Denní hlídka (2006)

Nuda.....chaos a zmätok s cieľom ukázať niečo ako Matrix na ruský spôsob. Márne, nedáva to veľký zmysel ani po scenáristickej ani po režisérskej stránke. Vizuál tak na pol plynu, ale inak sa nekoná žiadna sláva. Navyše mi extrémne vadila tá ruština....hold som skôr anglofónne založený človek a na komerčné snímky mi to proste nesedí.

Inland Empire (2006) odpad!

Fantasmagorická psychedelická idiotina, ktorú nepochopí nikto a kto sa tvári že hej tak ten si len zdvíha ego v domnení, že je filmový fajnšmeker. Omyl pánové, toto je jednoducho oplácaná zmeť psycho výjavov a za 3 hodiny vo Vás miesto filmového zážitku vzbĺkne snáď len pohoršenie nad tým, že ste za to vyhodili prachy. Oceňujem len dialóg bezdomovcov v prítomnosti chrčiacej a zomierajúcej hlavnej hrdinky.

Dannyho parťáci 3 (2007)

Nudné a bez jasne koncepcie o tom, čím vlastne chce film zaujať. Steven Soderbergh sa zrejme spolieha len na úspešnosť série, ako na kvalitu 3. dielu. Nudné a nevýrazné. Jednoducho sklamanie.

Černá kniha (2006)

Historické filmy rozhodne môžem, vojnové taktiež a Zwartboek patrí k tým lepším a ponúka osobitý a zaujímavý príbeh z pohľadu mladej židovky. Je výnimočný tým, že nám neponúka klasický pohľad zobrazujúci hrôzy vojny, ale skôr osobný pohľad ženy ktorej život zmenila vojna. Neskočila v zúfalstve pod prvý tank a miesto toho sa zmierila s tým, že musí robiť aj veci, ktorých by nikdy nebola schopná. Jednoznačne príjemný zážitok.

Beowulf (2007)

Premrštene akčné, úchylne akčné, sexuálne akčné, vizuálne akčné, myslím že je to až príliš akčné na môj vkus. V každom prípade animácii nie je čo vytknúť, miestami sa zasmejete, miestami podivne zarazíte nad tým či skutočne pozeráte animovaný film. Pasáž kde atletický ideál Beowulf nahý bojuje proti Grendelovi máte pocit, že sa schyľuje k animovanému pornu, na druhú stranu tomu chlapíkovi tú muskulatúru jednoducho musíte závidieť.

Babel (2006)

Ako vždy je Cate Blanchett skvelá, rovnako ako Gael García Bernal ale to že vie hrať Brad Pitt je pre mňa jednoducho stále obrovská záhada a zároveň šokujúce prekvapenie. Našťastie príjemné a celkovo je film zaujímavou a vyváženou dialógovou šarádou o ľudských osudoch. Ak máte na niečo podobné radi, smelo do toho, nebudete ľutovať.

Napříč vesmírem (2007)

Muzikálov je na striebornom plátne ako šafránu a tých skutočne dobrých ešte menej. Across the Universe zostal niekde na pomedzí. Vyzdvihnem originalitu a zaujímavé poňatie nadväzujúce na starú muzikálovú školu, no téma mladých búriacich sa američanov proti vojne vo Vietname a spievajúci Brit? Pýtam sa či to stačí a zisťujem že nie. Jednoducho filmu chýba osobité čaro ktoré by ho spravilo ohromujúcim zážitkom.

Pýcha a předsudek (2005)

V dnešnej dobe by sa dielo Jane Austen predavalo ako paperback v traficke za pár šupov, no na každú literatúru treba hľadieť v kontexte doby, a práve v 18. storočí Jane nastavila zrkadlo a písala kontroverzným a veľmi odvážnym spôsobom, čo nepochybne búralo mnohé bariéry. A čo film? Úžasný, famózny, dojímavý, citllivý ako roztúžená romatická duša. Každý obraz je pôsobivý, každý dialóg (a to ich je tu až príliš) otvára kolobeh a spleť zaujímavých názorov a rozhovorov. Obšasné prehrávanie herečiek je namieste nakoľko to bol podľa mňa zámer naivity. Veľmi dobrá voľba.

Šeptej (1996)

Celkom zaujímavý a príjemný film. Vyniká napriek nie príliš famóznemu príbehu svojou civilnosťou a intímnou výpoveďou jednoduchosti. A navyše tam Muchow zložil pohodkovú skladbu, ktorá mi tento snímok taktiež spríjemnila.

Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005)

Tu je zrejme každá kritika márna. Hrubeš a Mareš sú totiž prototypom idiotizmu. To, že nesú isté posolstvo súčasnej doby a sebareflexívne nám nastavujú zrkadlo je síce pravda, ale ja im jednoducho apriori neprídem na chuť. Pre mňa je to proste vrchol nevkusu. (Oceňujem len kult osobnosti Hanky Zagorovej - za to tá jedna hviezda)