Speciální operace (2009) (seriál)

Samozřejmě nelze říci, že je tento pořad zcela autentický - přece nemůžeme chtít, ať po sobě střílí ostrýma a bez nějaké té kamery by zase žádný seriál nebyl. Nicméně, i když bohužel jen krátce, tento 'reality' seriál vyplnil velké prázdné místo, na kterém byl v minulosti jen jeden a daleko hůře zpracovaný seriál. Opravdu nepochopím, proč Discovery a jejich Military Channel neobnoví Special Ops Mission na alespoň jednu další řadu, když tento pořad vyhrál People's Choice a o sledovanost ani dnes nemívá nouzi. A samotný seriál? Přináší nám unikátní pohled na vojenskou taktiku a postupy při misích, o jejichž detailech ani vojenští nadšenci nemusí vědět - navíc všichni účinkující mají bohaté vojenské nebo policejní zkušenosti a 'simunice' jejich akcím opravdu dodává nádech reálnosti. Hlavní 'hrdina', alespoň na mě, působí sympaticky a napětí je často skutečně velké. Kdo by tomuto bývalému paramedikovi a rangerovi nedržel palce proti i šestkrát větší přesile. A jakoby to nestačilo, každá mise je zasazena v jiném prostředí, s jinými úkoly (od zničení lodi přes zachránění pilota až po zneškodnění drogového magnáta), jinými problémy (zranění, pes, léčky nepřátel...) a vše je zabaleno do srozumitelného grafického zpracování, které nám často ukáže, kde se kdo v reálném čase nachází. Opravdu doufám, že se někdy dočkáme pokračování. [9/10]