Mamuti: Obři doby ledové (2014) (TV film)

Asi jsem čekala trochu víc mamutí vizualizace, ale na druhou stranu jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací. Byla to ohromující zvířata.

Ve stínu Fukušimy (2021)

Mně se film líbil. I když je ústředním motivem jaderná tragédie, film se věnuje především lidem a jejich reakcím na nenadálou situaci. Je tu krásně vykreslená povaha Japonců a Evropanů.

Mama (2013)

Tak tohle byla pořádná lekačka a to já se obvykle nelekám :))) že bych cítila kdovíjaké napětí se říct nedá, ale ty momenty leknutí byly fakt excelentní, koukám na to, očekávám, ted se to přijde a přesto se leknu. Super atmosféru dodává i hudba. Jediné, co jsem moc nepochopila byla ta teta, asi bych si to za čas měla dát ještě jednou a vůbec by mi to nevadilo.

Aribert Heim: Doktor Smrt z Mauthausenu (2018) (TV film)

Nacistických zrůd je snad nekonečné množství. Díky za každého, na kterého někdo upozorní a zveřejní jeho krutý příběh. O tomto "lékaři" jsem slyšela poprvé.

Bez dcerky neodejdu (1991)

Film podle mé oblíbené knížky z mládí. Bylo to super, pokud se něco takového dá říct o této problematice, ale knížka u mě vítězí. Myslím, že tenhle film by si měly pouštět hlavně dívky zaslepené láskou a iluzemi.

Kdo zachrání Grace B. Jonesovou (2009)

Filmy podle skutečných událostí mě baví. Baví mě i filmy, které se zabývají duševními poruchami, protože je to téma, které má co nabídnout a leckdy z toho může vzniknout i příjemně napínavá podívaná. V tomto případě, bohužel, jedna velká zdlouhavá nuda. Po napětí ani vidu ani slechu. Gracino postižení dostalo pramálo prostoru, přestože ve filmu hrálo hlavní housle. Ze všeho nejvíc mě zajímalo, jak to ve městě dopadne s povodní, ale osudy lidí mi byly tak nějak fuk, možná i proto, že jsem je dokázala tak trochu předvídat dopředu. Prostě zklamání.

Poslední rudý princ (2015)

Zajímavý dokument o hrůzu nahánějícím muži. Líbilo se mi srovnávání všech třech Kimů.

Satan přichází (2006)

Jak já se kdysi u tohohle filmu bála :))) Dnes je to velmi úsměvná vzpomínka. No, myslím, že se celá pointa dala uchopit lépe. Kluk se jednou popere s mámou a ona už z něj má panický strach? Kromě šestek pod vlasy a "nehody" se stoličkou snad ani nic neukazuje na Damiena, ale milující otec přes drobné pochyby věří všemu. Asi bych věnovala víc prostoru tomu, že Danien je syn Satanův. Bouře na pozadí a hlasitá  hudba mi fakt atmosféru zla nenavodily. Celé to bylo spíš takové zdlouhavé a o ničem.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Klasika, ke které netřeba sáhodlouze nic dodávat. Je to vtipné, ze života a Renée jako vždy naprosto skvělá.

Salón Eliott - Série 1 (1991) (série)

Hned jak jsem viděla úvodní titulky, tak jsem si vzpomněla, že na tenhle seriál (myslím, že se tu vysílala pouze první série) jsem koukala jako puberťačka a obdivovala Eve. Dnes mi přišla moc rozmazlená, Penelope moc agresivní a Bea až moc ochranitelská. Jako celek je to fajn odpočinkový seriál z počátku minulého století. Víc si ho rozhodně užije ženské publikum :)