Něco na té Mary je (1998)

První komedie hrubšího zrna co jsem viděl v kině. Sice je to už skoro deset let ale na řadu scén jako je oživování psíka nebo sperma ve vlasech jsem nezapoměl.

Fotr je lotr (2000)

Kdyby Greg Yebal (jehož jméno se vyslovuje jak se píše) nebafal kouzelnýho dráčka, nedojil kočky které coby záchod použijí urnu s popelem matky jeho budoucího tchána a nezahrál si vodní pólo (,,Jo křídla, ty feťáku.") měl by film o dvě hvězdy méně. Škoda že De Nirova minulost coby agenta CIA je zmíněna, ale naprosto nevyužitá.

Madagaskar (2005)

Za tučňáky. To bylo to jediné co mi na téhle ,,komedii" přišlo trochu vtipné. Jejich přesně koordinované a propracované akce by si zasloužily vlastní film, ve kterém nebudou ta ostatní upištěná a uřvaná zvířátka.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Ta jedna hvězdička je za to že to bylo barevné a hýbalo se to. Už sem se v kině dlouho tak nenudil jednička byla aspoň o tři vlasy lepší. A některé děti se na mě dívali s podivným vražedným výrazem.

24 hodin (2001) (seriál)

1.den **** - 2.den***** - 3.den ***** - 4. den***** - 5.den**** - 6.den*** - 7.den ***

Den Šakala (1973)

Téměr v dokumentárním stylu, bez hudby, bez patosu, bez emocí se lišák Edward Fox blíží krok za krokem ke své oběti a člověk by až věřil, že se to přesně takhle muselo kdysi stát. Nestalo. Zinnemannův mistrovský kousek a jeden z nejlepších nájemných vrahů v historii filmu. / Navzdory domněnkám mnoha a mnoha lidí film Šakal ani Forsythova kniha The Day of the Jackal se nezakládají na skutečné události. /

Faunův labyrint (2006)

Komentář k tomuto filmu se mi bude psát těžko, takže zatím musím vyjádřit svou radost z toho, že Sergi Lopez jako kapitán Vidal byl vskutku odpudivá svině a vysekl jednoho z nejlepších grázlů filmového plátna ... A nejlepší filmové finále EVER !

Black Books (2000) (seriál)

Jeden z nevtipnějších seriálů, jaký jsem měl kdy možnost shlédnout – s typickým britským humorem, kde se sklouznutí k trapnosti naštěstí téměř nekonalo. Dylan Moran coby obsedantně protivný majitel knihkupectví Bernard Black, se stal mojí nejoblíbenější seriálovou postavou.

Král Artuš (2004)

Tento film je ... dokonale out. Nebudu mu vyčítat že se snaží tvářit více historicky - realisticky a vynechává mytologické prvky (nevadí). Ale: Výpravu filmu tvoří jedna zeď (zřejmě Hadrianův val). Velké bitvy jsou dvě - jedna na zamrzlém jezeře je zhusta digitální založená na tom kdo dostřelí dál, druhá u zdi kde hrstka rytířu a pár polonahých bláznů zdevastuje saskou hordu. - Hromada super herců - Owen, Skarsgard, Winstone, Schweiger, Mikkelsen - ti jsou buď dokonale zazděni (Mikkelsen) nebo pronášejí tak patetické hovadiny že se to poslouchat nedá (Owen). Na záporné staně má pár světlých sekund Skarsgard s Hitlerovskou myšlenkou čisté rasy, ale ani on ani jeho synáček Schweiger nepředvádějí nic světoborného a mají žalostně málo prostoru. Nic co bych musel vidět znovu.

Pád Třetí říše (2004)

Kdyby film sledoval pouze poslední chvíle Adolfa Hitlera bez těch zbytečných příběhů okolo, bych byl nadšený a bylo by to 5* . Bez všech scén konajících se mimo bunkr bych se obešel. Bruno Ganz je bezpochyby herecký mistr (ostatně stejně jako v Nebe nad Berlínem).