něco do sebe. A na konec by jsem chtěl vyzdvihnout hlavní hereckou dvojici, jak Justina Longa, tak i hezkou Drew Barrymore. Dlouho se mi takhle ve filmu nelíbila, jak vyzáží, tak hereckým ztvárněním. Dávám 75% - což jsou u mě čtyři hvězdy.

Smrt a život Charlieho St. Clouda (2010)

Toto romantické fantasy drama se mi líbilo. V hlavní roli Zac Efron odehrál tězkou roli, ale zvládl ji na jedničku. I Amanda Crew a mladý Charlie Tahan byli ozdobou tohoto filmu, díky hereckého úmu, který bezesporu mají. Burr Steers vymyslel dílo, které je za hranicí reality, ale film dává smysl, přesně tak, jak to asi Steers chtěl. Tento doják se mi líbil a dávám 75% - čtyři hvězdičky.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Pokud budu hodnotit film jako celek, tak byl zdařilý. Téma tohoto díla je zajímavé ačkoliv občas trochu nudné. Pokud budu zkoumat film více detailně, tak bych jako první věc vyzdvihl výborné hvězdné obsazení. Dále dobrá kamera, na které svoji roli také zahrály grafy akcií atd. To byl dobrý nápad. Co se týče děje, občas odskakuje od osy filmu, a to když je na řadě trochu zbytečná romantická stránka, která mi přijde, že film zbytečně natahuje. A konečně co se týče takové režisérské legendy jakým je Oliver Stone, tak si skoro nemohl vybrat vhodnější dobu na pokračování druhého dílu tohoto dramatu. V USA stále nějaké banky krachují, svět se vzpamatovává z velké finanční krize, atd. Myslím, že to byl od něj dobrý tah a já mu za něj dávám lepší tři hvězdičky.

Sociální síť (2010)

Originální dílo od Davida Finchera pojednává o zakladateli Facebooku. Toto zajímavé téma o sociální síti, která je obrovským fenoménem součastnosti. Ve filmu se ukazují velké soudní spory o zakladateli. V té chvíli ještě možná netušili, že v této době má hodnotu okolo 50 miliard dolarů. Chválím jak zpracování filmu, tak i obsazení herců a jejich role. Nejvíce se mi do role hodil herec Jesse Eisenberg, který se do jeho přiděleného ztvárnění hodil. Hodnotím velice slušně a dávám 80%.

StreetDance 3D (2010)

Filmy s taneční tématikou se mi velice líbí. V době kdy vyšla pouze série Step Up, jsem tento film uvítal. Na StreetDance jsem přišel v klipu skvělé písničky We Dance On a od té doby se na toto dílo těšil. Určitě mě nezklamalo, nenudil jsem se, ale na druhou stranu to mohlo býti ještě více propracované a nepředvídatelnější. Přesto hodně chválim. Také za to, že se ve filmu objevily takové esa jako George Sampsona a skupiny Flawless a Diversity. To co předváděli je vskutku impozantní. Stejně jako i jiní tanečníci. Dávám čtyři hvězdy - 80%.