Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Animovaný

Recenze (1 481)

plakát

Love, Death & Robots - Noc mini mrtvých (2022) (epizoda)

Komentár k tejto epizóde by v mojom prípade najlepšie vyjadrili citoslovcia a emotikony. Otvorené ústa a najrôznejšie zvuky z nich vychádzajúce. Bohovsky som sa pobavila, dám si to dvakrát, prosím! A spomalene.

Denní směna (2022)

Snoop Doggova postava to nanešťastie nevytiahne z bahna premrhaného potenciálu. Nečakala som veľa, chcela som sa iba zasmiať a trochu si po dlhom čase vychutnať upírsku tematiku. Ale scenár po nádejnom úvode skĺzol do retardovaného finále, v ktorom zo seba hlavný záporák urobil idiota. Nie je to prvý ani posledný takto dokaličený film (a zvlášť tie o superhrdinoch by mohli rozprávať), ale vždy je smutné, keď niekto najprv vytvorí akože super uber neporaziteľného zlosyna (či zlodcéru), a potom ho tesne pred osudovým súbojom lobotomizuje. Škoda.

Na střeše (2019)

Také milé, pomalé, hrejivo melancholické, na pekné 3 hviezdičky. Len toho prerušovaného močenia mohlo byť menej. Že má starý pán vo vysokom veku problémy s prostatou som pochopila už na prvýkrát.

plakát

Služebník lidu (2020) (TV film)

Celkom zaujímavé, dozvedela som sa všeličo nové o situácii na Ukrajine pred vojnou (vtedy som ich vnútropolitické problémy nesledovala, máme dosť vlastných sračiek), hoci po žiadnej stránke nemôžem nazvať dokument vyčerpávajúcim. Tvorcovia zabŕdli do viacerých tém a podali ich veľmi ľudsky, no mám pocit, že zdokumentovať to, čo sa tam deje teraz, v roku 2022, by už nezvládli. Toto je civilný dokument priemernej kvality, ale príjemne sa pozerá, a tých 50 minút ubehne rýchlo.

Čarodějnice (2015)

Škoda, že som mala film nútene rozdelený, musela som prestať pozerať presne pred vyvrcholením deja a koniec si pozrieť na druhý deň. Narušilo to atmosféru. Dala by som 3*, ale pridávam štvrtú za psychológiu (či skôr psychózu) toho, ako sa členovia rodiny obrátili proti sebe. Je to krásna štúdia, aké majú ľudia vnútorné pnutia, čo všetko v sebe potláčajú, keď fanatická viera resp. náboženstvo supluje diktatúru, kde každý podozrieva každého na základe vymyslených a prifarbených dogiem, všetko je prikázané alebo zakázané, určené a ustanovené, a naučené do tej miery, aby hlavne nezostal priestor na rozmýšľanie. Už som trochu rozšafná, ale priznávam, že čo je pre niekoho len tuctový hororík, mne prinieslo dostatok materiálu na rozjímanie :-)

plakát

Teror - Série 1 (2018) (série)

Terror je čistá lahôdka, ktorú som si úžasne užila. Dávnejšie som dostala ako darček audioknihu, a teraz mám chuť ju začať počúvať, kým si pamätám seriál. Jared Harris aj Ciarán Hinds sú moji obľúbení herci, plus tam boli ďalšie skvelé herecké výkony. Občasné dojmy štúdiových kulís človek odmávne rukou, lebo po všetkých ostatných stránkach je ilúzia dokonalá. Prilepenie druhej nesúvisiacej série absolútne nechápem (ale nie som sama) a len pri hodnotení pôvodného Terroru zavadzia a škodí. Zatiaľ ju pozerať nemienim.

Teror (2018) (seriál)

Terror je čistá lahôdka, ktorú som si úžasne užila. Dávnejšie som dostala ako darček audioknihu, a teraz mám chuť ju začať počúvať, kým si pamätám seriál. Jared Harris aj Ciarán Hinds sú moji obľúbení herci, plus tam boli ďalšie skvelé herecké výkony, občasné dojmy štúdiových kulís človek odmávne rukou, lebo po všetkých ostatných stránkach je ilúzia dokonalá. Prilepenie druhej nesúvisiacej série absolútne nechápem (ale nie som sama) a len pri hodnotení pôvodného Terroru zavadzia a škodí. Zatiaľ ju pozerať nemienim.

plakát

Mělas to vědět (2020) (seriál)

Bolo to celkom dobré, herecké výkony Hugha Granta, Donalda Sutherlanda a vlastne aj ostatných boli kvalitné... až na Nicole Kidman. Vždy mala plochú tvár, s ktorou toho veľa nezahrá, asi už od Bangkok Hiltonu išlo skôr o dobre padnúce úlohy... ale v tomto seriáli som celý čas nevedela odtrhnúť oči od jej pier. Častokrát som sa prichytila, že namiesto sledovania (pomalého) deja zízam na jej ústa a snažím sa pochopiť, čo to s nimi má?! Ako píšu iní komentujúci, Nicole sa nám asi definitívne prebotoxovala. No, každopádne, nebolo to zlé, mohlo to byť aj lepšie, ale teraz sa istý čas budem Nicole Kidman vyhýbať, nech na ten zafixovaný obrázok zabudnem. Brr.

Sloní srdce (2019)

Nádherný dokument, veľmi dojímavý.

Čarodějnice (2020)

No, skoršia verzia s Anjelicou Huston zostane navždy klasikou, ale aj toto bolo fajn. Nečítala som Dahla, tak neviem, čo je v knihe, no zmeny oproti pôvodnému filmu mi príliš nesadli. Asi je to šité na novú generáciu.

Ovládací panel
30. nej uživatel Slovensko