Flash Gordon (1980)

Herci z bondoviek (Dalton, von Sydow, Topol) + Ornella Muti (k nej nie je čo dodať) + hudba od Qeenu + zaujímavý scifi námet filmu = 3*. Samotné prevedenie ako napríklad efekty už pokulháva. V popise filmu uvádzajú, že ide veľmi drahý film, ale na obraze to vizuálom skôr pôsobí ako také Béčko. Ako celok je to však príjemné.

Matrix Resurrections (2021)

Ja ani neviem ako mám hodnotiť tento film. Niečo ako béčkový John Wick 3.5 vs. Superman. Úplná zbytočnosť natiahnutá na neuveritelné 2,5h. Veľmi zmiešané pocity. Ak by som mal vybrať niečo dobré na tomto film, tak nemám naozaj čo. Prečo Keanu vyzeral ako John Wick?

Sluneční hrozba (1990)

Charlton Heston je síce macher ale ani on nedokázal zachrániť tento film od veľkej nudy (možno aj preto že až tak často na obraze nebol).

Do nitra Planety opic (1970)

Charlton Heston sa objaví hneď v prvej scéne, nasadne na koňa, aby v nasledujúcej scéne za záhadných okolností zmizol z obrazu (ja som to teda nepochopil, čo sa stalo). Bez neho ja ďalšie "opice" pozerať nebudem. Je to MACHER.

Psychopat ze San Francisca (1990)

Ak budete ignorovať absolútne nelogický fakt na ktorom je postavený celý film - že nájomca nie je schopný ani pomocou polície či súdu z vlastného domu vyhodiť nájomníka ktorý nezaplatil ani cent za bývanie od kedy sa tam nasťahoval - tak v takom prípade sa jedná o celkom slušne spravený thriller s dávkou patričnej mysterióznosti. Ak však začnete nad filmom premýšlať (to vám naozaj neodporúčam) v hlave vám začnú chodiť otázniky prečo polícia chráni takéhoto človeka.

trustWHO (2018)

Dobrý dokument o skorumpovanom farmaceutickom priemysle a WHO. Najlepšia informácia priamo od bývalej riaditeľky WHO na záver dokumentu: 70% financii pochádza od darcov, ktorí chcú mať následne vplyv, aj keď je v rozpore s WHO. Ideálny dokument na pozretie počas covid pandémie. Možno niekomu otvorí oči.

Konspirační teorie s Jesse Venturou (2009) (seriál)

Prvýkrát som sa k tejto tv show dostal koncom roka 2020, kedže jeden z dielov sedel na to, čo sa deje okolo koronavírusu. Prišlo mi to najskôr ako nejaké overacting s pochybnými hercami. Netušil som, kto je Ventura. Dal som tomu pár mesiacov pauzu a potom som sa vrátil, aby som dopozeral všetky diely. A poviem vám jedno. VENTURA JE MACHER. Bývalý NAVY SEAL, wrestler, politik, guvernér a herec a rovnako tak by som ho nazval aj aktivistom. Jednotlivé diely veľmi záviseli od vybraného "príbehu". Niektore diely ma veľmi nebavili, niektoré mali teórie, ktoré nevyzerali reálne, ale rozhodne sa našli diely, ktoré jasne ukázali, že oficiálne verzie nesedia. Niektoré zas dali minimálne myšlienku na zamyslenie sa. Rovnako tak sa mi páčil aj miestami skeptický náhlad na niektoré teórie, ktoré neboli presvedčivo podložené faktami.Čo už bola naozaj pravda a čo nie, to je každému na zváženie osobitne. Mňa táto show zaujala predovšetkým Venturovou osobnosťou. Posolstvo však ostáva jasné: vláda vždy klamala ľudí a aj klame (rovnako ako je tomu momentálne počas covidu. Aké aktuálne).

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

PECKA. Jedným slovom pecka. Musím povedať, že okrem pár scén si z 2017 verzie nepamätám naozaj nič. Ale jedno viem naisto. Po filme som určite nemal také nadšenie ako po tejto verzii. Pozeral som si na youtube porovnanie a rozdiely oboch verzii a musím povedať, že Snyder odviedol naozaj skvelú prácu. Rozhodne lepšiu ako pri Batman vs. Superman. Tam som cítil nenaplnený potenciál (aj keď za 5*), zatiaľ čo tu nadšenie. Áno, prvá polovica bola celkom naťahovaná, boli scény, ktoré mohli byť vystrihnuté, ale nenudil som sa počas tých 4h ani raz (samozrejme že som to nevidel na 1x). Mám len jednu výhradu. Prečo také krátke? (A to nie je irónia.). Vyvrcholenie filmu ma naozaj naladilo a presvedčilo o tom, že pokiaľ nebude natočené pokračovanie konkrétne tejto verzie, tak by tento film nemal žiaden zmysel.

Pokrevní mstitel (2017)

Dobré herecké obsadenie Céčkového filmu (aj keď s hviezdami ako Cusack & Cage), ktorý by sa dal snáď obstojne pozerať, nebyť tých všetkých zbytočných nechutností. Mám pocit, že režisér bol nejaký uchýl, keď mal potrebu neustále zdôrazňovať všetkú možnú krv naokolo a pri každom jednom výstrele ešte aj spomalené zábery na to, že tu MÁME KRV. Úplne zbytočné. Príde mi to ako malý chlapec, ktorý práve zistil, že tam dole má nejake náradie. Až na to, že režisér už je veľký chlapec. Mimochodom Nick Cage mi tu prišiel ako vystrihnutý z nejakej paródie.