Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Americký šampión ťažkej váhy George Chambers je poslaný do mrazivého väzenia v Rusku po tom, čo nájde polícia balíky drog, ktoré miesta mafia nastražila do jeho izby. Dôvodom, prečo ho potrebovali dostať do väzenia je, aby našli vhodného súpera pre neporaziteľného zápasníka v miestnej väznici Yuriho Boyku. Ten je v base neohrozený kráľ a rešpekt pred ním majú aj dozorcovia. George teraz musí pristúpiť na hru mafie a zvíťaziť v zápase s Boykom, ak nechce stráviť zvyšok svojho života vo väzení. Ešte však netuší, že to nebude také jednoduché. Bojové scény boli výborné a tiež prostredie ruského väzenia mi prišlo dosť realistické.+ Scott Adkins a Michael Jai White - dvaja majstri bojových umení, ktorí sa svojich úloh zhostili na výbornú. ****

Z ohnivé výhně (2015) (pořad)

Výborný pořad, ktorý je asi jediný svojho druhu ( žiaden podobný nepoznám ). Najväčšou výhodou je plynulosť, nemá 2 hodiny, a teda sa človek takmer vôbec nenudí, vždy sa tam totiž niečo deje. Na kvalite pridávajú aj porotcovia, ktorí majú občas zaujímavé poznámky ku vyrobenej zbrani, sú to totiž odborníci v danej oblasti, a tak vedia, o čom hovoria. Veľmi zaujímavá je aj záverečná úloha posledných 2 súťažiacich, a to vytvoriť u seba doma za 5 dní porotou zadanú historickú zbraň. *****

Simpsonovi - Ředitel Skinner a seržant Skinner (1997) (epizoda)

Priznám sa, že táto epizóda ma celkom bavila. A môj pohľad nezmenilo ani to, že túto epizódu viacerí fanúšikovia považujú za zlú najmä preto, že úplne zmenila pôvod postavy ředitele Skinnera. Je ale pravda, že keby som pozeral všetky časti presne chronologicky, od začiatku prvej série celých 8 rokov, a pozrel by som si túto epizódu, asi by som mal podobný názor. Túto časť som však prvýkrát videl nezávisle od ostatných častí, čiže som nevnímal postavu ředitele Skinnera ako ľudia, ktorí to pozerali 8 rokov a túto postavu počas tohto obdobia dobre spoznali. A v tejto epizóde všetko, čo o ňom spoznali, hodili do koša. Takže chápem, keď sa táto epizóda niekomu nepáči. Ale za mňa *****

Simpsonovi - Simpsonovi (1997) (epizoda)

Veľmi slabá a dosť otravná epizóda. Asi to chceli urobiť moc narýchlo. Ale dám tomu *** . Len preto, že to sú Simpsonovci.

MacGyver (1985) (seriál)

MacGyver je kanadsko-americký seriál, ktorý svoju najväčšiu slávu zažil najmä v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Celý dej seriálu sa točí okolo Angusa MacGyvera, ktorý pracuje pre tajnú organizáciu ako agent. Pri riešení svojich úloh sa často dostane do rôznych problémov. S tými si však vždy dokáže poradiť svojimi znalosťami z fyziky, mechaniky či chémie. Tieto znalosti využíva pri improvizovanom vytváraní rôznych zariadení ako bomby, vysielačky a iné improvizované zbrane a pomôcky. MacGyver je veľmi praktický, ale aj ľudský a kamarátsky človek. Napriek značnej nereálnosti niektorých vecí, ktoré MacGyver robí, si tento seriál najmä v začiatkoch získal početnú fanúšikovskú základňu. Ale ako celok je to na tú dobu celkom slušný seriál, ktorý sa dá pozerať. ****

Simpsonovi (1989) (seriál)

Najvtipnejší, najgeniálnejší a najlepší! Aj takto by som charakterizoval môj najobľúbenejší seriál. Homer Simpson je tiež moja najobľúbenejšia postava. Úžasne napísaná aj nadabovaná v českej verzii ( Vlastimil Bedrna mi sedí k postave viac ako Vlastimil Zavřel, ale aj ten bol ( aj je ) výborný). Najviac obľubujem série 3-10, ktoré sa často označujú ako zlatá éra Simpsonovcov. Ďalšie série boli tiež veľmi kvalitné, ale už nie tak, ako práve tieto. Čo sa však deje so seriálom posledné roky.... Príbehy sú nudné, nezaujímavé a len málokedy vtipné. Ale ani táto závažná skutočnosť nemôže ovplyvniť moje hodnotenie. 100%

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Priznám sa, že tento seriál som v minulosti príliš nemusel. Časom som si však k nemu našiel cestu. Dokonca sa z neho stal jeden z mojich najobľúbenejších seriálov. Sheldon Cooper je asi tá najotravnejšia, ale zároveň aj jedna z najzábavnejších postáv, aké kedy vznikli. Jim Parsons ho zahral geniálne. Ale aj ostané postavy sú dobré napísané. Najviac sa mi však páčia prvé serie. Tie neskoršie sú tiež veľmi dobré, ale už mi to začalo viac pripomínať Priateľov, ktorých moc nemusím. Ale aj tak to moje hodnotenie nezhorší. *****

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Keby som mal tento seriál brať čisto ako kriminálku, dosahovalo by to nanajvýš priemerné hodnotenie. Motívy a spôsoby vykonania vrážd sú podľa môjho názoru v niektorých častiach tak trochu pritiahnuté za vlasy a pripadajú mi dosť nereálne. Postava Adriana Monka však tento seriál stavia na oveľa vyššiu úroveň. Herec Tony Shalhoub sa na rolu detektíva, ktorý trpí obsedantno kompulzívnou poruchou, ktorá ho núti neustále upratovať, čistiť a kontrolovať veci, dokonale hodí. Je to dobrý seriál, ktorý si vždy rád pozriem. ****