Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Animovaný

Recenze (1 469)

Poslední aristokratka (2019)

V detailoch sa to od predlohy líšilo viac, než som očakávala, ale film je iné médium, takže je to oukej. Dôležité je, že sa podarilo zachovať ducha kníh aj typ humoru. Nikdy som netvrdila, že Posledná aristokratka je veľdielo, ale obľúbila som si ju (najmä v podobe audiokníh) a toto filmové spracovanie považujem za vydarené.

plakát

Good Omens (2019) (TV seriál)

Úžasné, dokonalé, takto vie robiť adaptácie humornej fantasy len BBC. Milujem všetky ich pratchettovky. Vychutnávala som si každú minútu, celá duša sa mi radovala. Blaho!

plakát

Pandémia SK (2021) (TV seriál)

Každá epizóda trochu iná, ale v každej som sa dozvedela niečo zaujímavé a spoznala neznáme osobnosti. Aj formát je vcelku vhodný pre toto lokálne poňatie. Lyrické časti by som kľudne oželela.

Vlastníci (2019)

Nádherná komorná komédia, smiali sme sa skoro od začiatku do konca. Výborné herecké výkony a brilantný scenár. Lahôdková jednohubka, mňam.

plakát

Gulag, sovětská historie (2019) (TV seriál)

Francúzi sú v dokumentoch čoraz lepší. Po strhujúcej sérii Apokalypsa je tu nekolorovaný Gulag. Fakty, svedectvá, súvislosti, mapy a vzácne zábery. Venovali sa aj téme žien a detí v gulagoch, ktorá je tak často opomínaná. Vynikajúce.

plakát

Smrt do roku 2020 (2020) (TV film)

Zábavné a smiešne mojím obľúbeným spôsobom! Nenadarmo milujem paródie už od detstva. Smiala som sa každú chvíľu, niektoré momenty boli totálne "jeby".

Americká elegie (2020)

Pekné, dojímavé, ale tú štvrtú hviezdičku predsa len získava fantastická Glenn Close.

plakát

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Knihu som čítala dávnejšie, ale pamätám si z nej celkom dosť, aby som si myslela, že je to solídna adaptácia.