Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Po Captain Amerika a Thorovi konečně něco, na co se dá dívat!

Aguirre, hněv Boží (1972)

Klaus Kinski je neuvěřitelně skvělý herec. A Herzog je neuvěřitelný magor ;-)

Achilles a želva (2008)

Zajímavý nápad pro mě zpracovaný naprosto neschůdnou cestou. Ty tři hvězdičky jsou za kameru. Herectví hodnotit nemůžu, protože tam nikdo nehrál...

Alenka v říši divů (2010)

Hučkař fixluje! A stejný pocit sem měl z Burtona. Zkusil převézt nás diváky, ale to se mu jen tak nepovede. Chtěl udělat "jinou" Alenku, ale jediné co udělal je "barevnější" Alenka. A barvičky film nezachrání... I na rodinný film mi to přišlo velmi ploché, přímočaré, všichni dělali co se od nich čekalo a nespravila to ani Helena s výjevy ve stylu "prasátko". Bílá královna měla být něco jako krásná, milá, doplň, ale jediné co ve mě evokovala bylo to, kdy vytáhne zuby a začne z okolních postav sát krev... Disney prostě z tohoto dílka teče po galonech a je to velká škoda, určitě to mohlo dopadnout lépe. 60%

Alois Nebel (2011)

Na horách plyne čas prostě jinak, a přesně takový pocit mi navodil tento film. Příběh měl a silný, to že ho lidi zvyklý na šílené dějové zvraty s hromadou akčních scén a emocí nenašli je věc druhá. Film není ani tak o Aloisovy jako o poválečné situaci na Jesenicku, kde po válce nezbylo nic (lidi už vůbec ne) a čas tam neexistoval. Na tomto pozadí se rozehrává příběh "odvrženého" syna mstícího se jeho otci. Alois je jen pojítko díky svým vzpomínkám s mládí a jeho postava tak prochází dějem velmi pozvolna a jen spojuje jeho jednotlivé části. Kresba je skvělá, hudba mi taky seděla a děj hezky plynul, jako mlha ze Skřítku 5+

Amazing Spider-Man (2012) odpad!

Nechápu smysl tohoto dílka. Točit remake něčeho co má sotva deset roků a nebylo to nijak špatné mi příjde opravdu divné. Natočit ho pro především pro třináctileté slečny mi příjde velmi vypočítavé. Otázka je - co nového to do spidermana přineslo? Odpověď je Bing a Xperii ;-)

Andromeda (2000) (seriál)

To máte za neustálou snahu pomáhat!