Tančírna na hlavní třídě '63 (2021) (seriál)

Tento seriál som si tento rok pozrela druhy krát, lebo minuli rok keď ho dávali v TV som ho sledovala len zbežne. Tento krát som ho videla celý, všetky tri časti zo všetkých 3. sérií tejto ságy. A neviem či je to tým, že som minulý rok nemala náladu na takýto typ seriálu, no oproti minulému roku, kedy mi prišiel tento seriál niekedy až príliš silný a dramatický, teraz sa mi veľmi páčil a jeho témy a atmosféra mi úplne sadli. Seriál je zasadený do povojnového Nemecka konkrétne 1. séria - ´56, 2. séria - ´59 a 3. séria: - ´63 rokov a zameriava sa na témy ohľadom emancipácie žien, znásilnenia, homosexuality, samovrážd, domáceho násilia, neprijateľnosti rozvodu, šoférovania žien a pod. no zároveň má dosť distingovanosti, noblesy a elegancie, že je nielen že pozerateľný, ale aj podľa môjho názoru kvalitný a na úrovni. Monika, hlavná postava je sympatická, ako aj väčšina postáv a páči sa mi jej vývoj od smutného káčatka po sebavedomú ženu, ktorú všetci tajne obdivujú.  Som zvedavá na ďalšiu sériu :)

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Videla som 1tku a bola dobrá, ale až tak som z nej nebola neviem ako nadšená – cítila som, že majú na viac. No potom som bola v kine na 2jku a bolo to vizuálne zrejme najlepšie čo som kedy videla. Toľko farieb, nápadov, pestrosti, silný príbeh, nemám čo vytknúť. Iba možno jednu vec, že na mňa to bol až príliš otvorený koniec. Chápem, že je to kvôli pokračovaniu, no zdalo sa mi, že až príliš veľa vecí začali a skoro nič neukončili v tomto filme. Čo by nevadilo kebyže je to seriál alebo sága, no mne osobne to tu nejako chýbalo nejaké to ukončenie aspoň niečoho. Každopádne sa teším na ďalšieho Spidermana a na to ako to všetko dopadne :)

Ideální palác (2018)

Krásny a citlivý filmársky počin. Pomalé tempo, ale napriek tomu sa stále niečo deje. Dej sa odohráva na francúzskom vidieku na prelome 19. a 20. st., kde je výborne ukázané ako ľudia vtedy žili, aké mali starosti a aký je život krehký. Pekne spracovaný príbeh muža, ktorý je skúšaný osudom, nájde však vášeň pre stavbu paláca a nič ho nezastaví. V tomto filme naozaj vidno dôležitosť rodiny a lásky k nej a k jej členom. Tiež je tu ukázané, že človek môže a vie dosiahnuť a vytvoriť veľké veci, ak si to zaumieni, bude usilovne pracovať a nevzdá sa. Koniec bol ozaj dojemný, kde som vyronila nie jednu slzičku. Určite odporúčam :)

Mavka: Strážkyně lesa (2022)

Máme tu animák pôvodom nie z USA, ale z Ukrajiny, v ktorom aspoň ja som videla odkaz na nezmyselnosť sporu o územie... Vizuálny zážitok v kine bol ozaj nádherný. Prekrásne lesné prostredie, plné farieb a milých lesných zvieratiek. Animák je vhodný pre deti, no aj dospelých isto zaujme krásne spracovanie a sympatické postavy. Oceňujem vtipný prvok v podobe módneho návrhára kráľovnej. Jediným negatívom filmu je podľa mňa trošku jednoduchší príbeh pre deti, ktorý taktiež pripomínal príbeh Snehulienky a zlej kráľovnej. Čo sa týka hlavnej postavy Mávky - krajšiu animovanú postavičku som asi v živote nevidela. Mávka je úplne prekrásna.  Môžem povedať, že sa tento animák vie vyrovnať americkým animákom. Určite som rada, že som na tento ukrajinský počin bola v kine. :)

TY - Série 4 (2023) (série)

Po troch nadupaných sériách dostaneme seriál, ktorý sa už nepodobá na predchádzajúce série. Veľa nezaujímavých a nesympatických postáv, až na jednu či dve výnimky. Do 7. časti som sa úprimne povedané nudila. Od posledných štyroch častí som konečne dostala to, na čo som od YOU zvyknutá a čo som aj očakávala - zamotaný dej, veľmi zaujímavý, plný Joeových vrážd, ktorý si musím pozrieť odznova :) škoda, že to takto nešliape od začiatku. No chápem, že aby bola druhá polovica série taká dobrá, bolo nutné pripraviť pôdu v prechádzajúcich častiach, ale mohli byť trošku záživnejšie, lebo jediné čo ma držalo pri pozeraní bola zvedavosť kto je vrah. Čo sa deje pri bežných detektívkach, no YOU mal zatiaľ v rukáve stále viac. Čiže v prvej polovici série určite mohlo byť viac vecí, ktoré by diváka zaujali. No keď sa človek prekusne cez prvú polovicu série - dostane Joea tak, ako ho máme radi :) no musím vyjadriť sklamanie nad koncom celej série, kde už som s Joeom nesympatizovala, ale štval ma nespravodlivý a príliš naivný koniec. Lebo to, ako to všetko Joeovi hladko prechádza je miestami až nereálne. Joe bol vždy antihrdina, do ktorého sa človek vcítil a fandil mu - v tejto sérií a a hlavne na konci som to takto žiaľ už necítila... no som zvedavá na ďalšiu sériu a na to ako to s Joeom nakoniec dopadne :)