Nový papež (2020) (seriál)

Opäť majstrovské dielo, mágia formy i obsahu. Keby som nebola tvrdohlavý ateista, Sorentino by ma hádam aj na katolícku vieru obrátil. Našťastie viem odlíšiť fantáziu od reality ;-)

Nevěstky (2017) (seriál)

Podarilo sa mi z Epic Drama nahrať celú prvú sezónu, a zistila som, že ma to strašne baví. Mám rada tieto témy, nedávno som čítala Kvítek karmínový a bílý, odohrávajúci sa o sto rokov neskôr, tiež v Londýne. Dúfam, že odvysielajú aj druhú sezónu a že si raz pozriem aj minisériu toho Kvítku. Za mňa 5*, lebo som stále bola zvedavá, čo sa bude diať a aké osudy čakajú na postavy. UPDATE: druhá sezóna tiež za 5*, tretia jakbysmet, a veľmi by som sa potešila aj štvrtej. Milujem tento seriál.

Rozčarování (2018) (seriál)

Zábavné s hromadou čierneho humoru. Také ja môžem, hoci Futurama asi zostane mojou top.

Mrňousci (2006) (seriál)

Krásne, vtipné, napínavé, jednoducho geniálne :-D

Nejistá sezóna (1987)

Pre fanúšika Divadla Járy Cimrmana je to pohladenie na duši :-) Hlavne keď som ich už dlho nevidela.

Bohemian Rhapsody (2018)

Mohol to byť tuctový životopisný film za 3*, vylepšený o skvelé herecké výkony, ktoré by ho vytiahli na 4*. Ale okrem toho, že je prestúpený úžasnou hudbou, ktorá sama o sebe vyhráva filmu ďalšie body, niekto sa rozhodol pridať ešte bombastický hudobný záver, ktorý tomu nasadil korunu. Milovala som Queen dávno pred týmto filmovým ošiaľom, a Bohemian rhapsody by mohlo byť lepšie iba ak by pridali ďalšiu hodinu a dorozprávali aj zvyšok príbehu. A napchali tam ešte viac hudby a nakrúcania videoklipov, a...

Traceyino mimořádné zpravodajství (2016) (seriál)

Zbožňujem humorné skeče, ešte ako malú ma otec priviedol ku kráľom slapsticku, potom prišiel Benny Hill, Mr. Bean a Monty Python's, ale aj slovenské rozhlasové a televízne zábavníky, ešte neskôr duo Hale a Pace, po nich Lucas a Walliams... Tracey Ullman je môj čerstvý objav, a strašne ma baví. Má vynikajúce masky, ale hlavne nápady a prejav. Jej Angela Merkel alebo Judi Dench sú rozhodne nezabudnuteľné, aj tí ostatní sú dokonalé satirické odrazy reality. Príliš rýchlo som vypozerala tri sezóny, ale budú sa dať kedykoľvek zopakovať.

Dimenze 404 (2017) (seriál)

Je to tak nádherne staromilské! Kto sa na tento seriál pozerá súčasnými očami, asi mu dá 2 hviezdičky, maximálne 3. Ale kto má ešte v pamäti staré sci-fi a strašidelné seriály z 80. a 90. rokov, toho srdce pri sledovaní Dimension 404 musí zmäknúť :-) Nechýba ani klasický hovorený prológ. Nečudujem sa, že vzniklo iba 6 častí, lebo to určite nemá šancu osloviť mladého diváka. Okrem toho to po stránke scenárov, efektov a vlastne ničoho nie je vôbec zázrak. Avšak my dinosaury si môžeme nostalgicky zaspomínať, lebo každý človek nad 30 pozná citovú hodnotu prvých popkultúrnych zážitkov ;-)