My (2019)

Rozjezd skvělý, postupem času to ale ztrácí na intenzitě a atmosféře. Přidávají se zbytečné vtípky, z dobré zápletky se stává nuda a zhruba od poloviny filmu chybí nějaký zvrat. Celé to skončí na mrtvém bodě, bez jakékoliv sympatičtějšího konce. I tak cením originalitu nápadu, ač není rozvinutý ani z poloviny tak, jak by zasloužil. Není to špatné, ale mohlo to být daleko lepší.

Oni žijí! (1988)

Těžkotonážní klasika, plná suchých hlášek R.Pipera, typické Carpenterovo ponuré hudby a velkého osmdesátkového kouzla. Geniálně jednoduché a zábavné.

Děsivé dědictví (2018)

Čisté zlo, geniálně zfilmované, které roste každou minutou filmu. Gradace až na hranici únosnosti, do poslední minuty nepříjemný a nejistý pocit, který podkresluje opravdu trýznivá hudba. Konečně, konečně, konečně, po dlouhé době horor s velkým H.

To Kapitola 2 (2019)

Stejně jako v knize a stejně jako ve staré filmové verzi IT...ta druhá, ,,dospělácká" , část příběhu je prostě míň zábavná. Zapojí se city, dobrodružnost a trocha humoru ( v tomhle případě docela na škodu ) a tím se pak, trochu, vytrácí hororová atmosféra. Je to prostě film, natočený podle knižního bestselleru a drží se předlohy, téměř, přesně. Znám knihu, znám tedy i ten konec, takže zklamaný nejsem. Bohužel, ani moc nadšený. Pár fajn lekaček proběhlo, Penniwise byl stejnej ,,sympaťák" jako v první části. Dlouhá stopáž je možná, místy, zbytečně dlouhá. Chápu zklamání u lidí, kteří neznají předlohu. Za mě 3,5*

Stranger Things (2016) (seriál)

Tady asi není co vyčíst. Trefeno do chutě všech - od milovníků hororů, sci-fi, fantasy, pohádek, přes teenager komedie, rodinná dramata, až po akční retro kriminálky. Je zde vše a myslím si, že tohle prostě nejde nemilovat ! Neměním názor ani po shlédnutí, zatím, poslední ( třetí ) serie, která je, pravda, o malinko slabší, než první dvě. Hodnocení nezměněno ani po shlédnutí 4. série, která je mimochodem geniální !

Calibre (2018)

Teda, ten Netflix nám chrlí pecku za peckou. Tohle je vážně silnej film, morálně jsem prožíval celou tu zkurvenou situaci se všemi protagonisty, jak kdybych tam byl s nimi. Tohle by se, v klidu, mohlo stát kdekoliv a kdykoliv a o to je to silnější. Těžkej kalibr ! 5* a palec nahoru za tenhle emocionální rednec thriller.

Zlý časy v El Royale (2018)

,,Tarantinovsky" natočený retro biják, který má hvězdné obsazení a pár skvělých nápadů, ale na rozdíl od QT tady ta dlouhá stopáž je trochu na škodu, stejně jako zbytečně slátané životní příběhy jednotlivých postav. Jejich pospojení během filmu tím není ani šokující, ale nikterak dechberoucí, prostě jen OK. Je to docela škoda, jinak by to byl moc povedený kousek.

Naprostí cizinci (2016)

Hodně hluboká a geniálně vystižená myšlenka dělá z filmu moderní a pravdivou sociální tragikomedii. Je tam vše z dnešní internetové doby. Tenhle film je jasnou zprávou, v hodně povedeném filmovém provedení, se sympatickými herci a nepříjemnou ( v dobrém slova smyslu ) atmosférou.

Aquaman (2018)

Totální fantasy přemrskaná kokotina, která ale, záhadným způsobem, prostě a příjemně pobaví. Tvůrčí nadšení v osmdesátkových klasických podobného ranku jako Flesh Gordon, nebo Masters of Universe, zde tryská z každý tý kapky vody, která tam proteče. Jednoduchá, skvěle udělaná, zábava bez jakéhokoliv druhého, hlubšího odkazu. Americká pop-corn limonáda, která plní svůj účel.

Na špatné straně (2018)

Kousek, který má opravdu pomalý, ale přesto fungující rozjezd, syrovou atmosféru ( prakticky žádná hudba dodává filmu větší zážitek ,,naprostý reality" , ač může chvíli působit i nudně ) a nekompromisní záběry násilí ( Zahler znovu ukazuje, že se nebojí zajít až na samý kraj únosnosti a že se opravdu výživa v detailech ). Dvojice Gibson a Vaughn funguje skvěle, zapojení černého humoru ( dialogy místy připomínají Tarantina ) není na škodu a pobaví. Netradičně natočený krimi-thriller, věřím se ne každému přijde k chuti, ale za mě příjemné překvapení a opětovný palec nahoru pro pana Zahlera, který si skvěle buduje svůj rukopis ( zdlouhavé dialogy, minimální hudební stránka, silné charaktery postav a to vše podložené 200% násilnou stránkou ). 4* zaslouženě.