Napoleon Dynamit (2004)

Napoleon nemá chybu! Absurdní humor doveden k dokonalosti. Možná to chce vidět víckrát, aby člověk naplno ocenil genialitu tvůrců, kteří nám servírují jedno defo za druhým a na konci to úžasně zakončí nezapomenutelným tanečním vystoupením defa def. PS: Pokud někdo víte, kde se dá sehnat tričko s nápisem "Vote for Pedro", ozvěte se prosím :-)

Východní přísliby (2007)

Syrová a dobře vygradovaná podívaná, jenom si mohli odpustit tu závěrečnou rodinnou idylku (vážně si mysleli, že budeme věřit tomu, že svobodná matka v Anglii může adoptovat dítě?)...

Na dotek (2004)

Jediné, co mi uvízlo v paměti, je Jude Law (charisma až na půdu) a úvodní píseň Damiena Rice (náádhera). Zbytek nic moc. Škoda.

Dveře dokořán (2006)

Skvělí herci, dobře vykreslená atmosféra současného Londýna, ovšem hlavní zápletka zcela nerealistická. Škoda.

Nepřítel před branami (2001)

Obsaďte do hlavní role někoho s charismatem Juda Lawa a nemůže se to nepovést :-)

Tři srdce (2007) (TV film) odpad!

No fuj! Co to mělo být? Jediné přijatelné vysvětlení snad může být skutečnost, že to byla parodie sama na sebe.

Zápisky o skandálu (2006)

Jak už to tak bývá, knižní předloha Notes on a Scandal je bohužel mnohem lepší než výsledný film. A to z dvou prostých důvodů - kniha vám vztah Sheby a jejího patnáctiletého studenta předloží tak, že vám to nebude připadat jako něco naprosto absurdního a nerealistického a za druhé - kniha některé věci pouze naznačí a tím to na vás více zapůsobí. Ve prospěch filmu jsou tady ovšem dvě velká ALE, a tím je Cate Blanchett a Judi Dench. Klobouk dolů, dámy :-)