Nezvratný osud 2 (2003)

Tak dobrá, asi jsem úchyl. Po geniální atmosferické jedničce přišla snad ještě lepší zábavná dvojka (ne, o hororu už tu nemůže být ani řeč). + film obsahuje tu nejgeniálnější úvodní scénu v historii filmu EVER. Nemůžu jinak než za *****

Kids (1995)

Nechápu, jak se po tomto špičkovém snímku mohl z Larryho Clarka stát takový režisérský patvar...

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Potřebuje tohle komentář? Určitě, ale ne dlouhý, protože to zdaleka není tak důležité jako polemika o rychlosti nezatížené vlaštovky. Dlouho jsem bojoval s tím, který z dvojice "Brian" a "Svatý Grál" půjde do mé topky, ale pak o prsa vyhrála úžasná Artušovská cesta. Každopádně se jedná o moji nejoblíbenější komedii historie, Brian mu však dýchá na záda (OBELIX TOP FILM - #3)

Fakulta (1998)

Vše je zde tak, jak se na teen horor sluší a patří. Rodriguez natočil parádní odreagovávačku s výbornou hudbou, sympatickým obsazením a vším, co mé srdce potěší... Možná někoho překvapí, že se Fakulta umístila na druhém místě mého osobního žebříčku, ale vysvětlení je prosté. U jiného filmu se mi nestalo, abych si ho pustil 4x za sebou a myslím, že už ani nestane. Můj osobní kultík. (OBELIX TOP FILM - #2)

Úsvit mrtvých (2004)

Zack Snyder svým prvním filmem nevystrkoval růžky, ale trkal jako o život. Za to, že se jedná o nejperspektivnějšího režiséra Hollywoodu a především za resurekci zombie žánru jednoznačně TOP zážitek. (OBELIX TOP FILM - #9)

Spider-Man 2 (2004)

Pro mě stále nepřekonaná komiksovka...