Dotěrný chlap (1973)

Zatím nejhorší film s mým oblíbencem Linou Venturou, jaký jsem viděl. Ten je v tom sice nevinně (kazí mu to jen dabing od Karla Hogera - jako by toho zabijáka daboval Rumcajs), ale to rádoby vtipné hovado, co se mu věčně plete do cesty, film shazuje na nekoukatelné dno. Hrát ho Piere Richard, snad by to bylo k vydržení, ale tahle ne

Tango (1993)

Zatím spolehlivě největší francouzská blbost, jakou jsem viděl. Scénář jako by psala opice, logika příběhu žádná, uvěřitelnost nulová, hlavní "hrdinové"-škoda mluvit. Soudce, pro něhož je zmanipulování soudu, nechutné vydírání, nebo objednávka vraždy "ženské" stejně rutinní záležitost, jako zabití mouchy, duševně nevyzrálý smrad, který považuje podvádění své ženy za samozřejmost, ale s její nevěrou z pomsty a odchodem se dokáže smířit jedině, bude-li mrtvá a nakonec těžko uchopitelná postava pošuka a rozvážného člověka zároveň, vraha a lidumila, který je nucen to vše spáchat. Všichni náležitě "hustě" hláškují, jak 90. léta ve francouzském filmu káží, seč jim síly stačí. A my tuhle sestavu máme chápat jako roztomilou partičku, která se nebojí za nás chlapy otevřeně a popravdě říct, jak to vlastně ve skutečnosti vidíme. Děkuji, už nikdy víc

I ve smrti sami (2004) (TV film)

Nesedlo mi to. Už jen proto, že se zde čeští herci snaží hrát Němce. Což nikdy nepůsobí věrně. Navíc v typicky českém prostředí. Do takovéhoto filmu se podle mě s dostatečným kapitálem nemá cenu pouštět. Značně nevěrohodná a divadelní mi přišla také postava Miroslava donutila

Volba zbraní (1981) odpad!

Neskutečně tupý film plný neuvěřitelně tupých postav s Mickeym v čele. Takové Bylo nebylo v Kocourkově. Ani se mi nechtělo věřit, že nejde o parodii. Nad zdejším hodnocením a některými komentáři zvlášť nestačím žasnout

Nespoutaný Django (2012)

Kdyby Quentin Tarantino nebyl takový úchyl, jakým bezpochyby je, dokázal bych jeho filmy objektivně hodnotit. A v některých připádech (jako například u Nespoutaného Djanga), bych nešetřil chválou. Stačilo by jen přidat trochu kvalitní originální filmové hudby (tarantinovy počiny občas připomínají sled na sebe navazujících propracovaných hudebních klipů, což mi úplně nesedí) a westernový klenot je na světě. Ovšem Quentin byl je a bude úchyl. Tudíž se žádný z jeho filmů neobejde bez šplouchání krve, roztřikování vnitřnností a tak dále, což mě kupodivu nefascinuje jako drtivou většinu jeho fanoušků. Dokonce se u těch rozprsknutých makovic ani nezasměju té absurdní nadsázce, jejíž nebetyčná vtipnost popírá úsloví o opakovaném vtipu, který není vtipem (a dost možná ani nikdy nebyl). Perly z této stoky lovit a následně vystavovat nehodlám. Až se najde někdo jiný, kdo bude chtít šokovat namísto přemrštěného násilí třeba explicitní erotikou, pro mě za mě. Ale do té doby...

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Nechytlo mě to. Ani trochu. Celá ta zhovadilá šovinistická banda předrsnělých nepřetržitě "fuckujících" mafiánů mi neskutenčě lezla na nervy a jejich osudy mě byly naprosto ukradené. Stejně tak mi nepřirostl k srdci ani hlavní hrdnina Joe Pistone. To jsou mé hlavní výhrady k filmu. Ty další už pak vlastně ani nejsou podstatné. Stejně jako jeho klady

Hříšné noci (1997)

Moje hodnocení tohoto filmu je možná trochu subjektviní. Podle mě má na víc jak tři hvězdy. Ale mě osobně v určitou chvíli začalo sledování osudů hlavních "hrdinů" ztroskotanců nudit a dokonce i mírně deprimovat. I tak ale musím konstatovat, že film předčil moje očekávání. Je totiž podán s nadhledem a lze mu věřit

Charly (1968)

Film, který bych pouštěl povinně na základních školách jako prevenci proti šikaně. Doporučil bych ho ale všem. Jednak je to bobrý film a jednak nikomu neuškodí trochu se vcítit do duše intelektuálně malého, ale srdcem velkého člověka, jakých je na světě spousty

Štvanci (1979)

Byl by to poměrně kvalitní, propracovaný a napínavý film. Nebýt značného množství trapných momentů, které ho shazují na úroveň béčkových akčních filmů

Dárek (1982)

Jako obvykle, když jsem z filmu nadšený, nemám slov. Na této komedii je skvělé prostě všechno. Mohu jen doporučit