Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Celkově zklamání. Postavy jsou ok. Hlavně Eddie Redmayne hraje plachého a asociálního Scamandera exceletně. První půlka filmu má slušné tempo a člověk se mnohokrát zasměje. Ale tím to končí. Z celého prostředí se dalo vytřískat mnohem víc, kouzel je málo, jsou nemastná, neslaná. To samé platí o celé kouzelnické říši a konec konců i obsahu Scamanderova kufru. Postupně se z toho stává neorganizovaný chaos a závěr je místy až trapný.

Zakázaná zóna (2010)

Až se mi nechce věřit, že se za tenhle rozpočet nechá natočit film s tak hutnou atmosférou a pěkným vizuálem. Hlavní postavy jsou ok, žádný zbytečný kýč. Na druhou stranu film se dost táhne a člověk neustále očekává, kdy už se začne něco dít.

Stranger Things (2016) (seriál)

S odstupem času musím zvýšit na 5*. Netflix opět boduje. Výborně budovaný příběh, úchvatná a temná atmosféra. Hudba, která se zarývá do paměti spolu s až neuvěřitelnými výkony dětských herců. Prostě seriál na jeden zimní, strašidelný a velmi dlouhý večer, protože nebudete schopni se přestat dívat.

Doktor Strange (2016)

Benedict Cumberbatch válí a táhne celý film. Vizuálně a vypravěčsky krásné a působivé. Akce hodně, ale průměrné. Už dlouho se mi nestalo, aby mi film v kině tak utekl a za celou dobu bych se nepodíval na hodinky. Menší zklamání je ovšem Mads Mikkelsen, jemuž průměrná role záporáka nedala naplno vyniknout.

Buchty a klobásy (2016)

Další film kde se vše zajímavé odehraje v traileru. Člověk musí očekávat vulgární a nekorektní humor. První půlka ještě ujde, ale druhá je plná vaty a konec spadává až do trapnosti.

Yes, Prime Minister: Re-elected (2013) (TV film)

Dokument vydaný spolu s pokračováním Yes, Prime Minister 2013. Scénáristé nás nechají nahlédnout do pozadí natáčení, jejich myšlenkových pochodů a politice Margaret Thatcherové. Zdaleka nejzajímavější je ale diskuze bývalých politických špiček, kteří komentují jejich podíl na únicích informací a porovnávají reálnou politiku se seriálem.

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Geniální britcom, který přesahuje čas jelikož politika se prostě nemění. Excelentní výkony všech tří hlavních představitelů spolu s mistrným scénářem z něj dělají jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec. Oceňuji hlavně kvalitu humoru – inteligentní, břitký, nekompromisní, ale nikdy nespadne do vulgárnosti či prostého amerického humoru.