Temný anděl (1990)

V (pre)pubertálních letech bez debat kultovní film :-) Dneska se jenom nemůžu rozhodnout, jestli to měla být vážně komedie nebo jsem se celou dobu chlamal nechtěnému...? Prkenný neohrožený Lundgren, jeho připosraný snaživý parťák, mimózní love story, totally gay vraždící emzák - no tomu se prostě říká guilty pleasure! ;)

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Kečup a glutaman sodný tvoří 80% mého kuchařského umění, na druhou stranu jsem nikdy nepochopil, proč mi v restauraci plesknou na talíř vedle toho dobroučkého smažáku s hranolkama taky hrášek se strouhanou mrkvičkou a kyselým zelím, říkají tomu obloha a totálně to přebíjí chuť všeho ostatního :P ..... Je mi jedno, že je to licenční pořad, je mi jedno, že je to reality show (takže žádná realita), zas tak mi ale není jedno, že občas nepřijde žádné východisko a že se to všechno tak hezky opakuje :-/ Naštěstí Pohlreich je chodící hláškovač a hlavně - míří vždycky na cíl. Přesně, férově(!) a se železnou selskou (teda kuchařskou) logikou.

Griffinovi (1999) (seriál)

Kapustňáci! Family Guye píšou kapustňáci. Jinak se to nedá vysvětlit. Totální absurdita, nevtipné vtipy, v každém díle nahý tlustý chlap, příšerná znělka, kterou si člověk stejně musí zpívat, fakt hrozná znělka, natahované pasáže bez děje, naprostá hovadina, super. Slabých 5 hvězd a především další důkaz, že South Park je v současné době opravdu nejdokonalejší seriálovou reflexí skutečnosti!

Sedm epoch rocku (2007) (seriál)

Viděl jsem jenom 3 epochy (punk, american alternative rock a british indie)... a ve všech třech šlo vidět značné zjednodušení (dá se čekat, že v ostatních částech to bylo podobné). Ale jasně, kdyby se tam mělo vejít všechno důležité, musel by každý díl trvat 4 hodiny. Vždy byla ta padesátiminutovka ale nakonec relativně zajímavá (i když opravdu bylo nutné slyšet po stopadesáté klasické sexpistolské historky nebo věnovat půlku dílu jenom R.E.M.???). Tři, čtyři? Tři? Čtyři? Nakonec hodnocení převrací na stranu 4 hvězd Kim Deal a její ukázka toho, že nejtěžší je hrát jednoduše a v jednoduchosti je síla - nejlepší.

Walk the Line (2005)

Tohle je těžký... jako hudba OK, některé části příběhu jsou vyloženě silné, ale tak jsem se ňák neustále přistihoval při myšlence, že kdybych dělal cokoliv jiného, ani by se zas tak moc nestalo...

Přeborníci (2003) (TV film)

"Prohráli jsme a stejnak je sranda."..... Výborné! Tak tohle je úplně bez debat! Dokonalý záznam reality, k tomu ještě opravdu zábavný a navíc o nejkrásnějším sportu... a to už vůbec nemluvím o tom, že na některých z těch hřiští jsem taky odehrál pár zápasů :) Takže jediný problém někdo může mít akorát tak s opavským dialektem (no ale známe svoje Pražáky - sotva rozumí slovensky, hehe).

Nic víc než sex (2005)

Ale celkem dobrý to bylo... určitě teda lepší než jsem čekal; hlavně zpočátku hodně svižná a dost vtipná komedie, časem trochu ztrácí dech... ale nakonec jsem se nechal nachytat i na ten nechutně happyendovský podbízivý doslov (nešikovná holka v letadla a tak)... Jinak krásně tady jde poznat, že to režírovala ženská - všichni chlapi jsou vykreslení jako víceméně slizští ubožáci... ale i to se přežít dá.

Psycho (1960)

Tak po tomhle se teda cítím pěkně schizofrenně.... jako co si budem nalhávat, prvních 75 minut mě totálně znudilo a otrávilo ("bodání nožem do vzduchu? - haha, záležitost pro filmové gerontofily"). Jenže to byl asi přesně ten klid před bouří, ubezpečení, že se není čeho bát, co bylo nutné k tomu, aby mi závěr ustřelil hlavu.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

nečekal jsem nic jiného než akční béčko, takže jsem spokojený.... pokud si ale někdo myslel, že dostane další killbillovskou epopej nebo nový kult alá Pulp Fiction, tak to holt asi musí vidět jinak... (samozřejmě pak jsou tady ještě lidi, kterým se od Tarantina nikdy nic nelíbilo a přesto se na to podívali - nejspíš nějaká forma masochismu)